המלצה על עו"ד שמטפל באפוטרופוס לילד אוטיסיט

elhanan1010

New member
המלצה על עו"ד שמטפל באפוטרופוס לילד אוטיסיט

שלום לחברי הפורום :
אני מחפש אב גרוש אשר גרושתו הגישה בקשה להיות אפוטרופוס יחידי על גוף ורכוש הילד מעל גיל 18 .
והאם יש אב שיכול לתת לי רעיונות לכתב הגנה מדוע לא יתכן מצב זה .
להערכתי גרושתי מעוניינית בכך על מנת לשלוט בכספי קיצבת הקיום מגיל 18 ולעשות ככל העולה על רוחה בכסף .
מדובר להערכתי בין 4000-6000 ש"ח לחודש .
זה שיש כאילו פיקוח של האופטרופוס הכללי נראה לי שטויות - אם יש פיקוח כיצד לא מעט מקרים של עו"ד שמונו להיות אפוטרופוסים גנבו כספים וכדומה כך שהפיקוח לדעתי זה לעג לרש . או המלצה על עו"ד ישר וסביר שמטפל בנושא. רצוי עו"ד מאיזור ירושלים
תודה
אלחנן 054-4914457

אני לא מכירה אבל הקצבה עומדת על סכום

של 4200 שקל לחודש.

קשה לי להאמין שתוכל לעשות מה שהיא רוצה. כי היא תצטרך להגיש דוחות לאפוט' הכללי.
עד כמה שאני זוכרת.

בכל אופן בהצלחה בחיפושים.

elhanan1010

New member
תגובה לאמא של דפנה

אמא של דפנה שלום הבן שלי הוא גם סובל מאפלפסיה קשה ןקיבל קיצבת ניידות של 60% שאני לא יודע כמה זה
לגביי דוחות לאפוטרופוס : קראתי על לא מעט מקרים ש אופוטרופסים שמונו על ידי בתי משפט גונבים כספים והם לא תמיד הכי ישרים בעולם - כמובן שיש אנשים ישרים אני מאמין .לפי מה שקראתי באינטרנט יש כ-15-30 פקידים באופטרופוס הכללי שאמורים לבדוק דוחות מאידך יש קרוב ל-30000-35000 שנשים שמונו להם אופוטרופסים כך שלהערכתי המערכת דוגמת דוחות ומי שרוצה יכול בקלות לפברק דוחות ( נניח לשם הדוגמא גרושתי קונה שמלה ב-500 ש" ועוד נניח מכנסים חולצו בסך של 100 שח לילד מה הבעייה להעמיס את את ה-5000 ש"ח על הקבלה שכיכול היא קנתה בגדים לילד בסך של 600 ש"ח כאשר בפועל נקנו בגדים רק ב-100 ש"ח )
בכל אופן תודה על תשובתך
אלחנן

היא לא יכולה כי בודקים קבלות לפחות

אצלנו ואם היא תדווח על כאלה סכומים בבגדים תופסק לה הניהול על הקצבה
וזה יעבור לידי האפוט' הכללי בחזרה.

אלה שמרמים זה עו"ד שגונבים את סכומי התשלום עבור הניהול שלהם ומנפחים
את זה כך שבמקום לקבל את ה-150 ש"ח שלהם לחודש הם יטענו שעשו יותר ומגיע
להם פי 10. הם לא יכולים לנפח המון לידיעתך.

TikvaBonneh

New member
מניסיון אישי

מספר הפקידים הנמוך גורם לעיכובים בטיפול בנושאים רבים, לא לטיפול מדגמי.
למשל, כשנכה עם אפוטרופוס היה צריך למכור דירה, לקח יותר משנה לקבל אישור לעיסקה.
איך עו"ד שתיקח יוכל למנוע מצב כמו זה שתארת, של קבלה לא נכונה?
חבל שסתם תשלם לעו"ד שלא יכול לעזור לך. מה אתה מצפה שהעו"ד ישיג? איך הוא יגן על הבן שלך ועל זכויותיו וימנע את הזנחת צרכיו הבסיסיים?

השאלה היא מי דואג לבן ביום יום

אם המשמורת היא אצל האם - אני מניחה שהוצאות גידולו מושתות עליה, ובנסיבות אלו עדיף שהיא תשמש אפוטרופסית מאשר גורם זר (אלא אם יש לך הוכחות על פגיעה בשלומו ובטובתו של הבן)
אין ספק שקיימת אפשרות של עיוות בהגשת חשבון הוצאות, אולם יש לקחת בחשבון שההורה המשמורן מן הסתם נאלץ לוותר על יציאות, קריירה ועוד במהלך גידול והשגחה על ילד עם אוטיזם, כך שאני סבורה שבאם הדבר יגיע להתדיינות משפטית - ההורה המשמורן יתפוס מלכתחילה מקום מועדף והורה שמנסה לשים יד על גמלת הילד עשוי להצטייר כסחטן.
עלה בדעתך לבקש את המשמורת?

למעלה