המלצה למכשיר ניווט+מפות לניו זילנד ואוסטרליה

a glass moon

New member
המלצה למכשיר ניווט+מפות לניו זילנד ואוסטרליה

שלום אני טס בעוד שבועיים לניו זילנד ואוסטרליה ל4 חודשים, ואני רוצה לקנות ולקחת איתי מכשיר GPS שישמש אותי בנסיעות. חוסר ההכרות שלי עם התחום ועודף ההיצע קצת מבלבל ולכן אני צריך את עזרתכם. 1. תוכנות - האם דגמים של חברות כמו מיו וגרמין יכולים להעלות עליהם את התוכנה של אייגו. האם יש הבדל באיכות בין התוכנות של החברות מיו/גרמין/אייגו? ואם כן מה עדיף? (אני מבין שאין פה תשובת בית ספר וזה עיניין של טעם אבל אשמח לקרוא ביקורות חיוביות/שליליות על התוכנות). האם יש IGO 8 רגילה וIGO 8 תלת מימד? 2. איך התוספת של המפות מתבצעת אם טעונות במכשיר מפות ישראל, כלומר האם המפות החדשות באות על חשבון המפות הקיימות? 3. המלצות למכשירים. כרגע האפשרויות הן (התבססתי על הקטלוג של באג לצורך ההשוואה) GARMIN 1310/1410 MIO SPIRIT S568. מה ההבדל בין SIRF III לTMC? QUE NQ470I בגלל הגוף הקשיח - הכוונה היא לזרוק את המכשיר בתרמיל במהלך הטרקים ולכן כדאי שיהיה עמיד האם המכשירים האלה יוכלו להעלות עליהם את IGO 8 3D של אסיה? תודה רבה מראש לכל העונים דביר

AYELET1

New member
גרמין לא מריץ אייגו, המיועד

ל-WINDOWS CE (וגם WM המובוסס על CE) וגרמין מריץ איזו גרסת לינוקס. לגבי מיו אינני בטוחה. ברר ב-GPS &MORE משווקי IGO ועדכן גם אותנו. לגבי ה-QUE וה-IGO - לדעתי יוכל אבל עדיף שתברר ב-GPS & MORE SIRF III זה צ'יפ לקליטת לוויינים. TMC זה שרות לקבלת דיווחי תנועה בזמן אמיתי (אין קשר בינהם...) יש כיום מקלטי GPS טובים יותר מ-SIRF III, אשר נחשב קצת מיושן. לגבי IGO 8 תלת ודו מימיד- ניתן לבחור ב-IGO 8 בין תצוגת תלת מימד לדו מימד.

umbo

New member
אתה עושה סלט מכל מיני מושגים.

נתחיל מהסוף - התוכנות שציינת הן תוכנות לנסיעה בדרכים ולכן לא יעילות לטרקים שדורשות תוכנות נווט יעודיות. אם הכוונה רק למכשיר חזק שישרוד את המסע אבל ללא צורך בניווט עצמו - הסיפור כמובן שונה. בנוסף לרוב מכשירי הGPS שמיועדים לרכב יש זמן סוללה קצר שמגביל אותם לשימוש מחוץ לרכב. אפשר לאלתר לחלקם סוללה חיצונית משלוש סוללות AA שמתחברות לפלג ה-USB אבל כאן צריך לדעת מה עושים. למכשירי MIO ו-GARMIN יש תוכנות יחודיות ואין אפשרות לעבוד עם IGO. (למעט מחשבי כף יד של MIO (יחסית ישנים מדגמים 350,360 550 560 שאין בעיה להפעיל בהם את ה-iGO) לתוכנת iGO לסוגיה אפשר לצרף מפות של אזורים נוספים אם יש לך כרטיס זיכרון מספיק גדול שיכיל את המפות - רצוי לכן כרטיס בנפח של לפחות 2 גיגה. SIRF III זה סוג של אנטנה לGPS ו - TMC זה יכולת של חלק מהמכשירים לבדוק עומסי תנועה בזמן אמת - לא כל כך חשוב בטיול ארוך, אלה אם כן אתה מאוד לחוץ בזמנים והמערכת בכלל פועלת באותו אזור. המשך יבוא (אולי
)

למעלה