המלכודת

המלכודת

אל תשאלו מה קרה היו לי משרות פנויות. ופרסמתי הודעה שדרושים מתאימים לתפקידים. הוגשו מספר מועמדויות לתפקידים. נערכו ראיונות ולבסוף נבחרו כל העובדים. אגב, אף אחד מהמועמדים לא העלה דרישות שכר כלשהן. ואז... לאחר זמן מה הגיע יו"ר ראש העובדים והודיע לי קבל עם ועדה שהעובדים החליטו שמגיעה להם העלאה בשכר ושהחל מחודש הבא שכרם יהיה גבוה יותר בעשרה אחוזים. אל מול נחישותו של היו"ר נאלמתי דום וניסיתי להגיב אך כל מה שיצא לי היה גמגום הזוי. היו"ר הבהיר לי שאין לי ברירה ואני חייב לשלם את התוספת לכל העובדים! בהתחלה התנגדתי אך גיליתי שהוא צודק ואין לי ברירה. ראוי לציין שהעובדים כבר מקבלים רכב חדיש + אחזקה מלאה + נהג צמוד. מכשירי טלפון סלולאריים עם אחזקה מלאה. כרטיסי אשראי עם חשבון הוצאות כמעט בלתי מוגבל. אחזקת קווי טלפון בבית. השתתפות בחלק מהוצאות הבית. לשכה מפוארת + מזכירה ועוזרת אישית. נסיעות לחו"ל על חשבוני ובשכר +הוצאות מלאות. וכמובן פנסיה שמנה ושלל ביטוחים. ויש עוד, והרבה, אני פשוט לא רוצה להוציא לכם את העיניים. מעת לעת העובדים התחלפו והיו"ר התחלף אך הדבר המשיך לחזור על עצמו שוב ושוב כל זמן מה הדבר חזר על עצמו, העובדים החליטו על העלאה נוספת בשכרם שהגיע כבר לכשלושים וחמש אלף ₪ לחודש, לכל עובד, ויש לי 120 עובדים כאלה .ושוב לא יכולתי לעשות דבר כנגד עובדיי. נישמע לכם מוזר? אגב, גם אתם , ידידיי הקוראים, משתתפים בתשלום השכר לעובדיי. גם זה נישמע לכם מוזר? ואגב, ליו"ר הנוכחי קוראים רובי, רובי ריבלין. כן ושאר 120 העובדים הם חברי הכנסת שלנו, נבחרי הציבור ,שבעצם מי הם? אלו העובדים שבחרנו לעבוד בשבילינו, הם עובדי ציבור, הם אמורים לשרת אותנו ולעשות לנו טוב, אני ואתם הבוסים, הם העובדים, אנחנו המעסיקים והם המועסקים. האם נתקלתם במקום עבודה כלשהו בו העובד מחליט וקובע מה שכרו מבלי שלמעסיקו תהיה מילה בעיניין? ברור שלא! חברי הכנסת הם המועסקים היחידים שקובעים למעסיק את שכרם. בנסיבות מסוימות יכול היה הדבר להיות הולם אך לא במצב הנוכחי בו המועסק, דהיינו חבר הכנסת קבע את שכרו לסכום של פי 10 מכמאתיים אלף ממעסיקיו- אנחנו, שמקבלים דמי אבטלה ועוד כמיליון מאיתנו שמרויחים שכר מינימום, או פי חמש מחלק מאיתנו שמרוויחים את השכר הממוצע במשק, או פי 25 ממאתיים אלף מאיתנו , הבוסים, שחיים מאבטחת הכנסה. ולא הזכרנו את הבוסים שלא מרויחים דבר, את ההומלסים , הנרקומנים, הנכים ,חולי הנפש והקשישים. טוב, עכשיו ניגש לעניין, ישבנו חלק מהבוסים (אני והמוכר מהקיוסק שלמטה) וחשבנו וחשבנו וחשבנו , ונזכרנו בכלל שבראיונות העבודה שערכנו למועמדים אף אחד לא העלה דרישות שכר וכולם טענו שהם רוצים את התפקיד הנחשק רק ממניעים אידיאולוגיים . הסתבר עוד שלחלק נכבד מהעובדים יש מקורות הכנסה נוספים משמעותיים. וגם שמנו לב שרובם לא מגיעים בזמן לעבודה וחלק לא מגיעים בכלל ימים שלמים, ועוד בלי להודיע לי. אם זה כך, למה שלא יעבדו בשכר מינימום? או אפילו בהתנדבות? הרי הם יודעים שמצב המעסיק שלהם די קשה, עד בלתי נסבל. מקסימום, יוכלו להגיש בקשה להבטחת הכנסה, אותה יקבלו רק אם יתייצבו כל יום לעבודה וידפקו שעון, כמו כולנו. הקיצר ההצעה היא שחברי הכנסת צריכים הן לשמש דוגמא והן לחוש את העם ולהרוויח כמו רובו ובכלל להרויח כמה שאנחנו נחליט ולא הם. ועכשיו השאלה: איך לעזאזל עושים את זה? אתם מכירים חבר כנסת שיהיה מוכן להגיש הצעת חוק כזו? אתם מכירים חבר כנסת שיצביע בעד הצעת חוק כזו? איך יוצאים מהמלכודת? .

ומה עם הנשיא בדימוס-נבון

ראית את נחמיה שטרסלר בערוץ 2 אתמול??? שערוריה!!!! עם האוכל בא התאבון.

שכר הבכירים האחרים יירד בהתאמה

על פי חוק.אולי על פי בג"צ? כנ"ל לגבי הנשיא שהפנסיה החודשית שלו היא כמו 30 קצבאות הבטחת הכנסה ל30 אנשים שונים.

למעלה