המחשות

idanyd

New member
המחשות

שמתי לב לעודה די מעניינת - הכותבים של "באפי", וג´וס בראשם כנראה, אוהבים להמחיש כל-מיני בעיות פסיכולוגיות, ולהפוך אותם לשדים, או מפלצות שבאפי תטפל בהם, וכך בעצם תתמודד עם בעיותיה האישיות. לדוגמא: א. אנג´ל, שמשנה את עורו לאחר ששכב עם באפי, הוא מראה לכל אותם בחורים שמפסיקים להיות רגישים ונותנים ברגע שהם קיבלו מה שהם רצו מהבחורה. וזה נאמר מספר פעמים בסדרה, ע"י דמויות שלא היו מעורות בסיפור באפי-אנג´ל. ב. פרק 2 בעונה 3 - זה עם המסכה הניגרית. הוא הראה לנו שאי-אפשר לקבור דברים מאחור. תמיד יצוץ משהו שיקים אותם לתחייה. ג. הפרק ששודר היום - אותו בחור היה מטאפורה לאותם חברים/בעלים מכים, שמשהו גורם להם להשתגע ולהיות אלימים ומטורפים, ודקה אח"כ הם חוזרים לעצמם. ד. המפלצת שיושבת על הילדים וכך הורגת אותם, בעונה השנייה. כבר שם נאמר שבאפי המציאה מפלצת רק בשביל שתהיה לה דרך לנצח את מחלתה של אמה. אז נכון, כל הדגשים הנ"ל נאמרו כהערות אגב בפרקים עצמם, אבל אולי מתפתח פה איזה theme? יש לכם הארות בנושא?

אשמה

New member
כמובן וכמובן

אני חושבת ששרה דיברה על זה בכמה מהראיונות שהיא נתנה כשהסידרה רק התחילה. היא אמרה שאחד הקטעים המרכזיים של הסידרה הוא להפוך את המפלצות של התיכון ושל החיים שלנו למפלצות אמיתיות וככה להללחם בהן... זה עובד מצויין. בקשר לאנג´ל, אני לא חושבת שקלטתי את זה עד שהפסיכולוג הציג את זה ככה וזה ענק. אני אוהבת את זה שמנסים לגרום לנו להבין מסרים בתת מודע ולא תוקעים לנו אותם בפנים. חוצמזה, יש לי עוד המחשה בשבילך - בעונה הראשונה, הילדה הבלתי נראית - ילדה שהרגישה שכולם מתעלמים ממנה ואז הפכה לבלתי נראית... אני חושבת שזו אחת מההמחשות היפות:)

למעלה