המחלקה לזיהוי פלילי

א ס ף ב

New member
המחלקה לזיהוי פלילי ../images/Emo26.gif

היום ביקרתי באוניברסיטה העברית בגבעת רם (י-ם). למי שלא היה או לא מכיר את הגנים שיש, מאוד מומלץ לבקר! בקיצור, נתקלתי שם בעצים נמוכים יחסית שפרחיהם הענקיים (15 ס"מ קוטרם בערך ואורכם כ-20 ויותר), תלויים הפוך ומפיצים ריח עדין (דבש-לימוני משהו). הם פשוט שבו את ליבי וכששאלתי את הגננית שעבדה באיזור מה שמם, היא לא הצליחה להיזכר
אולי מישהו יוכל לעזור? מצורפת תמונת הפרח מלפנים. תודה מראש (נ.ב. שלום gozala, נחמד לראות אותך גם בפורום הזה
)

א ס ף ב

New member
ובמבט מהצד

אגב, במקרה הנ"ל צהוב אבל יש גם זן אדמדם ואחר כתום.

gozala

New member
היי, רק הגעתי לכאן ../images/Emo6.gif העולם קטן../images/Emo9.gif

צפנתי

New member
ברור שיודעים. זו דטורה נטויה.

חצוצורות המלאכים בשם האנגלי העממי. יותר מכל, מה שקסום בפרחים שהם נטויים למטה, והם "מסתכלים" כביכול על מי שנכנס תחת העץ, שהוא אגב, בעצם שיח לדעתי. יש גם זן ורדרד, והנפוץ יותר הוא לבן צח. שני הזן מצהיב הפרח בהתבגרו, כך שהמראה הכללי של העץ הוא עשיר בגווני ביניים שבין לבן לקרם. מצליח ביחורים. והריח, גם הוא נפלא. יש עץ אחד בגן הבוטני באורנים שבטבעון.

צפנתי

New member
לאתר יפני (?) עם תמונות מקסימות

של כמה זני דטורה או השד יודע, מה שבטוח, תמונות נהדרות.

א ס ף ב

New member
איזה יופי! תודה...

פעם ראשונה שאני נתקל בעץ/שיח הזה. הוא גם נראה עדין יחסית, משהו שיותר מתאים לשפלה, אבל הנה מצאתי בי-ם. ובאמת הפרחים תלויים הפוך... חבל שלא לקחתי יחור כבר היום.

א ס ף ב

New member
על השיח עוד לא היו

מעניין אם יש במשתלות. או שאני פשוט אמתין לשיחים שם (בטח רק עניין של זמן, כי הפריחה הייתה שופעת).

Rוני

New member
בהחלט כדאי להמתין לזרעים

ואני אשמח לקבל קצת
בכל מקרה רושמת לי את השם של הצמח נראה אם יש במשתלה

א ס ף ב

New member
אין בעיה../images/Emo13.gifאשמח לחלוק ברגע שאשיג

רק שלא אשכח: דטורה לרוני, קטניפ ללאה וגוזלה

טסונמי1

New member
ניראה לי שזה פרח הדתור-או אדתור

בטבע יש סוג עים פריחה לבנה -מאוד רעיל -זה לא עץ זה שיח אבל מגיע לגדלים פנטסטיים

א ס ף ב

New member
יש זן רעיל באמת, אבל הוא נראה אחרת

עכשיו אני נזכר שהיתה איזו פרשה של הרעלה שפורסמה בזמנו. אלא שהסוג בטבע הוא עם פרחים לבנים הפונים מעלה ולא נופלים מטה כמו מה שראיתי היום.

ora1m13

New member
אסף, תוכל להוסיף לרשימה דטורה

לאורה????? (יצא חרוזD:))גם אני הוקסמתי

reuven4u

New member
זה ממסטל....אבל לא לנסות....

הנה לינק מerowid אם יש זרעים - אני גם אשמח לכמה... כבר כמה שנים אני מתכנן לשתיל כזה.

למעלה