המומחה לקנונית הסדר העולמי קרא לי בטלן, וכמובן שזה לא נכון, אבל אני תוהה האם אינני בטלן רק בגלל שאני סטודנט, או אולי גם בגלל שאני צרכן.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
קודם כל, ברור שזה לא נקרא "בטלן" אם אני לומד 😂

זה דבר ראשון. ואני אגיד לכם עוד משהו. חשבתי על זה הרבה, ועלה לי רעיון מעניין. מה אם, גם אנשים שלא עובדים, ולא רק לא עובדים אלא גם לא לומדים (כי לא לעבוד אבל ללמוד זה לא נקרא בטלן), מה אם, אנשים כאלו, הם גם כן סוג של "עובדים", בעצם צרכנותם, אם הם רק מספיק צורכים?

כי כאילו, מה אני אומר? כלכלה לא מורכבת רק מיצירת ערך. כלכלה היא מעגל המורכב מיצירת ערך, בזבוז ערך וקבלת ערך. מה אם, צרכנים שאינם עובדים ואינם לומדים, הם לא בטלנים, כי העבודה שלהם היא "צרכנים"? והעבודה שלהם היא לצרוך? מה, זאת לא סוג של תרומה לכלכלה ולמשק? כי זאת כן. כספם של הצרכנים גם כן מניע את הכלכלה, מפרנס אנשים, יוצר צמיחה וכדומה'.

זה בוודאות נכון. השאלה היא האם אפשר להגיד שלצרוך זאת עבודה, וצרכנות זאת עבודה. זה מה שאני עוד לא סגור עליו. אם כן, אז אני לא רק לא בטלן כי אני "למדן", מה שיוצר ויוצק עוד ועוד ערך אל תוכי ומגדיל את ההון האנושי הגלום בי, מה שיאפשר לי בשלב מאוחר יותר להיות עובד יותר ויותר מוצלח התורם יותר ויותר ערך לכאשר אעבוד לבסוף, אלא מה אם נוסף על זה, אני גם לא בטלן כי אני צרכן?

לא נעים לי להגיד, מה גם שזה נוגד את כל האופי שלי ואני הכי לא בן-אדם כזה, אבל לאחר שהמומחה לקנונית הסדר העולמי אמר לי "צא לעבוד" ו"בטלן", בנוכחות עדים וכאשר אני מוכר בשמי נוסף על הכול, אז בעיקרון, אז ככה: כל חודש אני מקבל ומבזבז דמי כיס בסך 3,000 שקל מההורים. הכסף הזה מפרנס חנויות, מסעדות, קניונים, נהגי מוניות, ועוד. הכסף הזה משלם חשבונות משכנתא, חשמל, מים, גז וארנונה של אנשים. הכסף הזה שם לחם על השולחן שלהם. מה? זה לא משהו? מה, אני לא תורם את חלקי? מה, אני לא תורם לכלכלה?

בוודאות כן, ואני עושה זאת כמעט באותו סדר הגודל של הערך שיוצרים, ולכן מקבלים בחזרה בתור משכורת, לשם ההשוואה, סטודנטים שבהיותם סטודנטים, עובדים בחצי משרה, מי מבניהם שעובד. כי כאילו...כמה שכר מקבל מי שעובד בשכר מינימום בחצי משרה? 3,500, נכון? משהו כזה? וכמה אני מוציא בחודש? 3,000 שקל בדמי כיס? שזה כמעט אותו הדבר? אז מה המומחה רוצה ממני? איזה שטויות הוא מדבר.

התרומה הכפולה שלי לחברה, למדינה ולמשק, בהיותי סטודנט האוגר בתוכו הון אנושי לקראת חיים יצרניים יותר משל הרוב, ובצרכנותי כמעט באותם הסכומים של הערך שיוצרים, ולכן מקבלים בתור שכר, סטודנטים העובדים בחצי משרה, היא עובדה בלתי ניתנת לערעור. השאלה האמיתית היחידה, היא שאלה של סמנטיקה. השאלה האמיתית היחידה, היא האם אני לא מובטל רק בזכות תרומתי בהיותי סטודנט, כי להיות סטודנט זה משהו שעולה בחשיבותו כמעט עד לכדי לעבוד, או שאני יכול שלא להיחשב למובטל גם בזכות תרומתי בהיותי צרכן, כי אני צורך משמעותית וצורך באלפים רק עם הדמי כיס, לא כולל מה שההורים מוציאים עליי, ואז אולי גם הצרכנות, ביכולתנו לקרוא לה סוג של עבודה, ואז העבודה שלי היא סטודנט, וצרכן. ואז, אני לא רק לא בטלן כי אני סטודנט, אלא גם כי אני צרכן, ואז המומחה טעה לא פעם, אלא פעמיים. מה דעתכם? יש מצב? :unsure:

שוב פעם, התרומה שלי היא הן כפולה והן משמעותית ובלתי מבוטלת לא משנה איך נסתכל על זה או נהפוך את זה. אני רק תוהה באשר לסמנטיקה של הדברים 🤷‍♂️

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
ילד אספת קרשים למדורה?
1. תגיד, אתה לא מתעייף מלקנא בי? |נחמה|

2. אשמח גם לתשובה קונקרטית.

3. אני בן 26, למרות שמצד שני יש בדיחה מוכרת חצי רצינית שאנשים הם ילדים עד שהם מגיעים לגיל 30 כי גילאי ה-20 זאת עוד הבגרות המאוד צעירה :)

4. השריפות של ל"ג בעומר מזיקות לאקלים. צריך לבטל את המנהג הזה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

זה דבר ראשון. ואני אגיד לכם עוד משהו. חשבתי על זה הרבה, ועלה לי רעיון מעניין. מה אם, גם אנשים שלא עובדים, ולא רק לא עובדים אלא גם לא לומדים (כי לא לעבוד אבל ללמוד זה לא נקרא בטלן), מה אם, אנשים כאלו, הם גם כן סוג של "עובדים", בעצם צרכנותם, אם הם רק מספיק צורכים?

כי כאילו, מה אני אומר? כלכלה לא מורכבת רק מיצירת ערך. כלכלה היא מעגל המורכב מיצירת ערך, בזבוז ערך וקבלת ערך. מה אם, צרכנים שאינם עובדים ואינם לומדים, הם לא בטלנים, כי העבודה שלהם היא "צרכנים"? והעבודה שלהם היא לצרוך? מה, זאת לא סוג של תרומה לכלכלה ולמשק? כי זאת כן. כספם של הצרכנים גם כן מניע את הכלכלה, מפרנס אנשים, יוצר צמיחה וכדומה'.

זה בוודאות נכון. השאלה היא האם אפשר להגיד שלצרוך זאת עבודה, וצרכנות זאת עבודה. זה מה שאני עוד לא סגור עליו. אם כן, אז אני לא רק לא בטלן כי אני "למדן", מה שיוצר ויוצק עוד ועוד ערך אל תוכי ומגדיל את ההון האנושי הגלום בי, מה שיאפשר לי בשלב מאוחר יותר להיות עובד יותר ויותר מוצלח התורם יותר ויותר ערך לכאשר אעבוד לבסוף, אלא מה אם נוסף על זה, אני גם לא בטלן כי אני צרכן?

לא נעים לי להגיד, מה גם שזה נוגד את כל האופי שלי ואני הכי לא בן-אדם כזה, אבל לאחר שהמומחה לקנונית הסדר העולמי אמר לי "צא לעבוד" ו"בטלן", בנוכחות עדים וכאשר אני מוכר בשמי נוסף על הכול, אז בעיקרון, אז ככה: כל חודש אני מקבל ומבזבז דמי כיס בסך 3,000 שקל מההורים. הכסף הזה מפרנס חנויות, מסעדות, קניונים, נהגי מוניות, ועוד. הכסף הזה משלם חשבונות משכנתא, חשמל, מים, גז וארנונה של אנשים. הכסף הזה שם לחם על השולחן שלהם. מה? זה לא משהו? מה, אני לא תורם את חלקי? מה, אני לא תורם לכלכלה?

בוודאות כן, ואני עושה זאת כמעט באותו סדר הגודל של הערך שיוצרים, ולכן מקבלים בחזרה בתור משכורת, לשם ההשוואה, סטודנטים שבהיותם סטודנטים, עובדים בחצי משרה, מי מבניהם שעובד. כי כאילו...כמה שכר מקבל מי שעובד בשכר מינימום בחצי משרה? 3,500, נכון? משהו כזה? וכמה אני מוציא בחודש? 3,000 שקל בדמי כיס? שזה כמעט אותו הדבר? אז מה המומחה רוצה ממני? איזה שטויות הוא מדבר.

התרומה הכפולה שלי לחברה, למדינה ולמשק, בהיותי סטודנט האוגר בתוכו הון אנושי לקראת חיים יצרניים יותר משל הרוב, ובצרכנותי כמעט באותם הסכומים של הערך שיוצרים, ולכן מקבלים בתור שכר, סטודנטים העובדים בחצי משרה, היא עובדה בלתי ניתנת לערעור. השאלה האמיתית היחידה, היא שאלה של סמנטיקה. השאלה האמיתית היחידה, היא האם אני לא מובטל רק בזכות תרומתי בהיותי סטודנט, כי להיות סטודנט זה משהו שעולה בחשיבותו כמעט עד לכדי לעבוד, או שאני יכול שלא להיחשב למובטל גם בזכות תרומתי בהיותי צרכן, כי אני צורך משמעותית וצורך באלפים רק עם הדמי כיס, לא כולל מה שההורים מוציאים עליי, ואז אולי גם הצרכנות, ביכולתנו לקרוא לה סוג של עבודה, ואז העבודה שלי היא סטודנט, וצרכן. ואז, אני לא רק לא בטלן כי אני סטודנט, אלא גם כי אני צרכן, ואז המומחה טעה לא פעם, אלא פעמיים. מה דעתכם? יש מצב? :unsure:

שוב פעם, התרומה שלי היא הן כפולה והן משמעותית ובלתי מבוטלת לא משנה איך נסתכל על זה או נהפוך את זה. אני רק תוהה באשר לסמנטיקה של הדברים 🤷‍♂️
מאחר ורוב הסטודנטים עובדים, חלקם כמלצרים, חלק מהם נותנים שיעורי עזר לילדים, כדי לממן את הלימודים שלהם
וכמובן את ההוצאות הנלוות המתבקשות ואילו אתה לא עובד, אז לכן לדעתי הוא קורא לך "בטלן".
אתה כמובן לא חייה הסברים לאף אחד מדוע אתה לא עובד..
המחשבה הזאת פשוט קפצה לראשי.

ai27

Well-known member
🤷‍♂️
קוראים לך בטלן כי זה מה שאתה
אני הייתי מצטיין בתואר הראשון ועדיין עבדתי בחצי משרה במהלכן
אתה גם לא מצטיין (רחוק מכך)
וגם לא עובד במהלך התואר (מה שיביא נסיון מקצועי ודמי כיס)
אתה אפילו לא מקדם את עצמך ברשתות חברתיות באופן שיועיל לך אחרי התואר

משמע
בטלן

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
קוראים לך בטלן כי זה מה שאתה
ממש לא. סטודנט הוא פר הגדרה אינו בטלן. כאמור, אני חושד גם שאני לא בטלן מכיוון שאני תורם לכלכלה בעצם צרכנותי.
אני הייתי מצטיין בתואר הראשון
אני מקווה שאתה מודע לעובדה שהצטיינות בתואר זה סימן להיעדר גאונות, כן? 😂
ועדיין עבדתי בחצי משרה במהלכן
ליבי עמך על גורלך המר. סטודנטים לתואר ראשון צריכים לשבת על התחת וללמוד. מי שהמצב הכלכלי לא מאפשר והוא מסכן את ציוניו ואת התואר שלו, או מצליח להתמודד דווקא יפה אבל "נקרע" מרוב העומס, זה דבר איום ונורא בעיניי. לדעתי אקדמאים לא צריכים לעבוד עד שהם מסיימים את התואר הראשון ויוצאים לשוק העבודה, או אם הם ממשיכים לתואר שני, אז במהלך התואר השני וכחלק מההתמחות, שהיא הרי חלק מדרישות התואר.

מעניין מה אני אעשה בתור התמחות בתואר השני שלי בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר. אפשר משהו בבית חולים פסיכיאטרי. אפשר משהו בבית-ספר. יש כל מיני אפשרויות.
אתה גם לא מצטיין (רחוק מכך)
הצטיינות זאת לא גאווה. הצטיינות זאת בושה. זה סימן להיעדר גאונות (לא הצטיינות בקורסים ספציפיים, אלא בכל התואר באופן כללי, כמוך, כן?). כל מה שלימדו אותך על גאונות, גאונים והדרך לזהותם, שגוי.

כל תמונת הגאון המודרנית שגויה מן היסודות של היסודות בכזאת רמה שלא ניתן לתקנה אלא יש לזרוק לזבל ולהתחיל מחדש.

כמו מיליונים לפניך, נפלת קורבן ל-"תמונת הגאון" השגויה שציירו הפסיכולוגים הטרום-פזיים הכושלים כולם של העת המודרנית. תן לי לנחש-אתה בטח גם חושב שחוץ מזה שלגאון בטח חייבים להיות ציונים גבוהים בבית-ספר ובתואר, בטח גם חייבת להיות לו אינטליגנציה גבוהה (או שאולי אתה בכלל חושב שחוכמה ואינטליגנציה הן היינו הך), חייב להיות לו איי-קיו גבוה (אתה בטח גם חושב שמבחני האינטליגנציה המודרניים מודדים אינטליגנציה טוב), שלגאונות יש מרכיב גנטי חזק, שגאון יצליח בחיים. כן?. משהו כזה?. אז זהו. שכל זה או לא נכון בהכרח במקרה הטוב, או לא נכון בכלל או כמעט בכלל במקרה הרע. שום דבר מזה.

בהיותי גאון עצום מימדים שחוכמתו עולה אף על חוכמתו של לאונרדו דה וינצ'י, בגיל 16 כתבתי את העבודה החשובה ביותר בהיסטוריה של מדע הפסיכולוגיה, "תיאוריית האישיות הקוגניטיבית" שמה. הנחת היסוד הבסיסית ביותר והראשונית ביותר של כל התיאוריה כולה, שעליה נשענים בערך 80% מכל שאר התיאוריה בישירין או בעקיפין, היא ש-80% מכל תוכן האישיות נובע מהשכל. שים לב טוב! לא האינטליגנציה. השכל. יש הבדל. לא איכות המנועים באונה הקודקודית והרקתית, היכן ששוכנת ברובה האינטליגנציה, אלא תוכן האונה הפרונטלית, היכן ששוכן, ברובו, השכל.

אבל מכיוון שכאמור, כל תמונת הגאון המודרנית שגויה לחלוטין, בתחילת העבודה, ומתוך מחצית מיליון מילותיה, אני מקדיש יותר מעשרת אלפים מילים רק בשביל להסביר מה זה גאון, איך מזהים אחד ומה מצביע בכלל על גאונות. בשביל להסביר את אותו הדבר לסופרמן מצד שני, אני לא לגמרי בטוח איך זה קרה, אבל נזקקתי ליותר מ-20,000 מילים.

דרך אגב, בהתחשב בסדר הגודל של מרכזיותו וחשיבותו של אותו רעיון בסיס, שעליו כל התיאוריה נשענת, תיאורטית, ורק לשם ההשוואה, אפשר להשוות את הרעיון וחשיבותו לרעיון הבסיס והיסוד בתורת היחסות הפרטית שלפיו מהירות האור אינה תלויה במהירות המקור ואינה משתנה בין מערכות ייחוס.

ההבדל היחיד בין שני רעיונות היסוד של שני התיאוריות, הוא שרעיון הבסיס והיסוד של התיאוריה שלי, אינו שגוי, ועל כן התיאוריה שלי, אינה שגויה ,בניגוד לרעיון הבסיס של תורת היחסות הפרטית, שהינו שגוי, ודרך כך, שגויה כמובן כל תורת היחסות הפרטית כולה. דבר שאני יודע אותו מאז 2015 וגיל 17, אבל העיקר שאני לא גאון בגלל שאני לא מצטיין בתואר הראשון שלי בפסיכולוגיה טרום-פזית.

כאמור, ובאופן לא מפתיע, כל תפיסת הגאון המודרנית, כולל איך מוצאים אותם, איך מזהים אותם ואיך צריך להתייחס אליהם, היא שגויה לחלוטין מן היסודות של היסודות.
וגם לא עובד במהלך התואר
לא צריך לעבוד במהלך התואר הראשון. במהלך התואר הראשון, צריך להשקיע בתואר. מי שלא שפר עליו מזלו בשביל להיות מסוגל לתת את כל כולו בתואר שלו, חבל.
(מה שיביא נסיון מקצועי
את זה מקבלים במהלך ההתמחות בתואר השני, או אם לא ממשיכים לתואר שני, אז מקסימום כשיוצאים לשוק העבודה לאחר התואר הראשון.
כשזה עבודה, קוראים לזה שכר.
אתה אפילו לא מקדם את עצמך ברשתות חברתיות באופן שיועיל לך אחרי התואר
למה אתה מתכוון? כיצד עליי לעשות זאת?
משמע
בטלן
לא, כי אני לומד.

מלכך הוא מלך שאוהב חוכמה וידע. כמו שלמה.

0a5c76c7d4213c38816dd89e3794ce4b.jpg

למעלה