המדיטציה המועדפת

המדיטציה המועדפת

בתחילת דרכו של פורום זה שאלתי מהי המדיטציה המועדפת עליכם. רמי השיב (מדיטציה בשניים: התבוננות בעיני הפרטנר ללא שיגור מסרים משום סוג שהוא) אך מה עם האחרים?!?! אנא, פרטו גם את המדיטציה גם מה היא עושה לכם ואם יש לכם כוח אז גם איך עושים אותה (לטובת אלה שלא מכירים אותה). שלכם באהבה בן

deep ocean

New member
המדיטתיה המועדפת שלי היא

שאני מדמיינת אור זהוב בתוכי, ששולח אור, בריאות ושלווה לכל חלק בגוף שלי...

taliv

New member
ושלי היא

התחלת המדיטציה עם שטיפה של אור (אני עושה את זזה בתחילת כל מדיטציה) ועלייה למימדים הגבוהים - שם אני עושה סימולציות של דברים שאני רוצה שיקרו לי. ועוד אחת נוספת - טיול בעולם של פנטזיות. בעולם הכל יכול שהכל קסום שם. נורא כייף. אני אכתוב פעם את המדיטציה בדרך הלוחמים אם מישהו ירצה לקרוא... תליב

המדיטציה שלי היא המדיטציה שלי ../images/Emo6.gif

לבן היקר ולכולם היי!!! לפני שפונים לדון מהיא המדיטציה המועדפת על ידי אני חושבת שצריך להגדיר מה זה מדיטציה. ההגדרה האישית שלי היא: כוונון המח לתדר מסוים בנקודת זמן שאני הגדרתי לי מראש. לדוגמא: דמינו עצמכם מדליקים רדיו, או כמה רעשים אנו עשויים לשמוע. אנו רוצים לשמוע טוב אז ניגש לכוון את ערוץ התחנה. נניח הצלחתי להתכוונן על רדיו 91 fm אז אני בקליטה. כך במדיטציה, אני פשוט מחפשת את התדר בו ראשי יהיה ריק ממחשבות נקי מהפרעות כדי שאוכל לקלוט מה שאני רוצה לקלוט. שלב ראשון מקדים למדיטציה צריכה לבוא ההרפייה, של המחשבות של השרירים של הנשימה ושל כל חמשת החושים. די קשה לעשותזאת לבד לכן זקוקים לפחות לאדם שיתרגל אותנו אחד על אחד, שיטה זו מועדפת בעיני. בשלבים מתקדמים ניתן להקליט הוראות על קלטת ולמלא אותן בעצמנו. בשלב מתקדם יותר ההוראות תהינה מומתאות בתוכנו ונוכל לבצע הכל לבד. הרבה עבודה הרבה מיומנות . יחד עם זאת משתלם. הרבה אור ואהבה . מיכל מנדל

wu-wei

New member
הממ, אני אוהבת מדיטציות בשיעור.

אחת הכי מועדפת עלי היא זו של נשימה מכל הגוף, כלומר לשאוף ולנשוף מכל תא בגוף (מתחילים בהתרכזות על הנשימה, התבוננות בה. אח"כ בד"כ שואפים לתוך רגל ימין ונושפים דרך מרכז כף הרגל, כנ"ל ברגל שמאל, יד ימין, יד שמאל ואז מכל הגוף. ואח"כ מוסיפים אור מסביב אותו שואפים ונושפים) וווואאוווו!! עכשיו בעודי כותבת אותה, פתאום שמתי לב שלא במודע או במכוון אני עושה אותה! איזה כיף. בקיצור, על הפעם הראשונה שבן העביר לנו אותה, הכל היה עוצמתי וכיף נורא, אבל איך שהתחלתי לנשום מכל הגוף (
מה שקורה גם עכשיו, כאילו מעצמו) פשוט, כ"כ כיף!! איך לתאר במילים?? כמו סודה עדינה בכל הגוף, כמו התמוססות עדינה ונעימה נעימה של כל מה שיכול לעזוב את הגוף והנשימה (והנשמה), דיגדוג קליל בכל הגוף, אושר, בעיקר JOY מלאים, ללא תלות בשום גורם חיצוני. שמחת חיים, קלילות פנימית של כל הגוף, תוך חיות וכל המילים האלה עדיין לא מצליחות לתאר את זה. זה כיף, כיף עצום ונהדר, פותח. זה מה שבטוח. ויש עוד כמה, אבל נשמור את זה לפעם הבאה

wu-wei

New member
עוד מדיטציה שאני מאוד אוהבת:

התבוננות בעולם החיצוני התבוננות בעולמי הפנימי ראיית ההפרדה וההבדל בניהם התבוננות רק בעולם הפנימי ראיה /הבנה שמישהו (אני) מתבוננת ע ל העולם הפנימי שלי, כלומר שזה לא אני, זה לא האני האמיתי (זה שלי אבל זה לא אני -פירוש שלי) הימצאות באני האמיתי שלי. בשלב מתקדם יותר, או עם עצמי: החזרות כח במצב זה או גם: הרפיה מ´תכונות´, ´דעות´ וכד´ שלי כזה כיף!!!!!! כל כך משחרר (ונותן פרופורציות ופרספקטיבה שליטה ו.. ו-- ו--)

bertcat

New member
החזרת כוחות

המדיטציה המועדפת עלי היא החזרת כוחות. אני חושב שזו הפעולה הדחופה ביותר שעלי לבצע בימים אלו. זוהי המדיטציה שאני מצליח להאריך בה הכי הרבה, ביצעתי פעם אחת במשך 40 דקות החזרת כוחות עם שני יצורים (אדם וכלב). אני מרגיש שיפור מיידי בנקיון הפנימי שלי בעקבות המדיטציה הזו. עוד מדיטציה שאני אוהב היא מודעות לצד ימין ושמאל ולמרכז שבניהם.

bertcat

New member
מדיטציה על השיפוט העצמי

בשיעור לפני חודש בן עשה לנו מדיטציה שבה התבוננו על השיפוט העצמי שלנו. מי שזוכר מה היה התהליך שיספר לי, כי אני רוצה לעשות אותה ולא זוכר בדיוק את התהליך.

למעלה