הלנת שכר

מצב
הנושא נעול.

ori האחת

New member
הלנת שכר

הלנת שכר
היי, התחלתי לעבוד ב22/9, ומכיוון שהאחראית לא "מצאה" זמן להוציא לי כרטיס עובד ועבר ה9 לאוקטובר בו הייתי צריכה לקבל את המשכורת, נאמר לי שהיא תצטרף לחודש אוקטובר (דהיינו ב9 לנובמבר אקבל על 2 החודשים יחד). עכשיו הייתה להם בעיה טכנית ויתכן שלא אקבל משכורת גם החודש, אלא רק בדצמבר. האם זה חוקי או שניתן לתבוע על הלנת שכר? תודה רבה, ולילה טוב!!!

razi007

New member
לדעתי רצוי מאד

הלנת שכר
היי, התחלתי לעבוד ב22/9, ומכיוון שהאחראית לא "מצאה" זמן להוציא לי כרטיס עובד ועבר ה9 לאוקטובר בו הייתי צריכה לקבל את המשכורת, נאמר לי שהיא תצטרף לחודש אוקטובר (דהיינו ב9 לנובמבר אקבל על 2 החודשים יחד). עכשיו הייתה להם בעיה טכנית ויתכן שלא אקבל משכורת גם החודש, אלא רק בדצמבר. האם זה חוקי או שניתן לתבוע על הלנת שכר? תודה רבה, ולילה טוב!!!
לדעתי רצוי מאד
אני לא מוסמך בדין, אבל על פניו עושה רושם שהחברה נקלעת לקשיי נזילות קשים אם לא משלמים לך משכורת, מה גם שנראה שגם "מורחים " אותך תמציאי להם מכתב התראה שישלמו לך לאלתר את הכספים המגיעים לך להוסיף בצד שמאל למעלה "מבלי לפגוע בזכויות" בנוסף תשמרי ותתעדי כל כרטיסי הנוכחות, שעות העבודה, וחוזה העבודה חתום אם יש לך mp3 שמקליט, תיזמי שיחה עם הבוס ותתעמתי איתו על הלנת השכר, ותקליטי את הכל, אולי יבוא יום בו שופט יבקש ממך הוכחות. ויפה שעה קודם.

ori האחת

New member
תודה,ושאלה ...

לדעתי רצוי מאד
אני לא מוסמך בדין, אבל על פניו עושה רושם שהחברה נקלעת לקשיי נזילות קשים אם לא משלמים לך משכורת, מה גם שנראה שגם "מורחים " אותך תמציאי להם מכתב התראה שישלמו לך לאלתר את הכספים המגיעים לך להוסיף בצד שמאל למעלה "מבלי לפגוע בזכויות" בנוסף תשמרי ותתעדי כל כרטיסי הנוכחות, שעות העבודה, וחוזה העבודה חתום אם יש לך mp3 שמקליט, תיזמי שיחה עם הבוס ותתעמתי איתו על הלנת השכר, ותקליטי את הכל, אולי יבוא יום בו שופט יבקש ממך הוכחות. ויפה שעה קודם.
תודה,ושאלה ...
היי, שבת שלום. קודם כל תודה על התשובות. רציתי לדעת לגבי מכתב ההתראה- זה מכתב מעו"ד? ומה משמעות השורה "מבלי לפגוע בזכויות"? ושוב תודה.

razi007

New member
בהמשך לשאלתך

תודה,ושאלה ...
היי, שבת שלום. קודם כל תודה על התשובות. רציתי לדעת לגבי מכתב ההתראה- זה מכתב מעו"ד? ומה משמעות השורה "מבלי לפגוע בזכויות"? ושוב תודה.
בהמשך לשאלתך
מכתב ההתראה הוא ממך, התראה פירושה לדרוש לאלתר את המגיע לך ולא, תהא שמורה לך הזכות לתבוע אותו בבית הדין לעבודה, (רצוי גם באופן אישי, ולא את החברה שבודאי יש לה עוד הרבה נושים שחייבים להם יותר משחייבים לך...) המשפט "מבלי לפגוע בזכויות" משמעו שמחזיק המכתב לא יכול לעשות במידע הכתוב בו שימוש כנגדך בבית דין, וגם אם יעשה זאת לא יגרעו זכויותייך.

שיר ורד

New member
זה לא חוקי

הלנת שכר
זה לא חוקי
וזכותך לתבוע פצויי הלנה. אבל יותר פשוט שתפני לממונה על האחראית ותדרוש לקבל מקדמה בסכום הקרוב לשכר נטו המגיע לך, אשר תקוזז כאשר יחושב שכרך במדויק. את המקדמה ניתן לשלם בהמחאה תוך יום יומיים, כך שבהחלט ניתן לשלם לך את השכר מוערך בגין ספטמבר אוקטובר עד ל 9/11.

מצב
הנושא נעול.
למעלה