הלנת שכר

Emilia2

New member
הלנת שכר

בוקר טוב,

בחודש אוקטובר האחרון התחלתי לעבוד כמרצה במכללה מסוימת.
השכר שלי הוא שעתי. לפי החוזה, המכללה התחייבה להעביר לי תשלום עד ה-15 לחודש.
היום ה-21 לחודש וטרם הועבר תשלום.
בשיחה עם המנהלת האקדמית ששכרה אותי, נאמר לי כי בחודשים האחרונים המכללה נמצאת בקשיים תקציביים, ולכן המשכורות מעוכבות (יש לציין שאני עובדת כפרילנסרית). גם המשכורות שלה ושל מנהלת המכללה עצמה מעוכבות. עוד נאמר לי כי לא רצתה להעביר את המידע על הקשיים למרצים החדשים, כי קיוותה שהמצב יסתיים בחודש הזה. עם הנהלת חשבונות של המקום בכלל אין הצלחה לדבר, מנהלת החשבונות מתחמקת ממני.
מעבר לעובדה שאני מרגישה מנוצלת ומרומה, הרי אם הייתי יודעת שזה המצב לא הייתי מתחילה לעבוד שם מלכתחילה, הייתי רוצה לדעת שני דברים:
1. לפי מה שקראתי, אם אחרי 9 ימים מהמועד הנקוב להעברת השכר עדיין לא עבר התשלום, אני רשאית לתבוע פיצויי הלנת שכר מהמעסיק. כיצד עושים זאת, מה בדרך כלל העלויות של תביעה כזו?
2. מכיוון שאני עובדת במקומות נוספים, בשבוע הבא לא אעבוד במכללה, אך אני שוקלת לא להגיע לשם בתחילת דצמבר, למרות שמדובר באמצע סמסטר, אם עדיין לא אקבל תשלום מהמעסיק. האם זהו צעד נבון או שעלי לחכות ולראות עד סוף הסמסטר כיצד מתפתחים העניינים?

תודה!

היי אמיליה. התשובה שלי צריכה להיות ארוכה במקצת. גם אם יש לך

חוזה, לא ברור לי כיצד הם פועלים נגד החוק כאשר כל המשכורות בארץ יוצאות עד ל 10 לחודש ואצלך עד ל 15 לחודש.
תמהתני

כעת, כאשר הם לא מעבירים לך משכורת את יכולה להתפטר . אבל תני להם במכתב רשמי שלאור העובדה כי את לא מקבלת את שכרך את הולכת להתפטר בתאריך כלשהו בעתיד. תני להם שבוע או שבועיים טופ.

1. זה אומר שהם הולכים להעדיף אותך על פני אחרים.
2. זה הולך להמשיך . תברחי משם.

אני יודע שלא תאהבי המיוחד את הטענה שלי כעת. על הלנת שכר אמורים לשלם לך 5% בשבוע הראשון של החודש, 10% בהמשך לכל שבוע קלנדרי קיים.
אבל בית הדין פוסק אחרת.

גם לו זה נראה מוגזם, ולפיכך מה שאת יכולה לקבל זהו סכום כספי קטן על התלוש שלא שולם.

האמת? לא שווה ללכת לבית הדין על מנת לתבוע על הלנת שכר בהנחה שקיבלת את הסכום הבסיסי.

מצטער אמיליה

Emilia2

New member
שלום עזר ותודה על התשובה.

בינתיים התייעצתי גם טלפונית וקיבלתי תשובה דומה.
&nbsp
אני אכן בורחת מהר ממקום זה ונתתי להם כעשרה ימים להעביר לי את התשלום עבור חודשים אוקטובר ונובמבר תוך איום בתביעה.
&nbsp
מקווה שזה יעשה את העבודה.
&nbsp
תודה!

למעלה