הכנת קישור לרשימה באקסל

טלשחר ג

New member
הכנת קישור לרשימה באקסל

יש לי תא של "שמות" ואני רוצה במקום להעתיק מרשימה בגליון אחר את השם אני רוצה שתקפוץ לי רשימה של כל השמות שאני אוכל לבחור ממנה. אחרי שאני אוכל לעשות את זה, אני רוצה שלא תפתח לי רשימה עם כל השמות מ"א-ת" אלא רק את השמות שמתחילות באות שרשמתי. איך עושים את זה באקסל???? תודה לעוזרים

מיכאל אבידן

Member
מנהל
בעזרת 'אימות נתונים' . . .../images/Emo43.gif

עיין במאמרי הפורום, דרך הפס הכחול, שלמעלה, בקטגוריה 'אקסל'.

טלשחר ג

New member
לא הבנתי איך עושים

1.הרשימה שלי נמצאת בגליון אחר ולא קורה כלום שלוחצים על F3. 2. מה זנ שם לרשימה? אני לא אמור לבחור טחחו של תאים שהוא יהיה הרשימה שלי? 3. אולי יותר פשוט להסביר לי איך עושים רשימה באופן כללי ורגיל? תודה

טלשחר ג

New member
תיקון שגיאות כתיב

2. מה זה שם לרשימה? אני לא אמור לבחור טווח של תאים שהוא יהיה הרשימה שלי?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
לא- זה לא יותר פשוט . . .../images/Emo43.gif

ולמרות שבמאמר הפניתי ל'עזרה' כדי ללמוד כיצד מקצים 'שם' לטווח תאים - הוספתי שם גם הסבר קצר, בנושא.

טלשחר ג

New member
הצלחתי לעשות את הקצאת השם אבל...

מה שאני לא מצליח זה לתת שם לטווח של תאים מקובץ אחר ולא מגליון אחר באותו קובץ. השיטה שלך עובדת לי רק באותו קובץ ב2 גליונות שונים, אם אני משתמש בקובץ אחר אז כשאני לוחץ על F3 בתיבת "המקור" לא נפתח לי שום חלון עם שמות של השרשימה שלי. מה אתה מציע לעשות במקרה כזה? חוצמיזה, אפשר לעשות השלמה אוטומטית מתוך הרשימה? תודה רבה

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .../images/Emo43.gif

צא ולמד על ההבדל בין 'גיליון' לבין 'חוברת עבודה ('קובץ') והשתמש, בעתיד, במונחים נכונים. ולעניינך: 1. צור קובץ, למשל, בשם: LISTDATA והגדר בו את הרשימה והקצה לה השם: LIST 2. פתח קובץ חדש. גש לתפריט 'הוספה' > 'שם' > 'הגדרה' (CTRL+F3) והוסף שם חדש, למשל: MYLIST1. בשורת ההפניה, עבור, עם העכבר
, לקובץ LISTDATA וסמן את טווח הרשימה. 3. בחלונית ההפניה הקלד: LIST במקום טווח
התאים בלבד (אין צורך להקליד את הנתיב כיון שכבר כתוב) 4. בקובץ החדש > 'באימות נתונים' > 'רשימה' בחר את MYLIST1 (F3 יעבוד עכשיו). 5. זכור
הקובץ LISTDATA חייב להיות פתוח כדי שהרשימה תקושר ותוצג.

טלשחר ג

New member
המון תודה על העזרה אבל... לא ברור עדיין

אבל אני אשמח לקבל עוד הסבר. ניסיתי לפעול לפי ההוראות שנתת, ונתקלתי בכמה בעיות. את הוראה 2 לא הבנתי, איך אני עובר בשורת ההפניה עם העכבר לקובץ השני להגדיר את הטווח? ומשם זה רק הסתבך לי יותר. אם תוכל להסביר שוב קצת יותר ברור, או אולי בתמונות של השלבים זה יהיה מצויין. תודה רבה. נ.ב. 1. איך אני דואג שהרשימה שלי תוצג מלמעלה למטה בעת לחיצה על החץ שפותח את הרשימה? 2. האם אפשר לעשות השלמה אוטומטית שהרשימה תקפוץ לי לפי האות שאני רושם? (אם אני רושם "ד" אז הרשימה קופצת לאות ד וכן הלאה עד למילה הרצויה מהרשימה?)

טלשחר ג

New member
אוקי, הבנתי כבר לבד

אני אישית הייתי מסביר את זה אחרת כמו בדף הוראות באתר המקושר, אבל תודה רבה על העזרה זה נתן לי כלים רבים להבין איך פועלים בעניין. תודה רבה

למעלה