הכל הבל הבלים

the matkalist

New member
הכל הבל הבלים

אמרה קהלת, כנראה שגם צדקה אני מעדיף להשאר על שם בדוי, כמו בפרטים...תודה אז ככה: הסיפור שלי מורכב, שנה ושמונה בצבא, ביחידת דובדבן, שהתגייסתי רציתי לשנות להשפיע, לעשות את השירות הכי טוב שיש, על מנת שאוכל להשפיע בדו קיום ולא יגידו שאני מדבר סתם . כן הגעתי ליחידת דובדבן, מעבר לפוזה ולאקדחים ולזה שחטפתי מכות שנה וארבע, הרגשתי שפשוט עושים לי שטיפת מוח, מלמדים אותי להיות חיה, איפה הערכים שלי? איפה האידיאולוגיה? עליה כבר מזמן איין מה לדבר, איבדתי אותה. יצאתי גם לקורס צמלפים, אחרי שהכריחו אותי, שבוע שעבר זה קרה בקבטיה, נאלצתי לירות בחמוש ובעוד דמות שבאה למשך אותו, אותה דמות למעשה היא אישה בת 50 שלא עשתה כלום, יש לי יסורי מצפון, אני מכניס את עצמי למערבולות וסרטים, איך לקחתי חיים של אישה, מבוגרת, בגיל של דודה או סבתא חביבה. הבנתי אח"כ ביחידה שמעודדים את זה, שאין בעיה עם מוסר, אז מה זה לגטימי? "כן, יש לך יכולת אלוהית" אמר המפק"צ..תעריך אחרי זה היו עוד תקריות במעצרים, ראיתי איך חבריי נהיו חיות מרביצים לילדיםם, לאנשים תמימים...למה? סתם כי המבוקש עבר פה לפני יומיים . אני כרגע נפקד כשלושה ימים, אני לא יכול מנטלית לחזור לשרת ביחידה, הגעתי למצב שאני חי חיים כפולים, חיי האזרחות וחיי הצבא, אני שונא את עצמי במדים. מה ניתן לעשות ? תודה רבה וסליחה על הטקסט הארוך

Mיקי_

New member
שלום לך. סיפור עצוב.

אין לי מושג מה צמלפ, ונדמה לי שמפק"צ זה מפקד צוות, אבל מעבר לזה קראתי את הודעתך וכאבתי איתך. במצבך בכל מקרה מגיע לך לראות קב"ן, לדבר על התחושות שלך, יכול להיות שיעבירו אותך תפקיד ויורידו פרופיל ליחידה "תומכת לחימה", ויכול להיות אם תרצה שיתחילו איתך תהליך שיחרור. יבוא mottip יוכל לתרום לך יותר בנושא. לסדירים הרבה יותר קשה לצאת על פציפיזם מהצבא, זה וועדה פנימית ומורכבת, שאני לא יודעת אם במצבך בכלל מתאימה לך. כי זה דורש לחימה אדמינסרטיבית גדולה, ונשמע שאתה שבור מנטלית ממה שקרה, ועדיף לך במצב זה לעזוב כמה שיותר מהר. נראה לי עקב מצבך, ששיחה אם קב"ן גם אם תוביל לשיחרור פיזי וגם אם תוביל רק לשיחרור נפשי, היא הדבר הנכון לעשות פה. בכל מקרה, נפקדות היא לא הפיתרון. אני שולחת לך מפה
גדולה, ושתדע שאתה לא לבד.

the matkalist

New member
תודה רבה על ההקשבה

והתמיכה. זה קצת מורכבת, הייתי אצל קב"ן, והוא אמר שזה לגיטימי, וזה יעבור, אבל זה לא עובר, אני כבר 4 חודשים מאז שסיימתי מסלול, שונא את מה שאני עושה, דיברתי עם המפקדים שאמרו שהצבא הוא לא תוכנית כפי בקשתך, אבל שוב אני לא מבקש אלו העקרונות שלי, הקב"ן לא יכול לעזור לי, התשובות של המערכת "השקענו בך שנה וארבע, עכשיו את תחזיר" אני מפחד שאני לא אעמוד בזה ואתמוטט נפשית, או אקבל נזקים, כבר עכשיו נעשה נזק

Mיקי_

New member
נהדר שהשקיעו בך שנה וארבע

גם לי אמרו שאני אצטרך להחזיר 15 אלף ש"ח ש"השקיע בי" אגף הנוער והנחל כתקציב לכל חניך במכינה קד"צ למנהיגות חברתית שהייתי בה. כמובן שזה קישקוש, ואין כל קשר, וכל עד לא החתימו את כל חניכי המכינה בחובת גיוס, זה קישקוש. וכמובן שלא לקחו ממני כסף. אז "השקיעו" בך. מה שחשוב זה הבריאות הנפשית שלך. ושלא תתמוטט חס וחלילה. הקב"ן ועוד איך יכול לעזור לך הוא יכול לשחרר אותך מהצבא. בדיוק על הרקע שאתה מציין. כאמור יבוא לפה mottip הוא יוכל לתרום לך יותר. בנתיים אני אציע לך לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש (בקישורי הפורום יש קישור), הם יוכלו לסייע לך כסדיר. אם אתה רוצה אפנה אותך אישית גם לישי מנוחין מיש גבול, שגם עזר ועוזר לאנשים במצבך. פנה אלי אם תרצה במסר. בן זוגי שהיה לוחם, מוסר שאף אחד לא יכול להכריח אותך להיות לוחם, בטח אם זה ביחידה כמו דובדבן שהיא התנדבותית, גם אם סיימת מסלול, ושתתעקש לפנות שוב לקב"ן, לטענתו היה כבר צוות אצלך ביחידה שסירב פקודה, ושלא תתבייש, וששום דבר לא שווה או עומד מעל הבריאות הנפשית שלך, גם לא "ביטחון המדינה", והוא מזמין אותך לפנות אליו במסר: shiko2000 אנחנו כאן בשבילך,

האדם אינו אלא חתיכת בוץ מתוחכם

אני לא רוצה להבהיל אותך או משהו כזה, אבל כבר שמעתי סיפורים דומים לשלך על אנשים שהגיעו למסקנה שהפתרון היחידי למצבם הוא להתאבד. אולי אתה עדיין רחוק משם, אבל ממה שסיפרת נשמע שאתה בהחלט על הנתיב. לצערנו בצבא רווחת הגישה שכל עוד לא התמוטטת לא נותנים לגיטימציה לשום סימן של חולשה או היסוס, ובמקרה שלך כל עוד אתה ממשיך לתפקד כרגיל ביחידה הקבן לא יעשה שום דבר בשבילך, כי בסופו של יום לא ממש מעניין אותו ייסורים מוסריים או אפילו בריאותך הנפשית, תפקידו הוא רק לקבוע את כשירותך לתפקיד. אז רק כשהוא והמפקדים שלך יבינו שאתה לא מסוגל לעשות את התפקיד, ולא "רק" ממש רע לך עם זה, הם יעשו משהו בנידון. ברצוני להמליץ לך לקרוא את המידע שיש באתר של פרופיל 21, ובמיוחד בפורום. המידע מיועד למי שמעונין להשתחרר מהצבא אבל ברובו תקף מאוד גם לגביך. בהצלחה

mottip

New member
אני יכול לעזור לך

היי, קודם כל, אני חושב שזה דורש המון אומץ לעשות את מה שעשית (גם אם זה בעילום שם) כי זה אומר שאתה חייב להגיד את הדברים האלו לעצמך קודם... אז ככה... הדרך הכי טובה להשתחרר, זה באמצעות קב"ן... הם מחוייבים לתת לך אחד כשאתה מבקש... הצבא לא יכול לעשות שום דבר, גם אם השקיעו בך מיליון ש"ח... הדרך הכי פשוטה, להוריד פרופיל, או ל -64 (תומך לחימה) או ל-21... אני בהתחלה הורדתי פרופיל ורק אח"כ השתחררתי... אם אתה רוצה עזרה, תשלח לי הודעה פרטית ואני אפרט יותר... אשמח לעזור לך...

למעלה