היתה היום אסיפת פטרוכימיים

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

Reem88

Well-known member

dw

Well-known member
מנהל
נערך לאחרונה ב:

Reem88

Well-known member
יש לזה רוב בקרב אגחי ח' ?
איך מתייחסים להתנגדות של שאר בעלי האגחים האחרים?

dw

Well-known member
מנהל
יש לזה רוב בקרב אגחי ח' ?
איך מתייחסים להתנגדות של שאר בעלי האגחים האחרים?
האינטרס של מחזיקי ח' הוא מחזיקי ח'. לא שאר הסדרות.
אם תגיע הצעה אטרקטיבית אז הכל פתוח ויש על מה לדבר, אבל כעיקרון הרעיון להחליף אגח ח' במנית בזן משועבדת הוא רעיון מעניין, שיאפשר למחזיקים לעשות תשואה פנומנלית על אגח שנחשב "מצ'עמם" :LOL:
חילוט מניות בזן כמובן יהווה בשורה פחות מלבבת לסדרות ב/ג/1.

בורסה 2008

Well-known member
DW, האם המחזיקים רוצים לקנות יחד את כל הבלוק ולנסות למכור אותו בעתיד או לבצע חלוקה בעין?

dw

Well-known member
מנהל
DW, האם המחזיקים רוצים לקנות יחד את כל הבלוק ולנסות למכור אותו בעתיד או לבצע חלוקה בעין?
אני מבין ששתי האופציות על השולחן.
כמחזיק ח' שתיהן מקובלות עלי - אם גוף מסוים יציע לנו (כעת או בהמשך) הצעת רכש למניות שנקבל בפרמיה נאה על מחיר השוק אז מוכן למכור ולקבל פארי + ריבית פיגורים, ולחילופין לא מפריע לי להגדיל אחזקה בחשיפה שממילא כבר יש לי לבזן מניה, דרך חלוקה בעין.

בורסה 2008

Well-known member
אף פעם לא הבנתי מה תרוויחו מחלוקה בעין. אז תמכור את האג"ח בשוק ותקנה בז"ן. מה אתה צריך בית משפט בשביל זה?

soudry

Member
1. שווי הבטוחה עולה על שווי האג"ח בכ - 8%.
2. לא ישים למי שמחזיק סכומים משמעותיים.

בורסה 2008

Well-known member
יכול ליצור לחץ זמני על בז"ן במקרה ובאמת יחולקו בעין.

עדיין מאמין שסדרה ח' יכלה לצאת עם חבילה בשווי גדול בהרבה, אבל זה כבר נחלת העבר.

270552

Active member
1. שווי הבטוחה עולה על שווי האג"ח בכ - 8%.
2. לא ישים למי שמחזיק סכומים משמעותיים.
עם 2 מסכים.
לגבי 1 הפער כרגע 1% + סכומי הדיבידנד שהתקבל כ 5.3 אג לכל אגח. תלוי מה יהיו עלויות התהליך

נערך לאחרונה ב:

soudry

Member
סידרה ח אינה צד להסדר בין הסדרות האחרות.
עלויות הכינוס סוכמו מראש והן זניחות

270552

Active member
יכול להבהיר מה עלויות הכינוס.
יודע למה לא מחלקים לנו את כספי הדיבידנד שהתקבל

soudry

Member
לגבי כספי הדיבידנד מהיתיחסות המומחה מהיום עולה שהוגשה כבר לבית המשפט בקשת חלוקה לגבי סידרה ח.
לגבי שאר הסדרות אינני יודע.
עלויות הכינוס להערכתי כאחוז אחד.
עלויות ההסדר לא מעינייני

270552

Active member
תודה.
עלויות ההסדר אכן לא מענינות את מחזיקי ח

בורסה 2008

Well-known member
מישהו יכול להסביר לי על מה האפסייד הענק שעדיין יש בפטרו 1 על שווי הבטוחות?

נראה שהלך העודף מסדרה ח', ואפילו העודף שחשבו שירוויחו ממימוש זכות הסירוב(שגם אותה לדעתי לא יצליחו לממש) הלכה ופחתה כי המניה ירדה). עוד רגע הסדרה הזאת נשארת עם ה-*** ביד ואגרת שנסחרת בפרמיה של מעל ל-20% על שווי הבטוחות לעומת שאר האגרות שנסחרות בדיסקאונט.

yel5

Well-known member
כן. כנראה שבטוחות ח מחוץ להישג ידינו (מחזיקי פטרו1).
בטבלה הבאה נציג שווי העודף של מניות זכות הסירוב:

1658927902031.png

נממש זכות הסירוב בהנפקת אגח חדש עם בטוחות עודפות גבוהות. עודף בטוחות ענק יהווה תמריץ לקנות האגח המונפק.
אם רק נמכור את 535M המניות (כולל פרמיה) לפי מחיר מניה בזן של 160 ישאר בידינו עודף ברוטו של 267M שח. אני חוזר, מעל רבע מיליארד שח.
יתרת החוב הלא מובטח לפטרו1 היא סביב 70%. אם נוסיף רבע מיליארד שח שווי עודף אפשר לקבל מושג מהו האפסייד לפטרו1.

יהיה נחמד אם שנינו נשאר נאמנים לאחזקותינו עד סוף המשחק (אתה במניות בזן בלבד ואני בפטרו1 בלבד). בסוף המשחק, נשווה תשואות רק למען תחרות בריאה.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
Yel,
קצת מצחיק שאתה כבר קבעת מחיר של 160 אג'. המחיר כרגע נמוך בעשרות אחוזים. גם אי אפשר להשוות תשואות של נכסים עם סיכון שונה לגמרי. זה מגוחך.

yel5

Well-known member
2 דברים:
1. אתה מכיר היטב את בזן. אני מניח שאתה חושב כמוני שהיא נסחר בחסר ביחס לשוויה ולדוחות הצפויים.
2. על מניות שליטה לא נקבל פרמיה?

למעלה