הישראלים והנמושות.

diday

Member
הישראלים והנמושות.

אני מבקר בארץ לעיתים קרובות. אנשים מזהים ומבינים מהר שאני חי בחו"ל ז´א שייך לאותה קטגוריה של הנמושות. שמתי לב במשך השנים לקשר בין התגובה להיותי בחו"ל לשלטון בישראל באותו הזמן. כשהליכוד בשלטון התגובות תמיד נעו בין קנאה לשאלות ספציפיות איך ניתן לבצע את הדבר (להצטרף לקהילת הנמושות) עד לבקשות האם אוכל לעזור בצורה זו או אחרת בנושא. כשמפלגת העבודה היתה בשלטון התגובות נעו בין אדישות ללגלוג ולתמהון. מוטיב הקנאה נעלם לחלוטין. התמיהה החריפה ביותר "איך אפשר לחיות בחו"ל ועוד במדינה כמו גרמניה" היתה לאחר הסכמי אוסלו וקצת לפני רצח רבין. חשוב להדגיש שמדובר באנשים זרים לי לחלוטין, בפגישות אקראיות ברחוב, בחנות, בים, במונית וכדומה. נתקלתם גם אתם בדברים דומים?

ilsecular

New member
קנאה????I don´t think so....

מה הקשר בכלל?? מי יכול לקנאות בכלל בבן-אדם שגר בפרבר משעמעמם בפאתי עיר אמריקאנית?? מה יש שם בפרבר הזה שיכול לגרום לקנאה??? זה כמו שנעמי קמפבל תקנא בדוגמנית הכוסית חנאן עשרוואי,הרי זה ברור שאנשים יורדים לא כי הם משתוקקים לחיות בדירת 3 חדרים בגרמניה או בפרבר משעמעמם בקליפורניה,זה הרי כי הם רוצים להוסיף כמה אלפי דולרים לתלוש המשכורת שלהם,אגואיזם... אם כן,מדובר ברגשות אנטי-מתנשאים,אנשים לא אוהבים שיש כאלה שמתנשאים מעליהם,רק בגלל שהם עושים "שופינג" בטיימס סקוור ולונדון או גרים בקוטג´ עם 10 חדרים לא אומר שהם יותר שווים מאנשים שגרים,נלחמים ואכפת להם מהמולדת שלהם-ודרך אגב,זה נכון לא רק לגבי ישראל אלא לגבי הרבה מדינות בעולם,וגם גרמניה. ודרך אגב,לא מדובר בנמושות אלא באנשים שמנסים להוכיח לכולם שהם שווים ושהם עשירים,ואני בכל הביקורים שלי בארה"ב שמתי לב לדפוס ההתנהגות הזה.

diday

Member
מישהו פנה אליך?

אתה מכיר את המושג "**** קופץ בראש" השלם את החסר ותוכל לזכות בפרס.

ilsecular

New member
איזה פרס??../images/Emo6.gif

ודרך אגב,אני מצפצף עליך,אני אעשה מה שבא לי-אחרי הכל תפוז הוא פורטל ישראלי ולא אמריקני,לונדוני,הולדני או What ever...

sirpad

New member
נשמע לי רעיון טוב הולדנמרק

איחוד בין הולנד לדנמרק ויהיה לי דרכון הולדני. תיכף בא,רק רץ למלא טופס בקשת איחוד באיחוד.

judyr

New member
גרמניה....

אחת המדינות היפות באירופה.... יו כמה זכרונות.....

Yaniv-DC

New member
אני חושש

לשאול אותך אילו זכרונות יש לך משם... אני חושב שרק מקסימוש תוכל לעמוד בתשובה שלך

Guy K

New member
האמת היא

שגרמניה היא עדיין לא מקום שאני יכול לשקול לגור בו. אולי בעוד חמישים שנה. אבל אם מישהו אחר רוצה לגור שם - תיסלם - מה רע?

למעלה