היכן נוכל לקבל חומר בנושא טהרה ?

היכן נוכל לקבל חומר בנושא טהרה ?

לי ולאשתי הטרייה יש שאלות לא קלות ולא פשוטות בקשר לנושא הנידה והטהרה, ואנחנו מעוניינים לדעת היכן נוכל לקבל (באינטרנט) יותר חומר ומקום לשאול שאלות ולקבל תשובות בנושא. בתודה מראש

למה אינטרנט כשאתה יכול לדבר

עם מורה הוראה גדול בכבודו ובעצמו? תתקשר לרב שטיין בשעות המענה הטלפוני שלו, הוא יענה לך על כל השאלות שיש לך ואפילו יפנה אותך לרב שהוא מומחה בתחום הטהרה באיזור מגורך. הנה הפרטים של הרב כפי שפירסמתי בעבר בפורום: הרב משה שטיין בית ההוראה הרב רח' אברמסקי 26 בני ברק טלפון: 03-5780122 שעות המענה הטלפוני של הרב - יום א'-ה' בין השעות 19:30-20:30 אתה גם יכול בשקט להגיד שקיבלת את הטלפון מפורום חוזרים בתשובה ב"תפוז". הרב שטיין יודע הכל על הפורום והוא זה שנתן הוראה לפרסם את הטלפון שלו להגיד לאנשים שלא יהססו להתקשר בשעות המענה הטלפוני של הרב על כל שאלה שלא תהיה בכל תחום שהוא.

עם נושאי כמו עניני טהרה לא משחקים

תשובות צריכים לקבל אך ורק ממורה הוראה שמומחה בתחום הזה. לא כל רב יכול לענות תשובות בתחום הזה. הרב שטיין הוא מורה הוראה מבני ברק שמומחה בתחום הזה. מדובר כאן בחיי עולם הבא שלך ושל אישתך - עם זה לא משחקים. לך לרב אמיתי שמומחה בתחום הזה.

משעשע אותי לקרוא "עם זה לא משחקים".

הכול עניין של אופנה יקירתי מנהלת הפורום. אופנה של "חומרות". את יודעת על כמה דברים יכולים לקום וליפול חיי העולם הבא שלי ושל אשתי ?? הינה דוגמא אחת קלאסית לנטייה של כל ציבור וציבור להקפיד על מה שנוח לו ולראות שם את חיי העולם הבא שלו וההפך: ההלכה קובעת מפורשות ונחרצות באופן שאינו משתמע ל 2 פנים שאשה נשואה אסור שתראה אפילו שערה משערות ראשה אלא בעיניי בעלה בלבד. ההלכה קבעה או לא קבעה ? קבעה... אז קבעה - אז מה ? למעלה מ 90 אחוז מהציבור הדתי של הכיפות הסרוגות מצפצף. את יודעת מה עונשה של אישה נשואה שהולכת בגילוי ראש ? לא קטן יותר מיזה של עבירה על הלכות נידה. (מדין תורה). (ואולי כדאי לרענן כאן את זיכרונם של אנשים: איסור כרת הידוע הוא אך ורק על עבירה על דיני תורה. לא על דרבנן. והתורה עצמה חייבה את האישה בזמן נידתה לספור 7 ימים מרגע ראייתה ותו לא (!) כלומר ללא 7 נקיים נוספים כלל. והוסיפה התורה וקבעה ש "זבה" לעומתה צריכה להוסיף עוד 7 נקיים נוספים ובייחד יוצא 14. הלכו חכמים והחליטו שכיום כולן בחזקת "זבה" מפני שאנחנו לא יודעים להבחין בין דם לדם (???????? מאיפה חכמים שלא היתה בניהם אף לא אישה אחת החליטו כך - ועדותה של אישה פסולה הרי = לא ברור לנו) גזרו שכולן "בחזקת "זבה" ולכן כולן חייבות לספור 7 נקיים נוספים על זמן המחזור. על מה ולמה "חכמים" החליטו להעניש ככה את כולן ולעשותן בחזקת "זבה" בלי לשאול את פיהן אנחנו - אני ואשתי רוצים לברר. וזכותנו להבין את ההגיון שבכך לפני שאנחנו עושים משום שאין זה דבר אלוקים אלא הוספה של בני אדם. ולהבין את ההגיון של בני אדם (בניגוד לדבר אלוקים) זה לא רק זכות אלא חובה. ובכול אופן האיסור כרת הוא רק על עבירה על דין תורה. והתורה פסקה לנידה (!) 7 ולא 14 כאמור. זה לא אומר חלילה שמותר. אבל מי שעברה וטבלה אחרי 7 לפחות על דין תורה לא עברה. ובחזרה על עניין הכיסוי ראש לאישה נשואה: נשים דתיות רבות מתחכמות ושמות כובעים שונים ומשונים שחושפים בדרך זו או אחרת חלק זה או אחר מהשיער. את ההלכה לא מעניין אם האישה חשפה רק קצוות שיער מראשה או את מחציתו או את כולו. ההלכה לא תתעסק בלהתחיל לספור לכל אישה כמה שיערות נחשפו ביום רביעי וכמה ביום שני אם בכלל. היא קבעה שאסור שיער לחשוף מחוץ לבית נקודה. אז קבעו.. אז מה. הדתיות "הסרוגות" רובן מצפצפות. הכיסוי ראש משמש כיום לרובן לצרכים חברתיים בלבד. סוג של סימון: "אני תפוסה". סמל סטאטטוס. לא שזה לא חשוב. זה מעולה. ככה לא מטרידים. או מטרידים פחות. יש לזה הרבה ערך מוסף מבחינה חברתית ופסיכולוגית אבל קיום של ההלכה ככתובה - זה לא. כל חיי שמעתי תשובות מקוריות ומרתקות שמתרצות למה בכל זאת מותר. היצירתיות במתן התירוצים לכך מרקיעה שחקים. רבנים עלומי שם מגויסים תדיר לסבר את האוזן ולמצוא הקלות לעניין. וההלכה ? כבודה במקומה מונח. לא חסר הרבה שיגידו עוד כמה שנים שמנהג רוב הציבור כדין הוא.... אז מדוע ההחמרות וההקפדה על קוצו של קוצו של יוד בענייני טהרת האשה והנחות סוף העונה על ימין ועל שמאל בענייני צניעותה של האשה ? כי גם בציבור הדתי ולא רק החילוני יש אופנות מתחלפות. וגם לגבי החמרות והקלות יש אופנה שמתחלפת לפי רייטיניג ציבורי. זה הכול

"בגן עדן מקדם"...../images/Emo47.gif

בס"ד ובזרה"ק ספר "בגן עדן מקדם"-שלום בית,חתן כלה,טהרת המשפחה. והוא הנהגות והדרכות ישרות לבני הזוג למען ישרר השלום השלוה והאחוה בביתם.וכולל בתוכו הלכות נחוצות,בהלכות טהרת המשפחה וקדשת הבית היהודי,בסגנון בהיר ובשפה ברורה ומובנת לכל השוה לכל נפש,וכן הקדמות יקרות המלוות לפני הפרקים,אשר חנן השי"ת ברב רחמיו וחסדיו לערך ולסדר ומאתו מענה לשון. העלהו בכתב..הר' שלום ארוש שליט"א והר'יעקב אמזלג שליט"א. המלצה אישית שלי...חובה בכל בית,אז העתקתי בפשיטות את פתיחת הספר. טל' להזמנה והפצה-052-240696

tsvir

New member
תלוי בזוג

הרב שלי כבר סיפר לי יותר מפעם אחת (הוא מורה הוראה) שהתשובה תלויה בזוג העומד מולו. הוא לא סיפר לי במי מדובר אבל הרעיון היה כזה זוג שאל שאלה בכתב ולא נפגש עם הרב עם הרב יראה שזה עניין שיפגע בשלום בית ( השאלה היתה בנושא גבולי כמובן ולא במשהו שלא שייכת שאלה אלא ברור שאוסרים) אז הוא יתיר אך אם הזוג חזק רוחנית ומבין עניין הוא יאסור

למעלה