היי.

tyler12

New member
היי.

היי לכולם. אני נמצא בזוגיות כבר חמישה חודשים, התאהבתי. נקשרתי רגשית לבחורה. חמישה חודשים שידעו המון עליות וירידות. המון כעסים ומתחים.פרידות וריבים. לאחרונה ישנם הרבה רגעים שבהם אני מרגיש שהבחורה מנסה לחנך אותי. איך לדבר, איך להתנהג. מה לעשות. דוגמא : אני כותב לה שאני מרגיש רע, שהצרכים שלי לא ממומשים איתה. והיא עונה לי : אני לא מבינה מה אתה אומר, תרחיב, תסביר תפרט. אני מתחיל להרגיש שהיא לא באמת מנסה להבין אותי אלא לחנך אותי לדבר בצורה מסויימת. דבר נוסף התחלתי להבחין שהמשפטים שלה מכוונים לרגשות שלי, נותנת טיעונים שאני מגיב אליהם בצורה רגשית. דוגמא: אני אומר לה שקשה לי שיש ביננו מרחק - היא גרה כרגע במרחק של שעה נסיעה ממני. שאני מתגעגע אליה והיא אומרת לי : אל תדאג עוד מעט נהיה ביחד ויהיה לנו הרבה זמן לסקס. שאני אומר לה שהמשפטים שלה שקשורים בסקס לא תופסים, היא ישר עונה, אוף אי אפשר לצחוק איתך כבר. כבר כמה פעמים הסברתי לה שהדברם שהיא אומרת לי משפיעים עלי רגשית ולצערי אני לא רואה שיש שינוי בהתנהגות שלה, להיפך התחושה שלי היא שהבחורה משתמשת בידע הזה שיש לה נגדי. האם אני לא צריך לספר לבחורה על עולמי הרגשי? האם זה לא נכון להתאהב בבת הזוג שלך ולשמור על ראש נקי משיקולים רגשיים? האם אני צריך לעבוד על עצמי בשביל לא להגיב אליה בצורה רגשית? האם שווה בכלל להישאר בקשר שבו אתה לא מובן ע"י הצד השני? אשמח לתשובות.

מריוס זכריה

Member
מנהל
מורה נבוכים (ברח לי קודם...)

האם אני לא צריך לספר לבחורה על עולמי הרגשי? = ברור שכן. האם זה לא נכון להתאהב בבת הזוג שלך ולשמור על ראש נקי משיקולים רגשיים? = ברור שכן האם אני צריך לעבוד על עצמי בשביל לא להגיב אליה בצורה רגשית? = לא. אתה צריך לעבוד על עצמך בשני כיוונים: (1) להסביר את עצמך בצורה שהיא תוכל להבין, כלומר, בשפה שלה (2) להבין יותר טוב מה היא אומרת לך, ואיפה שאתה לא מבין, לבקש תרגום. האם שווה בכלל להישאר בקשר שבו אתה לא מובן ע"י הצד השני? = לאורך זמן, לא. אבל קודם תנסה לעבוד על ההבנה הזאת, שכרגע יש בה הרבה מה לשפר מצד שניכם (אבל אתה תתחיל בצד שלך). הערה לסיום: זה נכון שהרבה בחורות מנסות לחנך את בני זוגן. אבל חלק מזה יכול להיות שהיא גם רוצה שתבין יותר ומנסה להסביר לך. נסה לזרום. אם לא ילך עוד כמה חודשים - אז תשקול את צעדיך.

tyler12

New member
לא הבנתי

האם כן לספר או לא? האם זה לא נכון או כן נכון?

מריוס זכריה

Member
מנהל
כמו שכתבתי: ברור שכן

אם לא תספר - אין סיכוי לקשר. אם תספר והיא תשתמש בזה נגדך - זה יהיה בשבילך סימן לקום וללכת. ואולי תספר והיא בסוף תבין? --- אבל האמת, הבעיה בשאלה שלך היא שהיא כללית מדי. אולי תיכנס לעצם העניין? מה הבעיה/ות הבסיסית/ות ביחסים שלכם?

לנושנוש

New member
מה הייית מצפה שהיא תענה?

איך אפשר להגיב כאשר בן או בת זוג משדרים מסרים שהצרכים של הצד השני לא ממושים?? ניראה לי לא הרבה. זה די מתסכל כשאומרים כל הזמן שלא מרוצים מהצד השני. לי זה נישמע שאתה רוצה שהיא תשתנה. שתענה על הצרכים הרגשיים שלך, שתעברו לגור ביחד?

chenby

New member
אני לא מבינה אותך :)

אתה מתאהב, אתה זה שמחליט מה אתה מספר לה ומה לא, ואתה זה שמחליט שהיא לא מבינה אותך. האם אתה מבין את עצמך? אמרת לה- אני מרגיש רע, הצרכים שלי איתך לא ממומשים. היא ענתה לך - אני לא מבינה מה אתה אומר - תרחיב תסביר תפרט . מה לא מובן לך בזה? היא רוצה לדעת על אלו צרכים אתה מדבר. האם חסר לך סקס, האם חסר לך לדבר איתה יותר, האם חסר לך לשמוע שהיא אוהבת ומתגעגעת - לזרוק לאוויר צרכים ולצפות שהצד השני יבין על מה אתה מדבר.. זה בעיה שלך יקירי. האם יש לה מושג מה עובר לך בראש? האם היא צריכה לנחש? ואם היא לא מנחשת - אז האם היא לא בסדר? כמה ציפיות אתה שם עליה. אתה כולך ריגשי, אתה מספר לה שאתה מרגיש רע, במקום להגייד לה - איך אני שמח לדבר איתך ,מת להרגיש אותך כבר. מה נשמע לך יותר מדליק? יותר מושך? אתה צריך לעבוד על עצמך על האמונות שלך - הפרשנויות שלך, ואלו ציפיות בלתי אפשריות אתה מציב לאחרים ומצפה שהם ינחשו שזה מה שרצית. אני מצרפת לך לינק שלדעתי יעזור לך מאוד בלהתחיל בעבודה על העניינים האלו בדיוק. http://www.thefreedomtobe.net/doc/LovingWhatIs-little_book.pdf שבת שלום.

מה הקשר בין רגשות לזוגיות?

לגבי השאלות שלך האם צריך לספר לבחורה על עולמי הרגשי - התשובה בודאי שכן על כך מבוססת זוגיות, חברות, קשר בינאישי. האם זה לא נכון להתאהב בבת הזוג שלך ולשמור על ראש נקי משיקולים רגשיים - לא אפשרי אלא אם כן אתה רובוט, אם השאלה שלך היא האם להכניס לתוך המערכת בנוסף לשיקולים רגשיים גם שיקולים רציונליים שכליים התשובה היא כן ברור בד בבד . האם אני צריך לעבוד על עצמי בשביל לא להגיב אליה בצורה רגשית - התשובה היא אתה צריך לעבוד על עצמך נקודה. האם שווה בכלל להשאר בקשר בו אתה לא מובן על ידי הצד השני - התשובה היא תלויה , האם אתה מבין את עצמך? האם בשאר הקשרים האחרים ובקשרים זוגיים קודמים היית מובן? האם התחושה שלא מבינים אותך זו תחושה שהולכת איתך גם בתחומים אחרים או רק בקשר הזה? לפי התשובות לשאלות האלה תמשיך לשקול את העניין. אתה בחור בן שלושים בקשר של חמישה חודשים והשאלות שלך מעידות על קושי בהבנה לא רק שלה אלא גם שלך. אני הייתי מציעה לך ללכת לאיזו סדנא בנושא זוגיות שם תלמד בכלל מה זו זוגיות כי על פי השאלות שלך נראה שהנסיון שלך בעניין לא מאד רב, ויש לך הרבה מה ללמוד. כל קשר עם אנשים משפיע רגשית על הבן אדם השני, אני חוששת שיש אצלך פיצול גדול בין החלק השכלי החושב לבין החלק הרגשי ואין כלכך חיבור בין שני החלקים האלה אולי זו הסיבה שאתה חווה את ההתנהגות שלה בצורה כזו. כי ממה שכתבת קשה לי לראות ולהבין איך בדיוק היא משתמשת ברגשות שלך נגדך וגם איך היא מנסה לחנך אותך. על פי השאלות של זוגתך נדמה שהיא כן מנסה להבין אותך ואולי יש לה קושי בכך, קושי שתלוי בה ואולי גם בדרך שלך להציג את הדברים. לא הבנתי מה לא בסדר בלדבר איתך במשפטים שמכוונים לרגשות שלך? גם לא הבנתי מה הבעיה בתשובות שלה, כנראה שכמו שאני לא הבנתי גם הבחורה לא ממש מבינה, אם היא לא מבינה יכול להיות שאתה לא ברור, לא מובן לעצמך?

למעלה