היי

יyלושקי

New member
היי ../images/Emo13.gif

יש לי שאלה. חמוסים מסתדרים עם חתולים? יש לי חתולה בת 5 [שנים] היא חתולת בית אבל היא ממש רצינית לגבי הטריטוריה שלה.. היא מחשיבה את עצמה כבת משפחה, ותמיד שנכנסים אלינו חברים שמביאים איתם את כלבם או כלבתם, אז החתולה שלי מתחילה להפחיד את הכלב או הכלבה, כאילו שהיא מנסה להראות שזה המקום שלה ושהוא צריך ללכת מכאן. היא גם די תוקפנית כלפי אנשים שהיא לא מכירה אז אם אני אביא חמוס חדש הבייתה, היא תסתדר איתו? תודה מראש לכל העונים..

Sweet Fantasy

New member
היי, ברוכה הבאה ../images/Emo39.gif

חמוסים מסתדרים עם חתולים? זה תלוי באופי החמוס והחתול יש חמוסים שירצו להתחבר עם חתול\כלב ויש כאלה שיפחדו ויעדיפו לשמור מרחק אותו דבר לגבי החתולים - הכל תלוי באופי החתולה יכולה לקבל את החמוס אבל זה לא בטוח חתולים לפי מה שראיתי עד היום מגיבים שונה לחמוס מאשר לכלב\חתול אחר החתול שלי לא היה מאויים ממעמדו בבית כשהבאתי את החמוסים מה שגם אין הרבה מפגשים בינהם אי אפשר לצפות את העתיד, החתולה עלולה לא לקבל את החמוס ולנסות לתקוף אותו היא יכולה גם להתעלם ממנו ולמהשיך בחייה והיא יכולה גם לנסות להתחבר איתו.. בכל אופן אם את שוקלת לקנות חמוס אני ממליצה לצפות מראש להכי גרוע וזה אומר, שהם לא יסתדרו במקרה כזה תצטרכו להפריד ולמצוא לכל אחד פינה משלו בבית, לחתולה כמובן יהיה קשה ולכן אני לא מצפה ממנה אחרי 5 שנים להיות מרותקת למקום אחד אבל אפשר בהחלט לשים את החמוס בחדר נפרד שלשם החתולה לא תגיע.. ככה או ככה אל תשכחי *לקורא הרבה* במאמרים ושאלות הנפוצות פה בפורום בהצלחה

יyלושקי

New member
אוקיי, תודה ../images/Emo24.gif

אני אדאג לקרוא את המאמרים, כרגע אני קראתי כבר את רובם

Twinsen2005

New member
על ליצ'י ועל שלושת החתולים שלי...

לדעתי הדעה/תחושה שלך לגבי התנהגות החתולה תיהיה הקרובה ביותר לתוצר הסופי. חתולים הם בעלי חיים שהאופי שלהם מאוד מורגש כלפי חוץ. כמו שידעת להעיד עליה שהיא רצינית לגבי הטרטוריה שלה, ניתן להגיד כי יש חתולים שזה ממש לא מזיז להם. בסופו של דבר, צריך לקחת בחשבון שהתגבשות הדעה הזאת אצלך מבוססת על ניסיון שהיה לך בעבר אך לא עם חמוסים. אני הבאתי חמוסה בת עוד מעט חודשיים ל-"דירת" הגג שלי לפני שבועיים. בגג עצמו חיים להם שלושה סיאמים, אחד מהם זכר גדול ושמן שהוא ה-"חיים שלי", איתו נקבה גזעית מדהימה והגור היפה שלהם (שכבר ממזמן לא גור). ביום חמישי שמתי את ליצ'י על המיטה מאחורי אחרי שהיא הצליחה לבלגן לי לגמרה את השולחן, אני שומע אותה עושה רעשי "צחוק" שכאלה ברקע, מסתובב וקולט שאיכשהו מוקה (הנקבה) נכנסה לחדר ויושבת לי על המיטה ממש שתי סנטימטרים מליצ'י בהלם כולה וליצ'י קופצת שמחה מסביבה ומנסה לשחק איתה. העדפתי להוציא את החתולה החוצה ולחסוך בניסיונות. ביום שבת אני וחבר שלי החלטנו שהגיע הזמן להביא את ליצ'י לשוקו, שהוא הזכר הגדול, ה-"מנהיג" השמן של השבט הקטן. בזמן שמוקה (הנקבה) התרחקה מהאזור ולצ'ו (הבן שלהם) היה עסוק במש'ו אחר, שוקו היה צמוד אלי כמו שהוא תמיד, רק שהפעם הוא הבין שהיצור הזה שמתחרה נגדו כבר שבועים יושב אצלי ביד, הוא הרים את הראש, הסתכל עליה, עשה פרצוף "לא איכפת לי" ונשכב על הגב. מסקנה? אין מצב שאני שם אותה ליידם בלי להשגיח, היא פרועה קטנה ומטורפת והם מבוגרים וחסרי סבלנות. למען הסר ספק, אין סיכוי ששוקו יפגע בה כי הוא הדבר הכי גדול אבל הכי קשור אלי שיש, אין סיכוי שהוא יעשה מש'ו אלים שאיכשהו יגיע אלי, ומבחינתו זה שבאתי איתה ביד ודיברתי איתו בחברמניות שלנו והראתי לו אותה אומר שהיא רשמית חלק מהשבט. עם הנקבה זה יהיה סיפור קצת אחר לדעתי אבל את זה אלוהים יודע, אחרי הכל גם היא מאוד נחמדה אבל חבר שלי טוען שהיא הראתה כלפי החמוסה סימני עצבנות. שתבינו רק, שמהיום הראשון שהיא בחדר שלי, החתולים היו מודעים לגמרה לעובדה שיש "מש'ו" בחדר שלי והם מסתכלים בי כל הזמן במבט של "יא מניאק תוציא את זה החוצה שנראה!" ונעמדים בכניסה לחדר שלי ומסתכלים לכיוון הכלוב בלהט היסטרי וסקרנות חתולים כבדה. ובקיצור.. יהיה טוב...

יyלושקי

New member
יש משו במה שאמרת...

החתולים היו מודעים לגמרה לעובדה שיש "מש'ו" בחדר שלי והם מסתכלים בי כל הזמן במבט של "יא מניאק תוציא את זה החוצה שנראה!" תמיד שיש אצלנו בבית "אורח" כזה שהוא כלב נגיד.. החתולה שלי ממש עצבנית.. כאילו שעד שהוא לא ילך, היא לא תחזור לעצמה. היא פשוט תמשיך להתחבא ולצפות בו ואז כשיימאס לה ממנו, והיא תראה שהיא לא מזיזה לו, היא תבוא לכלב ותתקוף אותו, או שתראה סימנים שזה המקום שלה ושהוא חייב להסתלק.. ככה שאם אני יגדל חמוס נראלי שזה מה שיקרה..
אבל הכל יכול להיות בכל מקרה תודה!

Sweet Fantasy

New member
אמרתי לך,

חתול מגיב אחרת לחמוס מאשר לכלב או חתול אחרים ככה ראיתי שקרה עם החתול שלי הוא הסכים להיות בחדר אבל מרוחק מהחמוס (והוא ממש קנאי) ולמשל שהבאתי את הכלב שלי הוא ממש נעלב ולא רצה להכנס גם לחדר

Sweet Fantasy

New member
../images/Emo45.gif

לא מתוסבכים ,מפונקים וחכמים חתול מאוד רכושני ולכם נעלב בקלות ושומר על הטרטוריה שלו בכזאת פאנטיות.. אני יכולה לספר לך על חתוהל שהייתה אצלינו קים קראו לה היא הייתה גרה בבית עד שהבאנו את שימי וסנואו (החתולים הנוכחים) ואז היא פשוט עזבה את הבית ועברה לגור בחוץ (למרות שהיא הייתה מעוקרת ובייתית) היא סירבה לחזור לבית , לפעמים בחורף היא הייתה באה לישון פה אבל מתישהו זה הפך לזה שהיא לא באה בכלל רק לאכול מידיי פעם ואז היא נעלמה
ככה זה קנאת חתולים מעדיפים לעזוב הכל משאר להתחלק.. מוזר אבל אמיתי היא אגב הייתה ציידת מעולה צדה ציפורים על ימין ועל שמאל רק שזה היה מגיע הביתה (כשהיא עוד גרה פה) זה היה מגעיל

למעלה