היי - מזל טוב

MIND WORK

New member
היי - מזל טוב

יופי של רעיון - אולי נתחיל עם איך עושים נר פשוט ואז אנשים יימשכו לעוד...???

ע של ע

New member
הכנת נר פשוט

ממיסים בסיר כפול (סיר התוך סיר עם מים) פתיתי פרפין, כאשר הפתיתים נמסים ניתן להוסיף חתיכת צבע שמן \ פסטל, הפרפין הוא לבן ועם חתיכות צבע ניתן ליצור כל צבע שרוצים. שופכים את הנוזל לכלי - ניתן לבחור כל כלי שרוצים בתנאי שיהיה עמיד (קופסאות שימורים, מעדנים וכ"ו...). * ניתן להניח בקופסה פרחים יבשים, צדפים וכ"ו... אשמח לשיפורים הערות והארות .

כמה הוספות/הערות

א. נרות גדולים (בעיקר מבחינת רוחב) מאד רצוי להוסיף 10% סטארין לתמיסה, דבר שמאפשר לנר לבעור בצורה טובה יותר ולא לקרוס.. אך עדיף לא לעשות נר עבה מדי כי פתילה אחת באמת לא תמיד תספיק... ב. פרחים יבשים וצדפים - זה לא תמיד הכי פשוט כי לפעמים זה יהיה בתחתית, אפשר לשים בזמנים מאד מסויימים של שלבי קפיאת הפראפין או לעשות בשכבות (כך אפשר לעשות גם כמה צבעים) ג. לא התייחסת לנושא של - פתילה - שהוא הכי בעייתי - אז ככה 1. יש פתילות מוכנות שהן כבר מעט קשות (פרפין קפוא כבר) עם תחתית אלומיניום.. ואז אפשר לתחוב אותן לתוך הנר ולקוות שזה יהיה יציב 2. יש תבניות מיוחדות לנרות עם חור בתחתית שאז אפשר לקשור חוט כותנה (למשל) ועושים קשר גדול שמונע דליפה של הפראפין הנוזלי ובחלק העליון יש כפיס אלומיניום שעושים קשר בצד העליון וככה יש פתילה

קטקטXD

New member
ואיפה קונים פתיתי פרפין וסטארין?

מה עם כמויות? כמה לשים?? איזה צבע להוסיף לא הבנתי?

איפה קונים...

א. לגבי השאלה הראשונה איפה קונים יש שתי אפשרויות - חנויות יצירה וחנויות כימיה, לא עשיתי סקר מקיף אבל אני מניח שכנויות חמרים כימיים יותר זולות...וכמובן בחנויות כאלה אפשר לקנות את החומרים בכמות גדולה יותר. ב. פרפאפין 90% סטארין 10% ג. צבעים - צבעי פסטל/פנדה - רצוי לכתוש אותם היטב.. טיפ קטן לגבי צביעה.. בסיר שמתיכים בו את הפראפין (והסטרין) לא לשים צבע כי חבל.. אלא לשפוך לכלי אחר (אפשר חד פעמי כמו כוס) ושם לערבב עם הצבע... צבע שלא טחון דק לא יתערבב אלא ישאר בתחתית הכוס - אפשר להשתמש בכוס זו שוב לערבובים נוספים של פראפין מותך וצבע זהה/דומה

קטקטXD

New member
תודה רבה! -איפה יש חנויות כימיות?

באזור הדרום? ידוע לך אולי אם יש פרפאפין בכפר השעשועים?

אוקיי

לגבי פראפין בכפר השעשועים אין לי מושג, ראה כמובן את ההערה לגבי סטארין. אגב תבניות מקצועיות ליציקת נרות יש דווקא בחנויות יצירה. חיפוש בדפי זהב "כימיקלים" באזור הדרום העלה הרבה תוצאות (אני לא גר שם, לכן לא מכיר אף מקום) רצוי מן הסתם להתקשר ולשאול..

למעלה