היי לכולם אני חדשה יש לי מס' שאלות

היי לכולם אני חדשה יש לי מס' שאלות

כולם עושות אמבטיה להתינוק יום יום ? אם עושים אמבטיה כל יום ,מותר כל יום לטפטף את השמן אמבט? למה אומרים שכדאי לבקש בבי"ח שלא ירחצו את התינוק בימים הראשונים? אתם מורחות משחה בכל החתלה ? אם לא,אז כל כמה זמן? ולמה לא כל יום? מכירות מקום שממנו אפשר להשכיר אמבטיות של עגלת אינגליזינה ? תודה לעונות

מיבת

New member
היי...

את התינוק רוחצים בזהירות , בעקרון עד שנופל החלק האחרון משאריות חבל הטבור ,עד שהוא יפול שוטפים סביב לטבור ואסור להרטיב שם. ניתן לרחוץ ע"י מטליות לחות בלבד... . אין צורך להכניס כלום למים ויש סבון בלנאום שניתן לרכוש בכל בית מרקחת לעור יבש, בעקרון סבון נוזלי לתינוק מספיק. יש שמן תינוקות אפשר להוסיף טיפ טיפה למי האמבטייה. משחה בהחתלה...אני שמתי טלק על הטוסיק ורק במקרה של אדמומיות או פריחה שמה גם "דסיטין" משחה מעולה !!! כל חומר שתשימי בחיתול יוסיף לסתימת הנקבוביות כך שעדיף להחליף חיתול כל שעתיים בערך אלא אם יש קקי או הרבה פיפי אז התדירות שונה. בקשר לאינגליזינה אין לי מושג אני מעדיפה את ד"ר בייבי...

חמדת35

New member
מיבת - מציעה לך לבדוק שוב את העניין עם הטלק

ממה שאני זוכרת רופאי עור ממש לא ממליצים להשתמש בטלק, אפילו ברגליים של ילדים, בגלל הכמות הקטנה שננשמת. לנשום טלק זה מסוכן (לטווח ארוך).

מיבת

New member
מי נושם טלק??

.או ויי....לא נראה לי העיניין של לנשום אותו... יש טלק רפואי שמיועד לכך, טלק נושם לעומת חומרים כמו משחות שמנוניות וכו'... בכל אופן, בגלל שאנחנו מקלחים את הגורים יום יום אני אפילו לא שמתי את זה יום יום.. רק לפני נסיעות ארוכות או טיסות...כי טסנו המון אחרי שהוא נולד...ונסענו המון..8 שעות לפחות כל צד..בעקרון אחרי החלפת חיתול ניתן לשטוף את האיזור ולא לשים כלום...רק אם יוצאת תפרחת לשים קרם טיפולי ולא סתם קרם על מנת להקל את תחושת הגרויד והגירוי שבעור שזה אגב לעיתים מציק יותר מגזים ואז בטעות דוחפים להם טיפות לגזים וזה לא הבעיה בעצם...לרחוץ ולחתל....בלי הרבה ברדק...

חמדת35

New member
כל מי שמשתמש בטלק נושם אותו

כי זו אבקה נורא עדינה שמתעופפת בקלות. כן, אני מתכוונת לטלק הרפואי. זה מה שאני למדתי.

מיבת

New member
טוב..

אני אקח לתשומת ליבי (-: אבל בכל אופן אני בעד רחיצה טובה ולא לשים כלום אם אין תפרחת..(-:

maracuja

New member
מסכימה איתך

וגם מסכימה עם חמדת לגבי הטלק. אישית, יש לי אסטמה קרונית (התקף ראשון בגיל שבועיים) כך שמאז הוא מתמיד הרופא תמיד אמר שאסור לי להתקר לטלק כך שאני, כתינוקת, גדלתי בלי טלק, ובאותה תקופה עוד לא היו מגבונים אז היו רוחצים את התוסיק ומנקים או ישירות בכיור או עם צמר גפן עם מים פושרים. איך שהוא נראה לי האופציה הטובה ביותר
למרות שמגבונים יותר זמינים וקלים לשימוש. נראה לי שאם אני בבית, אז אשתדל לשתוף את התינוק עם מים פושרים במקום להשתמש במגבונים כל פעם.

עונה

אני עושה אמבטיה כל יום כי הוא מתלכלך אבל בהתחלה של חייו הוא היה די נקי ובכל זאת התחלנו לעשות לו אמבטיה כל יום כדי לעשות סדר יום - מאוד עזר לנו. באמבטיה שמים שפריץ אחד עד שלושה של השמן הטיפולי כדי למנוע יובש בעור. אומרים שכדאי לבקש לא לשטוף כדי לא להסיר את שכבת הוורניס שעל עור התינוק אשר טובה לעור שלו. דגן נולד ללא וורניקס ומלא בדם אז קילחנו אותו בכל זאת. לא בכל החתלה אני מורחת קרם , רק פעם בכמה ימים ואם יש אדמומית אך אחרי כל קקי אני שוטפת את הטוסיק שלו עם מים ולפעמים גם עם סבון תינוקות.

אם פי 3

New member
התשובות שלי

אפשר לעשות לתינוק אמבטיה כל יום, אבל אפשר גם לא. אם התינוק סובל באמבטיה, אפשר לוותר עליה, ואם הוא נהנה - בהחלט אפשר כל יום. לא יודעת על איזה שמן אמבט את מדברת. אפשר לרחוץ במים בלבד - עדיף כמה שפחות סבון, אם אין לכלוך "קשה" (ובדרך כלל אין). בבי"ח, עדיף לבקש שלא ירחצו, מכמה סיבות: - בשעות הראשונות, התינוק מתקשה לשמור על חום גופו. רחצה מוקדמת מדי, גורמת לאיבוד חום (ואז ירצו לחמם אותו במנורת חימום, במקום פשוט להצמיד לאמא (או אדם אחר), שחום גופה קבוע ומדויק...). - הרבה תינוקות נולדים עם ורניקס. זה קצת מכוער, אבל אומרים שבריא לעור, ושכדאי להשאיר עד שנספג מעצמו. - רחיצה על ידי האחיות היא לא אישית, ולעיתים תוך לחץ זמן. מוטב שההורים ירחצו (עם הדרכה, אם צריך) בעדינות, בנעימות - גם אם זה ידחה בכמה שעות. - התינוק, לרוב, לא "מלוכלך", כך שרחצה היא לא הכרח, אלא בחירה. אפשר לנקות עם בד רטוב, כתמי דם או מקוניום אם יש. - משחה מרחתי כשהיתה אדמומיות או רגישות. לא סתם כך - פשוט כי אין צורך, והעדפתי לא למרוח על התינוק שלי חומרים (אפילו טבעיים) ללא סיבה. השתדלתי להשאיר אותו כמה שיותר ללא חיתול, וכשהיה צריך, לשטוף במים (ולא במגבונים), וגם שרוב הקקי יהיה בכיור ולא בחיתול (ואז הוא לא מלכלך ולא נשאר על העור) וכמעט לא היה צורך במשחה.

למעלה