היי. חדש פה. אפשר להצטרף?

naf86

New member
היי. חדש פה. אפשר להצטרף?

אז אני גר בארה"ב (ניו יורק), לכן המאגר והגישה שלי שונה מאשר בישראל.

אני התחלתי לאסוף לאחרונה. יש כמה תוכניות בערוץ ההיסטוריה שמרתקות אותי (Pawn Stars, American Pickers) ומשכו אותי למצוא דברים ישנים ומגניבים.

אז עכשיו שמגיע האביב, התחילו לצוץ פה בניו יורק מכירות חצר. מכירות חצר היא דרך מעולה למצוא דברים ישנים. אנשים מנסים להפטר מהדברים שיש להם בבית, ועם ערימת דולרים בכיס אני בהחלט מוכן לקנות.
אני מחלק את הקניות שלי ל-2. חלק הם דברים שימושיים וחלק הם דברים לאסוף/למכור. מכיוון שאין לי דירה גדולה, אני מתמקד בחפצים קטנים.
אז הדברים השימושיים שקניתי היו קלטות וידאו (כן, יש לי וידאו בבית) של דיסני לילדים. במחיר של חצי דולר-דולר, הילדים יכולים לראות כמה סרטים שהם רוצים. אני גם קונה משחקים, צעצועים (נגיד משאיות) ובובות.
הדברים לאוספים שלי הם בעיקר בובות (TY Beanie Babies) ועוד דברים רנדומלים שמצאתי. בנוסף אני אוסף קלפי משחק (מג'יק, יוגיהו וכו').
הילדים שלי אוספים מטבעות של רבע דולר. בארה"ב, יש גירסה של המטבע שמאחורה יש סמל/ציור של אחד ה-50 מדינות. אז קניתי לילדים כמו ספרונים כאלו עם מקום להכניס כל מטבע.

אני רק עכשיו התחלתי לעיין בפורום, אז אני לא יודע עד כמה תחומי העניין שלי משתלבים פה, אבל ננסה. בתמונה אני שם משאית שקניתי. זה חברה אמריקאית לבשרים. אני מניח שהמקבילה האמריקאית היא לזוגלובק.

naf86

New member
הנה צלחת שקניתי

התמונה היא לא התמונה שלי, אלא משהו שמצאתי באינטרנט. אני צריך מתישהו לצלם את העותק שלי.
אני רק חשבתי שהתמונה מדהימה ולכן קניתי את הצלחת.

santaisr

New member
אמריקה - גן עדן לאספנים

רבים מהדברים הטובים ביותר באוסף שלי שקניתי באמריקה.

naf86

New member
לאט לאט אני מתחיל אוסף בובות TY

הנה אחד שקניתי. מצאנו במכירת חצר אחד שניסתה להפטר מהאוסף שלה. היא כנראה יוצאת לקולג' וההורים שלה הכריחו אותה להפטר מהחפצים בחדר.
מקדונלדס היו מחלקים בובה קטנה בכל ארוחת ילדים בשנות ה-90. אז היא נהגה לשמור עליהם באריזה המקורית. אז קניתי ערימה. הילדים שלי מאוד אוהבים, אז כל פעם שאנחנו רואים במכירה אנחנו קונים.

גם לנו יש אוסף לא קטן של בובות TY. היו כמ

שנים בהן זה מה שקיבלו ונתנו ליום הולדת בנות בכיתה של הבת הקטנה שלי. וכמובן שאי אפשר להפטר לנצח מבובי, שובי, דובי, וחבריהם הטובים....

naf86

New member
אם זה לא היה ברור - אני לא מנסה למכור

סתם מנסה להראות פריטים מעניינים שמצאתי. המשאית היא גם קופת חסכון. אני אנסה למצוא תמונה של הלמעלה בה יש מקום להכניס מטבעות.
אחד הבובות שהבאתי הוא מ-1986. אמנם זה לא עתיק, אבל אני רק בתחילת האוסף.

naf86

New member
הילדים מאוד אוהבים לאסוף

זה התחיל עם קלפים (משחק כמו פוקימון/יוגיהו) וממשיך במטבעות ועכשיו זה בובות.
אחד הדברים שעשיתי איתם זה לקחת אותם לפנסלבניה, שם יש את המטבעה שמייצר את כל המטבעות שהם אוספים.
בנתיים זה תחביב זול. אנשים מוכרים דברים מדהימים במחירים מגוחכים.

naf86

New member
וואו. חלקם ממש יפות

אם אני אתקל בסיכה יהודית במחיר סביר, אני אקנה בשביל להעלות את התמונה פה בפורום. אני גר בלונג איילנד, אזור עם לא מעט יהודים. דברים מתגלגלים פה, וכבר יצא לי לראות חפצים יהודיים במכירות כלליות.

santaisr

New member
אני יכול לקנות אותם ממך

או יציע בתמורה משהו לאוסף שלך

naf86

New member
אני בעקרון לא פה למכור

אלא להנות מאוספים של אחרים ולהציג את המציאות שלי.

אבל מכיוון שסיכות זה לא ה"קטע" שלי, אם אני אמצא משהו וזה חשוב לאוסף של אדם אחר, אני בהחלט אסכים לשלוח את זה.

אני אנסה ללמוד מה האוספים של חברי הפורום. אחרי הכל, אני נמצא בשוק אחר, ולכן יש לי גישה לדברים אחרים. כמובן שאין לי גישה לדברים ישראליים.

santaisr

New member
להפך

בשנתי ה -70-80 פריטים רבים מישראל נמכרים לאמריקה.
קניתי קולקציות שלמות סיכות ישראליות

naf86

New member
רק תזכור שיש לי תקציב מוגבל

אם זה פריטים קטנים, שאנשים חייבים לאוסף שלהם ואפשר למצוא בארה"ב, אין לי בעיה לקנות אותם. כל חפץ ראוי לחזור למקום שלו, ואם זה משהו ישראלי, אין לו מקום בניו יורק.

אגב, מצאתי אתר מכירות שמוכר דברים ישראלים. לדוגמא:
http://www.auctionzip.com/aflive.html?method=getLotInfo&lotref=F71C8A9125&seq=2

או:
http://www.auctionzip.com/aflive.html?method=getLotInfo&lotref=4162E8D721&seq=21

אבל רובם הרבה מעל לתקציב שלי....

למעלה