היי זקוקה לעזרה לגבי גודש

gliterbaby

New member
היי זקוקה לעזרה לגבי גודש

שלום לכולן
התינוק שלי בן שבוע
הנקתי מספר פעמים אבל לצערי מסיבות בריאותיות איני יכולה להמשיך ועברנו לבקבוקים.

הבעייה היא שהחזה שלי גדוש מאוד- כאבי תופת, לא יכולה לזוז או לישון (ישנה בחצי שכיבה כבר יומיים)
הייתי אצל רופאה שאמרה שניתן לקחת כדורים אבל היא לא ממליצה עליהם או פשוט לחכות שהחלב יתייבש כיוון שההנקה הסתיימה
רציתי לדעת האם זה באמת התהליך?
אם אני לא מניקה אז החלב יתייבש מעצמו? ואם כן תוך כמה זמן? כי כבר עברו יומיים ואין ממש שיפור..
כואב לי בטירוף וממש מקשה עליי לתפקד עם התינוק

תודה מראש לעונות

שקדיה11

New member
מה פתאום לחכות?

איזו מין רופאה אמרה לך את זה? בטח שמבחינתה זה יעבור לבד, לה לא כואב...

את חייבת לשחרר את הגודש לפני שיתחילו דלקות. אם אין מצב להניק טיפה (לא עד שהשד מתרוקן, אלא רק להקלה), נסי "לסחוט" את החזה במקלחת עד שישתחרר קצת.
הגוף יפסיק לייצר חלב כשהוא יראה שאין דרישה, אבל זה קורה בהדרגה ולא בבת אחת. אחרי שהגודש יורד את יכולה לנסות לשים קומפרסים קרים (אני לקחתי חיתול טטרה, הרטבתי קצת ושמתי בפריזר- מעולה). זה גם מקל ומאלחש וגם עוזר לחלב להפסיק לזרום.

ולכי לרופא אחר.

כמו ששקשדיה כתבה לך

את חייבת לשחרר את הגודש. לפחות עד הנקודה שזה לא גורם לך לכאבים.
הכי טוב לעשות את זה במקלחת כי מים חמים מקלים על יציאת החלב.
לאחר שאת סוחטת/שואבת עד להקלה את יכולה לעשות קומפרסים קרים עם כרוב למשל.
מעבר לזה מאוד ממליצה לשתות הרבה תע עם עלי נענע ומרווה. הם ממש מייבשים את החלב.
וזה כמובן תהליך הדרגתי. הגוף שלך צריך להבין שאין ביקוש והוא יתחיל להקטין את כמויות החלב שהוא מייצר.
תרגישי טוב ופוסט קל

gliterbaby

New member
תודה לעונות .. לגבי הכדורים

מישהי התנסתה איתם במקרה?

ניסיתי לסחוט במקלחת לצערי השד כ"כ נוקשה שלא יוצא חלב (ממש בקושי)
אני עם כרוב בחזייה כבר יומיים (אתם יכולות לתאר את הריח..)
אוף איזה סיוט

michal@gal

Active member
מנהל
הם בדרך כלל כבר פחות יעילים

אחרי שהחלב הגיע וזה המצב אצלך, אבל תמיד אפשר לנסות.

נסי כמה כוסות של חליטת נענע. יש לו השפעה מיבשת וזה יכול לעזור.

שקדיה11

New member
עוד רעיונות

אצלי הגודש השתחרר כשישבתי עם בקבוק חם על השד וראיתי טלויזיה- כי כשניסיתי לסחוט הייתי כל כך בלחץ שלא יצא כלום. רק כשהתעסקתי במשהו אחר והסחתי את דעתי זה התחיל לזרום.
ואם כלום לא עוזר- לכי ליד שרה או אחד מהמוסדות הדומים, קחי משאבה ותשאבי עד להקלה.

gudat

New member
כותבת שוב בגלל טעות הקלדה זוועתית :)

אמנם מים חמים עוזרים להוציא את החלב, אך לעתים קרובות אח"כ החום גורם לעוד דם ונוזלים לזרום לאזור ואז מהר מאוד יש שוב גודש.
אפשר מים חמימים על הגב במקלחת, רצוי לא ישירות על השד.

קומפרסים קרים: לוקחת משהו קר מהמקפיא (קרחום, סנפרוסט...), עוטפת בחיתול בד ושמה סביב השד כעשרים דקות. ואז מתחילה לשאוב. אצל הרבה אמהות רק זה עוזר להתחלה של הזרימה, ואז לאט לאט החלב מתחיל לזרום. אפשר גם להקפיא פדים או טיטול של התינוק ולשים סביב השד.

בשלב הזה כשהחלב כאילו "תקוע", הרבה פעמים סחיטה ידנית יעילה יותר ממשאבה.
הנה סרטון הדרכה לסחיטה ידנית. ממליצה מאד לצפות בו, זה ממש כמה דקות ומאד מאד יעיל.

כפי שכתבו לך למעלה, מאוד חשוב להוציא החלב. אם את לא מעוניינת או יכולה להמשיך בהנקה או שאיבות, את מרוקנת רק עד לתחושת הקלה. ככה בהדרגה כל פעם תצטרכי לשאוב פחות ופחות עד שלא יהיה יותר חלב.

נגד כאבים אפשר ומומלץ לקחת אדויל, ודווקא לא אקמול או דומיו, כי לאדויל יש אפקט אנטי דלקתי, וגודש (בעיקר גודש קשה כפי שאת מתארת) עלול בקלות להפוך לדלקת...

תרגישי טוב!

למעלה