היי, הרבה זמן לא כתבתי כאן

היי, הרבה זמן לא כתבתי כאן

אז אני מעדכנת, אם זה מעניין מישהו. הייתי בדכאון במשך חודש וחצי, שסיפרתי לכם על תחילתו. שכבתי כל יום במיטה במשך שעות, ורציתי לקחת כבר את התרופה שמרדימה אותי בלילה, כדי שאוכל לישון כבר ולא לחשוב על כלום ולא לסבול. היו ימים שהדכאון היה ממש חריף. ב-4 ימים האחרונים התחלתי ללכת כל יום לשעה לפחות לפארק ליד ביתי או לחלופין לשבת בבית קפה, עם אמפי3 וספר טוב (תקציבי אמנם מוגבל, אבל אני מרשה לעצמי קצת לשבת בבתי קפה. זהו מנהג מהנה עבורי ומהווה אטרקציה, למרות החרדה החברתית). ביום הראשון זה לא עזר, אבל כבר ביום השני חל שיפור במצב רוחי. לא חזרתי לשמיכות ולכרית. כשהייתי חוזרת מפעילות זו - הייתי יושבת ללמוד או מבלה שעות מול המחשב. זה מה שאני עושה גם כעת. יצרתי לעצמי לו"ז קצת עמוס לתקופה הקרובה, עם פעילויות ותורים לרופאים(יש לי דלקת בדרכי השתן כבר שבועיים ואני עושה בדיקות, בינתיים לא התגלה כלום, אבל עדיין זה מעלה חרדה שמא יגלו לי משהו, אני תמיד פוחדת שיתגלה לי סרטן או משהו כזה. זו אחת החרדות הגדולות שלי והיא גם ממלאה את תפקיד המחשבות הכפייתיות. גם לא קיבלתי מחזור מזה 5 חודשים, עקב תרופה פסיכיאטרית שאני מקבלת) שכולל גם פגישות עם הפסיכולוגית (היא הציעה לי לשבת בשמש או לטייל). המחשבות על כך שאני לא בסדר השתפרו מעט לאחרונה. התחלתי לזהות את סכמת ה"לא בסדר" שלי ליד אנשים אחרים, בעקבות פגישה עם המטפלת, ואני שמה לב שאני משליכה זאת על האחר כאילו הוא חושב שאני לא בסדר. מפריע לי קצת קשר עם ידיד קרוב, שגורם לתחושה/סכמה הזו, כל פעם שאני נפגשת עמו ואני לא מצליחה להפיג אותה. הוא גם טוען שפחות בא לו להיפגש איתי כי הוא זה שמדבר רוב הזמן ולי אין מה להגיד (זו גם אחת הסיבות שנכנסתי לדכאון - שאין לי מה להגיד ולספר והוצאת האנרגיות על להגיד את הדבר הנכון או להגיד משהו, זה עדיין קיים. וגם שני הדייטים שהיו לי ולא צלחו והרגשתי שזה בגללי שהבחור חתך, אני עדיין לא מפנימה שזה היה משהו ששיך לו, שלו, שלא קשור אליי.) יש משהו בפגישות איתו שנותן לי תחושה כזו. גם הוא קצת ביקורתי אבל הוא טוען שהוא תמיד צוחק ושאני לא אקח אותו ברצינות. אבל אותה הערה שאין לי מה לומר או לספר - ערערה לי את הבטחון איתו. ואכן צמצמנו את הפגישות והשיחות בינינו. גם ככה אין לי הרבה חברים. יש לי פגישה בעמותת "לבב" בעוד כשבועיים, על מנת להצטרף לפעילויות החברתיות שלהם. זה מתאים למי שמרגיש בודד או שיש לו חרדה חברתית. כך גם אולי אוכל להכיר אנשים חדשים. ממליצה על כך למי שמרגיש בודד. למרות שעוד לא התנסיתי בחוויה. החרדות מאוד גברו לאחרונה, מכל דבר הכי קטן, וגם המחשבות הכפייתיות בהתאם. זה הולך ביחד, לא? אבל אני מנסה להעלות קצת את סף החרדה לעתים, כשאני מבחינה בכך. אבל יש פעמים שאני שקועה בחרדה ונלחצת מכך. כמו החשש שלא אצליח להירדם מוקדם, כמו שקורה לי מאז שהתחלתי להרגיש יותר טוב. או שלא אצליח לקום מוקדם בבוקר כשאני צריכה. אני מדברת כמעט כל יום עם הפסיכולוגית שלי, על חרדות שטותיות ממחלות וכאלו דברים. וגם התקפי החרדה התגברו מאז שהתחיל הדכאון. כמעט כל יומיים-שלושה והיו ימים שהיה לי כל יום. אבל למחשבות הכפייתיות אני כמעט לא מאפשרת להשתלט עליי, כי אני יודעת שאין כח מאגי ושהן רק כפייתיות. תודה על ההקשבה.

אמא11

New member
היי מאיה יקרה../images/Emo24.gif

הכי חשוב שאת מנסה לצאת מזה - לא רק הכדורים והפגישות עם הפסיכולוגית אלא גם את מנסה ליישם את העצות/תובנות כמו לצאת החוצה ואני מקוה שזה ימשיך וישפר את המצב. בנוסף לפגישה עם עמותת לבב, את מוזמנת גם לבוא לאחד המפגשים שלנו. יש למשל מפגש מחר בת"א. ודבר קטן אחד שטיפה מדאיג אותי - המעבר מלהיות כל יום במיטה במשך שעות ללו"ז צפוף. אולי כדאי להתיעץ עם הפסיכולוגית אם הלו"ז לא צפוף מדי. מחזיקה לך אצבעות תמי

תודה רבה תמי!

אני אתייעץ איתה. היום ממש דחפתי את עצמי לצאת החוצה, למרות שלא היה חשק, וזה תרם לי רבות. אולי אני באמת אבוא למפגש. :) את האמת, שקצת הפריע לי שלא היו תגובות עד כה. כבר חשבתי להפסיק לכתוב כאן, אם במילא, וזו לא הפעם הראשוונה, שלא מגיבים לי על מה שאני כותבת.

ADTR

New member
היי מאיה

מצטער שאת מרגישה ככה (לגבי זה שלא עונים) . חשבתי מספר פעמים האם לענות לך ,אבל לצערי לא ממש ידעתי מה לכתוב . מקווה שבעתיד אוכל לתרום יותר ,כמו שאת תורמת לי
המשך ערב נעים

היי מאיה

שותף לגמרי לפחד לא להירדם ולהתמודד עם המחשבות הדביליות ( אני קורא לתחושה הפחד מהפחד ) אילו תרופות את לוקחת לשינה והאם הם אפקטיביות ? לי באופן אישי קלונקס גורם לסוג של סטלה לא ברורה ובשום אופן לא מרדים אותי כדורים אחרים גורמים לי לא לקום לעבודה .. תודה מראש והמשך שבוע שקט ורגוע

siriusgirl

New member
וואו

קודם כל, הרשי לי לומר שאני מסירה בפנייך את כובעי הוירטואלי. אני יודעת מהו דכאון ויודעת מהו הכוח שנדרש ממך ע"מ לקום בפועל ולנסות לעשות טוב לעצמך, כל הכבוד לך. מאחר והדברים שציינת עושים לי דה ז'ה וו למה שאני עושה כדי להקל על עצמי, אולי תהני גם מזה: ים. אם החול לא מפריע לך (לא יודעת אם ההפרעה שלך מתבטאת גם בפן הנקיון) הרי שהאויר בים בשילוב הריח הנפלא, יש בהם קסם שלפעמים עוזר לשכוח דברים, לעשות שקט בראש ולהנות מהרגע. ההשפעה לא מתפוגגת מיד כשיוצאים מהחוף וזה אדיר. מה שאת מספרת על הידיד שלך נשמע קצת כמו נבואה שמגשימה את עצמה: את חוששת שאין לך מה לומר, כתוצאה את מתנהגת כך כשאתם נפגשים והלופ ממשיך. יש מצב שתוכלי לנסות להרגע קצת, עם מוזיקה או תרגילי נשימה לפני שתפגשו? הוא יודע על החרדות שלך וכו'? שוב, את צודקת שהדכאון נוטל ממך את האנריגה לספר אבל אל תשכחי שכוח ההינרציה (ככה כותבים את זה? המוח שלי חלוד עכשיו) פועל כאן כלומר, בהתחלה את באמת מכריחה את עצמך למצוא נושאי שיחה, למצוא מה לומר ומכריחה את עצמך פיזית להגיב אבל לאט לאט זה זורם יותר. אל תאבדי תקוה לגבי הענין ובכל מקרה, בהצלחה עם העמותה, תעדכני איך היה? ולגבי המשפט האחרון שלך-

אמא11

New member
מאיוש,

חס וחלילה חס ןחלילה שלא תחליטי לא לכתוב יותר. זה פורום - אנשים לא תמיד עונים במיידי והרבה פעמים לא עונים כי הם לא ראו את ההודעה (אני למשל לא נכנסתי לפורום יומיים ואז כתבתי ואז שוב לא הייתי יום וחצי) וכמו שכתבו לך - לא תמיד יודעים מה לכתוב. יש פורומים שהחליטו על סימן שבועי (שמתחלף כל שבוע) שאנשים שולחים אותו רק כסימן שהם קראו את ההודעה והם איתך. אולי אציע זאת גם אצלינו. לא תמיד זה חיבוק. הפורום בוחר את הסימן. יום טוב תמי

למעלה