היי...דילמה MINI IPAD 32 GB או 16 GB CELOLAR

dinraz

New member
היי...דילמה MINI IPAD 32 GB או 16 GB CELOLAR

אני מתלבט קשות. האם להיות עם 32 גיגה ללא סלולר או לרדת ל16 GB עם סלולר. העם ניתן לעבוד עם דרופבוקס כך שעיקר הקבצים יהיו על הענן ונגישים למיני אייפד?
על מה ללכת? אחרי שאפתח לא אוכל כבר לשדרג לסלולר...

אגוזים1

New member
לדעתי

במקרה הזה, יותר חשוב הזיכרון מהיכולת הסלולרית. 16G זה די מעט ויכול להגביל אותך. לעומת הסלולר, שאם יש לך מכשיר סלולרי איתך, אתה תמיד יכול לעשות ״נקודה חמה״ שתאפשר לך לגלוש גם על האייפד.

אגוזים1

New member
אני מניחה שהוא התכוון

שיש לו אייפד מסוג מסויים ואם הוא יפתח אותו הוא לא יוכל להחליף לאייפד מסוג אחר.

mn300

New member
אני עם 16G

ומסתדרת מצויין.
משתמשת בו ללימודים בטכניון.
יש לי בסביבות ה-4-5g פנויים, גם אחרי ששמתי עליו הרבה קבצי וידאו והרצאות (של הלימודים).
יש לי תיקיית דרופבוקס ששם נמצאים כל הקבצים החשובים של הלימודים (מסתנכרן עם המחשב, האייפד והאייפון). ברגע שהסתכלת פעם אחת על קובץ שנמצא בדרופבוקס (= להוריד אותו למכשיר), גם כשאין חיבור לאינטרנט תוכל לגשת אליו.

mn300

New member
שנה וחצי או שנתיים

לפני זה היה כמעט שנה אצל סבא.

אגוזים1

New member
זה באמת הרבה זמן.

חשבתי שאולי בגלל שהוא לא היה אצלך הרבה זמן הוא לא התמלא. אבל זה לא המצב.

כנראה שזה באמת תלוי שימוש כמו שאיילת כתבה...

dinraz

New member
אחלה סבא
אבל השאלה

אם את נכנסת לדרופבוקס הוא תופס לך גם מקום בזיכרון של האייפד?

AYELET1

New member
מהתיאור- כן.הקובץ בו צפית נשמר באייפד

ולגבי הנפח- תלוי מאד מה מאכסנים עליו.
למסמכים שחל הסטודנטית זה מספיק. כנראה גם אין תוכנות שתופסות מקום רב.לי למשל, לא 16 ולא 32 ג'יגה היו מספ\יקים.
מאד אינדבידואלי

אגוזים1

New member
|כן

גם לי. למרות שאני מניחה שהייתי יכולה להסתדר עם 32G אם הייתי טורחת להוריד סרטים ששמתי לי על האייפד
...

AYELET1

New member
זו פחות או יותר גם הבעיה שלי

אבל זה כיף יותר- שמים הרבה סרטים ולא צריך לבחור במה אצפה בפעם הבאה.

mazovera

New member
יש פתרון יותר נחמד

מתקינים על המחשב בבית שרת מדיה של Plex Server ומתקינים את האפליקציה המתאימה על האייפד/אייפון/אנדרואיד, RPi וכו'...
כל ספריית המדיה הדיגיטלית - תמונות, סרטים ומוזיקה נגישה לך בכל מקום באמצעות רשת האיטנרנט (בתנאי שהמחשב בבית דולק ומחובר לאינטרנט).

ומה שיותר נחמד - אם התחלת לראות סרט במכשיר אחד ועצרת, תוכלי להמשיך מאותה הנקודה במכשיר אחר...

AYELET1

New member
חוץ מהעובדה שהמחשב בבית אינו דולק

כאשר אינני בבית,
כבר ראיתי איך זהה לצפות בסרטים בסטרימינג. מאד תלוי בטיב החיבור וגם כאשר החיבור טוב, זה לא תמיד זורם כמו שצריך.

קשה להמליץ באופן חד ערכי

לכאורה, ההמלצות של נעה ושל אגוזים נכונות (שתמיד אפשר להפעיל נקודת גלישה מהאייפון), וזה נחמד שיש הרבה חומרים על האייפד, אבל בלי לבחון איתך את הצרכים - קשה להתייחס.
לאחד/ת המשתמשים/ות בבית יש 32 ג"ב (עם סלולאר) והוא "לא מספיק" - משום שיש למעלה מ-1000 תמונות וסדרות קנויות. ולמרות שיש לנו שירותי ענן - נוח למשתמש/ת כך (עד שאין ברירה וצריך לסנן). למשתמש/ת אחר/ת יש 16 ג"ב (עם סלולאר) משום שאינו/ה צופה בסדרות (תופס/ת טרמפ על האייפד השני...) ולא אוגר/ת תמונות והוא/היא משתמש/ת (כבד/ה) בשירותי ענן לכל הצרכים - יש לו/ה די והותר מקום והוא/היא מעדיף/ה הנוחיות של הסלולאר.
ועוד מילה - הפרש המחיר (בארץ) בין מכשיר עם סלולאר למכשיר ללא סלולאר (באותו נפח) הוא 500 ש"ח. בהנחה שהמכישר ישרת אותך 3 שנים (36 חודשים) ללפחות - זה יוצא 13 ש"ח לחודש "מס סלולאר" - נראה לי משהו זניח מכדי להתלבט בו.

dinraz

New member
דר! תודה על התשובה

3 שנים? זו ההתלבטות הכי קשה שלי שכן תוך שנה ייצא מיני אייפד חדש, אז אני מתלבט אם להשאיר את החמש מאות וכך עוד שנה אוכל להתחדש באחד אחר....3 שנים? קשה להאמין שיחזיק מעמד

אם אתה גם משחק מטקות עם האייפד

או משתמש בו גם כמגש - אז אולי הוא לא יחזיק מעמד, אבל בשימוש רגיל - איזו סיבה יש שלא יחזיק מעמד גם 5, 7 ויותר שנים??
אבל, כאמור - איש איש ושיקוליו...
שבוע טוב!

shoosh2607

Member
מנהל
יחזיק מעמד

למרות שהאייפד 2 נהיה איטי אחרי העדכון ל - IOS7.
העניין הוא ש"בא לך" להתחדש.
אני לא מחזיקה טלפון יותר משנה וחצי-שנתיים לכל היותר

mn300

New member
3 שנים ואפילו יותר.

אני עם אייפד 2 (הוא בן שנתיים וחצי או שלוש). מקבל את כל העדכונים מאפל, לא נתקלתי בשום אפליקציה שלא רצה עליו כמו שצריך (מודה שלא ניסיתי משחקים כבדים).
והאמת, הוא אפילו עדיין נמכר באייגידיטל ובחנויות של אפל ברחבי העולם באופן רשמי.

למעלה