היי בנות יקרות. שאלה לגבי אומגה 3,

נעמה808

New member
היי בנות יקרות. שאלה לגבי אומגה 3,

אני מטופלת של בר חווה...
הם הצליצו לי לצרוך פרנטל, חומצה פולית של 5 מג, פרוביוטיקה, ואומגה 3...הבנתי שלכל המטופלות שלהם הם ממליצים...

בקשר לאומגה 3 אני לא יודעת איזה סוג. הבנתי שיש מדג אמיתי ויש שלא. ויש כל מיני כמויות ומינונים...אני מחפשת משהו רגיל...למישהי יש המלצה לחברה ואיזה סוג בדיוק היא לוקחת...?
תודה רבה!

הם ממליצים לכל המוטפלות שלהם על חומצה פולית 5 מ"ג?

מוזר.. יש אמנם התוויות ספציפיות מתי צריך לקחת חומצה פולית במינון 5 מ”ג (קב' סיכון מסוימות), אבל בכל היתר ההתוויה היא לקחת 0.4 מ"ג (או במקסימום את ה-upper limit של חומצה פולית שהוא 1 מ"ג).
אמנם אין עדיין הוכחות מחקריות ממשיות לסיכון במינון של 5 מ"ג (ואם כבר יש סיכון כזה אז הוא ככל הנראה לאמא ולא לעובר), אבל לא תזיק זהירות מונעת.
ואני מניחה שבפרנטל יש אפילו עוד חומצה פולית..
מקווה שלא הבנתי נכון והם לא ממליצים כך לכל המטופלות באופן גורף.

the0right0time

New member
הם כן. לכולן

וכן...בפרנטל יש 0.4 אני החלטתי לקחת עוד 0.8 כלומר סה"כ 1.2

נעמה808

New member
בעניין החומצה הפולית, אולי לי באופן מיוחד, כי

היתה לי גרידה בחודש שישי עקב מומים בעובר, אז כנראה בגלל זה...
אבל כל השאר, אני הבנתי שממליצים לכולן. אולי אני טועה?

לגבי אומגה שלוש

ההמלצה היא לקבל אותה קודם כל מהתזונה - 2 מנות דג בשבוע (במיוחד דגים שמנים כמו סלמון ומקרל).
ההמלצה לתוסף היא רק בנשים שלא מגיעות להמלצה של אומגה שלוש מהתזונה.
למיטב ידיעתי התוסף ממקור דגים נספג טוב יותר מהתוספים מאומגה 3 ממקור של אצות, כך שאם את לא טבעונית הייתי הולכת עליו. באומגה שלוש ממקור של מרווה מרושתת אין זמינות טובה של חומצת השומן DHA שהיא החשובה בהריון ולכן הוא לא רלוונטי.
חשוב לשים לב לקנות את התוסף שמיועד להריון ולא את התוסף הרגיל, כי היחס בין DHA ל-EPA מומלץ שיהיה לטובת ה-DHA בהריון.
כל עוד התוסף עונה על הדרישות האלה אין לי העדפה למותג מסוים (אני חושבת שהרלוונטיים בארץ הם של אלטמן, תרימה וסופהרב, שמכילים 400 מ"ג, 490 מ"ג, ו-390 מ"ג אומגה שלוש בהתאמה).
&nbsp

נעמה808

New member
וואו תודה. עזרת לי מאוד...ושאלה בפנים :))

אבל איך אני יודעת איזה מ"ג מתאים לי? או שזה לא כזה משנה, ועדיף להתחיל מהמ"ג הכי קטן, 390?
ועוד משהו..האצות, לא קצת מוזר באופן יומיומי? אין תופעות לוואי...?
דגים דווקא התחלתי לאכול...יוצא לי פעם בשבוע או שבועיים ככה....

המינונים דומים בסך הכל

במיוחד כשמסתכלים על המינון של DHA שהיא החשובה מביניהן (300 מ"ג באלטמן ו-350 מ"ג בתרימה וסובהרב).
&nbsp
כן הייתי מעדיפה שתקפידי יותר על אכילת 2 מנות דג בשבוע, תמיד עדיף לקבל את רכיבי התזונה מהמזון המלא ולא מתוסף בודד.
&nbsp
לא הבנתי את השאלה לגבי האצות - תוכלי לחדד?

נעמה808

New member
שפשוט נראה לי מוזר לבלוע אצות כל יום :))

אולי הכדורים האלה עושים גם טעם מוזר בפה...? בגלל האצות...
&nbsp
(תודה! ממש עזרת לי)

להיפך, אמרתי שאם כבר אז אני דוקא ממליצה על התוסף ממקור דגים

כי ככל הנראה נספג יותר טוב. את האצות תשאירי לטבעונים ;)

נעמה808

New member
נכון. צודקת. קראתי שוב...המון תודה לך

היא321

New member
לקחתי במהלך הטיפולים ההריון וההנקה אומגה 3 של סופהרב

לנשים הרות ומניקות

למעלה