הייתי חייבת לפתוח שירשור בנושא

גם אני רוצה לספר מניסיוני

אני גם בן אדם מאוד לא מאמין בשיטות האלטרנטיביות, אני מאמינה בטיפול פסיכולוגי ואכן הלכתי לטיפול. ברגעי משבר ויש לא מעט הלכתי לעשות הילינג - לא עזר עשיתי דיקור ולקחתי צמחי מרפא - לא עזר נסענו עד לאייל פוליטי קיבלנו צמחים - לא עזר בטיפול האחרון ראיתי סרט שמוכיח על פי תורת הקוואנטים שגישה חיובית משנה מציאות, כל החודש שיננתי אני בהריון ומחשבות חיוביות - לא עזר. אני לא חושבת שאנחנו יכולות לנתק את הלחץ של השעון הביולוגי, הטיפולים הלא קלים, השפעות ההורמונים ואת האוסף המכובד של השליליים שלנו ולהגיד אני רגועה. אחרי שנתיים של טיפולים אני בכלל לא רגועה להיפך אני חצי בן אדם, פסימית, מרירה, עצובה, קנאית, ומה לא. אני לא האדם שהייתי ובטח לא האדם שאני רוצה להיות אבל ניסיתי הכל ושכל שיטה נכשלה אני באמת כבר לא יכולה להיות רגועה ודי נמאס לי מתי תורי?

במצב הנפשי צריך לטפל בלי קשר

לטיפולי הפריון. לא בשביל ש"תרגעי ואז זה יצליח" כי הרי ברור שהלחץ הפך מזמן לחלק מחיינו, אלא בשביל לא לחיות במצוקה. גם נפשית כבר אי אפשר לסבול וגם פיזית לסטרס יש השפעות שליליות על הגוף (עם ובלי קשר לנסיון להרות). אני גם חושבת על זה בזמן האחרון. דיקור סיני עושה כבר יותר משנה, אבל זה לא ממש מספיק. התחלתי לקחת פרחי באך, אני שוקלת לעשות דימיון מודרך ואם זה מתאים לך, אז גם פסיכולוג נראה פתרון הולם. קודם כל תהיי רגועה ושמחה לא במרכאות בשביל עצמך ואח"כ את יכולה לשמור על מצב עם תינוק בידיים.

ה"לחץ" ../images/Emo3.gif

אין אפשרות בכלל (מי כמונו יודעות) לא להיות בלחץ בכלל יכול להיות שיש מתון יותר (עלק...). לדעתי ואני מנסה זאת (בינתיים ללא הצלחה) צריך להיות רגועה (כן בטח! ממש אפשר....) מבחינות אחרות...ואסביר את עצמי, בהחזרה האחרונה שלי רציתי להיות רגועה מהמשרד מהלחץ שמשרה הבוס עצם היותו בתוך המשרד פשוט להיות עם עצמי זה לדעתי סוג של רגיעה (לקחתי 3 ימים)... אבל הרגיעה בראש אף פעם לא עובד.. דרך אגב גם בעלי לפעמים מנסה לרמוז שאני לא רגועה מספיק שיש יותר מידי אנשים שאני חושבת עליהם ומנסה לדאוג להם (ודווקא זה מה שכן עושה לי טוב...) פשוט קיימות צרות אחרות בראש שמפריעות לי (למרות שאני יודעת שהצרות שלי הן באיזור האגן וקוראים להן אנדומאוטרוזיס). גם אני ניסיתי רפואה משלימה מזמן בטיפול הראשון של ה- IVF לאחר המעבר מהפוריות.. ניסיתי דיקור, צמחי מרפא מאוחר יותר רפלסקולוגיה (ושכנעתי את עצמי שזה לפחות "מרגיע" כי אני 45 דקות ומעסים לי את הרגליים וזה אמור להיות כיף). ואני מרגישה שעם הזמן והטיפולים הלחץ שלי גובר וגובר ולא להיפך. אז אני מאחלת לעצמי (וכמובן לך ולכולנו) שעם ולמרות ה"לחץ" וה"חוסר רוגע" נצליח להכנס להריון עם או בלי סטטיסטיקה (בהתאם להודעה של בובי). ואפשר לצעוק את זה

../images/Emo141.gifחדשה בפורום

לאחר שקראתי מה שכתבת החלטתי בפעם הראשונה לכתוב בפורום..
(הייתי קוראת סמויה עד עכשיו)גם עלי עברה שבת לא קלה עם המון מחשבות, שניסיתי לסלק, והן כאילו עם חיים משלהן חזרו שוב ושוב ...
אני אחרי החזרת מוקפאים, (הפעם זה פשוט חייב להצליח)ורק בעוד שבוע נקבעה בדיקת בטא, ההמתנה פשוט מוציאה אותי מדעתי, אני מנסה לשדר "עסקים כרגיל" והבעל המדהים שלי עוזר לא מעט ליצור תחושה זו, ובכל זאת זה שם לא עוזב, מה יהיה ... מה אם זה לא יצליח...אני לא עובדת כרגע כך שיש לי המון זמן לחשוב ולהכין תסריטים מכל הסוגים... לגבי המצב הנפשי אני נעזרת בעוזרת סוציאלית מטעם מכבי, נפגשת איתה פעם בשבוע לשיחה על כל הנושא וזה מאוד עוזר לי להפיג את המתחים (משהו כמו פסיכולוגית) זה לא כמו לדבר עם חברות או משפחה ולי זה מאוד עוזר מקווה שהצלחתי להקל קצת ולתת לך איזו שהיא נקודת אור...

ואני עובדת סוציאלית

שלא מצליחה להרגיע את עצמי או לרומם את מצב הרוח
אז לפעמים אני הולכת קצת לפסיכולוג הייתי רוצה יותר אבל זה מאוד יקר. מעניין במי הוא נעזר?

היי צדף האחת

יש לי חברה מאוד מאוד קרובה שהיא גם עובדת סוציאלית, אני מדברת איתה הרבה על תחושותי, ובכל זאת לדבר עם עובדת סוציאלית שאני לא מכירה זה אחרת.. היא הצליחה להוציא ממני תחושות ופחדים שלא האמנתי ששם אוכל לפתוח אותם, אם אוכל לעזור, אז אני כאן בשבילך
הרי מי שלא עוברת טיפולים לא ממש יכולה להבין...

../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifמנצלש"ת לשאלה חשובה בנושא../images/Emo41.gif

קראתי את כל השירשור המדהים הזה ורציתי לשאול האם אתן מכירות פסיכולוג/מטפל בדמיון מודרך, שמתעסק בעיקר עם נשים בטיפולים? אני הייתי אצל פסיכולוגית שזה לא תחום התמחותה, והרגשתי שאני צריכה להסביר לה המון דברים שהם ברורים מאליו עבורי ושכל ההסברים האלו דורשים ממני המון אנרגיות מיותרות. הרגשתי שאם היתה יושבת מולי מישהיא שכבר היו לה מטופלות כמוני או שהיא מתמחה בתחום, אז הטיפול היה יעיל פי מאה. בקיצור, מחפשת מישהוא/היא שזה תחום התמחותו/ה. תודה.

venus13

New member
על הקשר בין גוף לנפש

כבר אמרו וכתבו הרבה בכל האסכולות הקשר היחיד שהוכח ממש בנושא הפוריות לדעתי הוא ענין הלחץ שפוגע בביוץ מעבר לכך הקשר הוא יותר מיסטי - ובכל זאת על אף שאני מאמינה בו - מובן שאין הוא "תירוץ" או"סיבה" תמיד לאי כניסה להריון במקרה שלי שנתיים של טיפולים שהפעולה האחרונה -בהם - החזרת מוקפאים בשיא הפסימיות שלי לאחר מחזור IVF שניכשל - הניבה טיול ג'יפים שבוע לאחר ההחזרה כי ממילא זה לא יצליח וחבל לוותר.. דווקא הטיפול הזה הוא שהצליח להביא לי את ההריון המיוחל והילד המיוחל עוד יותר. מיקרה? לא יודעת מה שבטוח זה כשנפש סובלת לא צריך להזניח אותה כפי שאין מזניחים כל מחלה אחרת. אני מאמינה שכשמרגישים טוב יותר בכל המובנים הכל מתקתק טוב יותר וגם בתחום הזה איני יכולה שלא להזדהות איתך - על אף הזמן שעבר - עם כל הקושי הגדול בתקופת הטיפולים - החל מהקושי הפיסי וכלה בקושי הנפשי - כש"לכולם" יש ילדים והם מצויים בכל מקום, ההתנתקות מכולם מהכל מהאכזבה מהכישלון מהאין אני רק רוצה לומר לך - שברוב המיקרים זה בסוף מגיע - ועל מה שהכי מצטערים זה על הדמורליזציה שאנו עושים לעצמנו בתקופת ההמתנה לכך - דבר שעשוי להביא אותנו בסופו של דבר לאיבוד כוחות דווקא כשהדבר האמיתי מגיע מקווה שיהיה בהצלחה בקרוב לכל מי שבסירה ונוס

בריאות האישה מכבי רעננה

זה הטיפול שאני מקבלת, וללא תשלום!! עובדת סוציאלית שמתמחה בנושא הפוריות, יש קבוצת תמיכה בנושא ובה משתתפות כ- 15 בנות בכל קבוצה, ויש אפשרות לטיפול רק עבור המטופלת, ישנה גם אפשרות לטיפול זוגי ( אם הבן זוג רוצה להצטרף, זה אפילו יותר אפקטיבי) שווה לבדוק

bobi2525

New member
שמשית יקרה../images/Emo24.gif

הבוקר הזה (חליק בוקר עוד מעט 3 בצהריים...)מאוד קשה לי קמתי על רגל שמאל הרגל הכואבת... וכל מה שכתבת הוא כל כך רלוונטי עבורי ואני מאמינה שעבור כולנו כאן. לא יודעת להגיד לך עם יש בכלל אפשרות להיות רגועים עם כל מה שאנחנו עוברים. ולא יודעת להגיד לך אם דיקור או שיאצו יעזרו. או חופשה טובה בחול או להוריד לחץ בעבודה או אולי אפילו להרשם לחוג מקרמה... מה שכן נקודה שחורה מהבהבת ב US יכולה לשים את כל זה בכיס הקטן ולגרום לנו לצעוק מאושר עד השמיים ולהרגיע את הנפש הדואבת שלנו. מה שכן נגזר עלינו לחכות אז בואי מותק נחכה ביחד כמו ילדות טובות... אין לנו שום ברירה אחרת.

שמשית2

New member
מתוקה....../images/Emo140.gif באמת אין לי ברירה

וגם אם אצרח וארקע ברגליי תביא תינוק עכשיו !!! בכל זאת אאלץ לחכות בסבלנות ..

GO05

New member
../images/Emo2.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

אולי אם נצעק יחד חזק חזק

GO05

New member
אני מצטערת שאין משהו חכם לומר בנושא

בעצמי עדין לא גיבשתי עמדה אני עדין במהלך הסקר בוחנת תוצאות כשאני רגועה ותוצאות כשאני לחוצה, בתוך תוכי אני מאמינה שמה שצריך לקרות יקרה
גם אם זה נראה כנגד כל הסיכויים נאמרו כאן דברים כל כך יפים ומחזקים
שמעתי פעם על שלושה רופאים מצליחים : ד"ר שלווה וד"ר שמחה אך עדין לא הכרתי אותם כדי להמליץ עליהם

ettie

New member
והכי מוציא אותי מדעתי

ובטח לא מוסיף לשלווה שלי (עלק שלווה) לשמוע את בן זוגי אומר לי - את לוקחת על עצמך המון, תנוחי תרגעי- המתח והעומס הזה לא תורם לטיפול.
אז הכי בא לי לחנוק אותו
- ובעצם אני מתה עליו.
אז הסברתי לו ואמרתי לו שהערות כאילו גם אם אני הכי רגוע מעלות לי את הסעיף
. וזה בטח ובטח שלא עוזר לטיפול.
אז באמת הוא משתדל ופעם האחרונה שהתפלקה לו הערה הזו היתה די מזמן. והוא מיד
וניסה לתשתש את הנאמר
דרך אגב - כל שאר הסובבים אותי לא מנסים להתעסק איתי.

ר ע נ נ ה

New member
לא מאמינה שאפשר להיות רגועים

אפשר להיות אדישים כמנגנון הגנה אפשר להיות אופטימים כמנגנון הטעיה אפשר להיות תחת הפשעת רסקיו כמנגנון הרגעה (מלאכותי) ואפשר גם להיות ב"היי" כמנגנון הרתעה (בפני עין הרע...) ועכשיו אחריי שיצא לי כזה שיר - בסופו של דבר מה שכן אפשר לעשות זה קצת להתחבר לגוף ולנשמה באמצעות יוגה, דמיון מודרך, מדיטציה, רייקי, דיקור וכדומה זה אולי לא גורם להכנס להריון אבל זה עוזר להרגיש קצת יותר "בסדר" עם כל התהליך

אמא של 1

New member
"את יודעת שמצב נפשי משפיע...?"

כמה פעמים שמעתי את המשפט הזה, ובכל פעם רציתי לחנוק את זה שהוציא אותו מפיו. ואני בליבי, על סף החנק: "כן, שמעתי את זה, לא צריך לחזור על זה כל פעם. אז מה בעצם אתה רוצה להגיד לי? שהעובדה שאני בנאדם לחוץ ועצבני בצורה כרונית, (ובטח ובטח עם ההורמונים החביבים הללו...) אומרת שאני לא אצליח להיכנס להריון? רק שאני אבין, מה בדיוק הפואנטה שלך?" אז מניסיון אני יכולה להגיד לך, שגם עם מתח (מטורף!) ועצבים ברמות מכובדות מאוד - אפשר גם אפשר להיכנס להריון, וללדת בסופו ילד מדהים!!! מה לעשות, אין לנו "סוויץ'" בלב או בנפש שאפשר פשוט לכוון למצב של רוגע. זה לא עובד ככה. מה שכן, אני יכולה להמליץ לך על טיפולי רפלקסולוגיה בין הטיפולים (עושים את זה עד לשלב ההחזרה). אני התחלתי בזה אחרי שברון לב מהריון כימי שהיה לי. זה לא קסם ולא תרופת פלאים, אבל אני חושבת שזה כן הצליח להרגיע אותי קצת, ולהשקיט במעט את הנפש הדואבת... זה בטח לא מזיק... ובכל מקרה, תכניסי לך לראש: גם עם לחץ ומתח אפשר להיכנס להריון! וללדת! ומי שאומר לך אחרת - תשלחי אותו לחפש ת'חברים שלו! בהצלחה רבה!!!

שישון

New member
שמשיתוש יקרה ../images/Emo24.gif../images/Emo42.gif../images/Emo24.gif

הטיפולים מכניסים אותנו למעגל קסמים של רופאים, בדיקות, הורמונים, זריקות וכשלונות ארורים החוזרים על עצמם. אנחנו מנסות לעשות הכל, כל מה שאפשר, לעשות גם מה שאינינו מאמינות בו וודאי לדבוק בכל אמונותינו אך כל אלה רק מכניסים יותר ללחץ, רק מגבירים את הרצון התהומי, רק מחזקים את השאלות החוזרות של למה ולמה אני ולמה שוב זה לא הצליח? אז בינינו, גם אם עכשיו היו אומרים לי מבחינה מדעית שידוע שמתח יכול לסכל במאמצי להיכנס להריון, ודרך אגב זה גם נאמר לי, מה זה היה עוזר? מה אני יכולה לעשות מול הכעס הנוראי של הדקירה, של הבטא קטנה מ 10, מה??? אני יכולה להסכים עם זה שלפעמים אני לא רגועה, שאני לא אהיה רגועה, שאני כואבת, מתוסכלת, כועסת ויחד עם זאת ממש באותה הנשימה להאמין ולהאמין חזק ולא לוותר ולדעת שזהו אני ושאני עושה כל מה שאני רק יכולה, הכוווול. וככה, כן ככה אני אכנס להריון. כמו שאני. וגם את שמשית, שבחרת בניק שודאי מצביע על שמש גדולה שבתוכך, ודאי מצביע על כך שחוץ מכעס ואובדן יש בתוכך עוד המון רגשות מקבילים. אני מסכימה עם תאומים, קשה להרגע אך אפשר להאמין, להיות אופטימים ולדעת שיום אחד דיון דומה נעשה בפורום הריון לאחר טיפולים.

בירית

New member
הי ../images/Emo42.gifית

המחשבות האלה תמיד נמצאות בראש כל יום ויום איפה שלא נהיה, ונכון שאנחנו צריכות להיות רגועות אבל כמו שאמרת ראבק איך אפשר עם כל ההורמונים האלו הרי זה ממש לא בשליטתנו והכי מרגיז זה שכולם אומרים אם תהיי רגועה זה ילך אז ת'אמת יצא לי לשמוע ממש במיקריות את ורדה רזיאל ז'קונט לפני חצי שנה בערך (בדרך חזרה הביתה) ומישהי שאלה אותה אם הלחץ משפיע על כניסה להריון וז'קונט אמרה "מה פתאום אני לא מאמינה שיש קשר, מה הזרע יודע שאת בלחץ ולכן לא יפרה את הביצית?" ואני צחקתי
אז מה אגיד לך הרי היא לא רופאה ושמעתי מרופאים שיכול להיות שיש קשר, אז מה שאני משתדלת לעשות זה להעסיק את עצמי וכמה שיותר לצאת עם בעלולי ולפגוש חברות ופינוקים אישיים סתם ככה לבד ולתת למחשבות לרוץ......... ותאמיני לי זה בסוף זה יגיע לכולנו עם הרפואה של היום אני ממש בטוחה, נכון אז יש את האחת שצ'ק צ'אק תקלט ויש את השניה שלה יקח המון סבל ויסורים
אבל גם לה זה יגיע בסוף. שמש מתוקה מאחלת לך שבקרוב מאוד תבשרי שגם את בהריון
א מ ן בירית

למעלה