הייתה עכשיו בערוץ 10 תכנית קצרה

MommyHug

New member
הייתה עכשיו בערוץ 10 תכנית קצרה

עם דני רופ "שנה טובה חלק א'" שבה תינוקת המריבה, כיום בת 22, שאמה מסרה אותה לאימוץ בגיל מספר חודשים ללא ידיעת אביה, וכשהוא גילה, באותו היום, הוא נלחם אבל הפסיד והיא נשארה במשפחה המאמצת שלה. היום היה המפגש לראשונה בין האם לביתה. הן התחבקו ובכו והאבא גם היה שם, וזהבה בן שרה את השיר המדהים שלה "חיים של אמא". האבא גר באנגליה ולא מדבר עברית והאמא גרה בארגנטינה ומדברת מעט עברית. זה היה קשה בגלל שהזדהיתי עם הבחורה, אבל בניגוד למה שהרגישו שם הנפשות הפועלות, אני הרגשתי אחרת: הרגשתי איזו חוצפה יש לאישה הזו לחבק את נטלי (שם הילדה) אחר 22 שנים שבהן לא ניסתה לחפש אותה, וגם בעצם בגללה לא נשאר הקשר בין נטלי לאביה. כאב לי על נטלי שיש לה מיליון שאלות, בעיקר למה ושהיא בטח מרגישה כל כך נטושה וראו שכאב לה כל כך, אבל היא רק חייכה ובכתה כמובן וחיבקה את האישה הזו. עוד הרגשתי שמשאירים את האב המאמץ קצת בצד. בזמן המפגש הוא לא דיבר, אלא רק לפני ואחרי, וגם כשהאם נכנסה, אילצו אותו לעבור לספה ממול. זה כואב כל כך. לגדל בת מקסימה ובהצלחה והמון אהבה ובסוף מגיעה מישהי ששובה את ליבה של הבת רק בגלל שהיא ביולוגית האמא שלה. כואב לי כל כך, לא הפסקתי לבכות (התערב שם גם המצב האישי שלי) ואכלתי בדיוק אז כמובן שנחנקתי בזמן שזהבה בן שרה את השיר..... כואב

chatulit

New member
התכנית של ערב סוכות...

יקירה! אני מסכימה עם כל מילה שכתבת. גם אני חשתי את הכאב. אבל ברצוני להרגיע אותך...אני מכירה את המשפחה הזו מאוד מקרוב, הם אוהבים ומלוכדים. האב הוא דמות מאוד דומיננטית אצל כל ילדיו. הוא התכוון לכל מילה כשאמר שהוא בטוח בהורות שלו. ןמנסיון אישי שלי, הפגישות האלה באמת גורמות לסערת רגשות, אבל אחרי תקופה מסויימת (זה משתנה מאחד לשני) נרגעות הרוחות והכל חוזר לשגרה. האם כבר נסעה לחול חזרה, האב גם הוא בדרכו הביתה. אבל אם כבר דיברנו על התכנית, דני רופ היה פשוט גרוע. הוא שאל שאלות מפגרות, לא הכין שעורי בית, הפך את הראיון כולו למשהו רדוד. חבל, כזו הזדמנות לתת למאומצים חומר למחשבה, לעזור להם להפתח ולהרגיש נוח עם עצם היותם מאומצים, לתת להם בטחון לפתוח את תיק האימוץ...ודני רופ ניסה כל הזמן למשוך לכיוון הכעס, העלבון וכו, כשלא תמיד זה הכיוון, ושוב מנסיון לא מלשפוט אנשים. יש המון סיפורים עם הפי אנד!!! ומקום ההורים האומנים/מאמצים הוא מקום חזק. שיהיה לילה שקט ורגוע. ואני כאן למקרה של שאלות.

MommyHug

New member
תודה שאת מרגיעה אותי...

אני שמחה שהמשפחה קרובה!!! אם את בקשר עם נטלי- תמסרי לה "חזקי ואמצי" ושיש לה מזל כי יש לה הורים אמיתיים ודואגים, ורואים עליה שהיא מאושרת!

דנה_כהן

New member
משפחות מאמצות כל הכבוד

התוכנית היתה ממש מרגשת, לי מאוד הפריעה שהאם המאמצת לא היתה במעגל המוזמנים. אכן אפשר להבחין שנטלי מאוד מאושרת במשפחה המאמצת ואת כל הקרדיט מגיע למשפחה המאמצת, בקלות אפשר היה להבחין שהאב נמצא תמיד מאחורי נטלי והוא נותן לה את כל הגיבוי והתמיכה. סביר להניח ששידור התוכנית במתכונת הנוכחית היתה בהסכמת המשפחה המאמצת. למרות זאת, זה אכן היה צורם מאוד שהאב המאמץ נדחק לפינה, אבל שוב הוא נראה מאוד בטוח בעצמו ורגוע ויודע (כפי הנראה) את הנפשות הפועלות. ושוב מגיע כל הכבוד למשפחה המאמצת, כן ירבו.

מספר דברים שאני ראיתי

ומתוך הדברים שאתן העליתן כאן יש הרבה דברים שלי אישית מפריעים. אני כבר מספר ימים חושבת איך לנסח את התשובה שלי ואני עדיין לא מוצאת את המילים. ראשית אתייחס לכך שהניסיון של דני רופ למשוך כל הזמן לצד הכעס העלבון וכו', מאוד מקומם אותי. הרי בוודאי שיש רגשות רבים שמהולים אחד בשני. כולם נראה לי יודעים שיש קשיים, למה לנסות להאיר את זה ולא את הדברים האחרים. למה היה צורך לדחוק את האב המאמץ. וזה כאילו מראים למשפחות מאמצות נכון שאתם גידלתן את הילדים אבל תדעו מה המקום שלכם, למרות שאני בטוחה שהילדים עצמם לא חושבים כך. אני כמעט יכולה לומר בוודאות כן זה מסקרן ואתה רוצה לפגוש את ההורים הביולוגים אבל אתה יודע מי ההורים שלך והדברים לא ישתנו בגלל תוכנית אחת. לפי דעתי היה צריך להראות להדגיש ולהאיר יותר את היופי שבאימוץ. לא יודעת אני כותבת פה די מבולבל כי הדברים הללו מעלים הרבה. פשוט רציתי להגיב ואני עוד אגיב כי יש לי מה לומר חגית

chatulit

New member
ובכן,,,

דני רופ אפילו לא שימש כפסיכולוג בגרוש ולא בפרוטה. הוא היה רדוד, ניסה לדוג כמה שיותר דמעות מכל הצדדים. ולצערו, אפילו לא הצליח לו. הדמעות הגיעו ממקום אחר ולא מהשאלות חסרות הטקט שלו. נטלי וכולם עברו חויה מאוד פרטית והבחירה לעשות את זה על מסך הטלויזיה לעיני כל זו בחירה שבאופן אישי הייתי חושבת עליה יותר. אבל אם למשל קובי מידן היה המראיין, הכל היה נראה אחרת. גם אופיו הנעים, וגם המקצוענות שלו יכלה להעלות על פני השטח הרבה יותר שאלות,ולתת חומר עמוק למחשבה. בעניין האמא המאמצת היא לא אוהבת להיות בכותרות. האבא לא הרגיש שהוא נדחק הצידה ולא אתפלא אם פינה את המקום עבור נטלי, זו אפשרות שתואמת לאופיו. לגבי האב הביולוגי הוא נפגש לראשונה עם נטלי לפני כשלושה חודשים, הוא הגיע לכאן עם אחותה (מאותה האמא) שהוא גידל בעצמו כל השנים. הוא בחור טוב שנלחם מול מערכת בתי המשפט בארץ כשהוא אפילו לא יהודי שלא לדבר על שעברית אינה שגורה בפיו. האם, נראית וכנראה מעורערת מעט בנפשה, הוזמנה על ידי הפקת התוכנית והתארחה על חשבון התכנית, זכתה לראות את ביתה וחזרה חזרה לארגנטינה תוך כמה ימים. כשחווים חוויה מסוג כזה, פגישה עם אם ביולוגית מול מאות אלפי צופים, לא יכולים להרתע מחיבוק, או להביע רגשות כאלה ואחרים כך שבעצם אתה תחת זכוכית מגדלת בעלת אלפי עיניים ובנוסף צריך להתנהג בטבעיות. זה לא טבעי!!! ושוב אל דאגה נטלי מקסימה, והוריה (שאח"כ נולדו להם עוד 3 ילדים הם משפחה חמה ואוהבת, ונטלי היא אחת מארבע ללא יוצא מן הכלל. ולסיכום, זה בסדר לרצות לדעת מי יילד אותך, וזה בסדר להתרגש, וזה אף פעם לא בא על חשבון המגדלים אותך. שיהיה ערב נפלא

למעלה