היום...

היום...

בעזר"ה אחרי הרבה זמן פתחתי טבליזיה, ובמקרה היה חדשות! אנשיםםםםםםםםםםם כמה בכיתי! אין כסף במדינה! סוגרים בתי חולים, שאנשים זקוקים לבית חולים נואשות... הבנקים לוקחים כספים על חשבוננו, לוקחים קיצבאות... חייבים להתחיל להתעורר... ומה שלא הבנתי זה שאופו שהאימהות יושבות (ליד הכנסת) באים מפגינים אחרים ולא מצדיקים אותם? אנשים מה קורה לנו?????????? לאנשים חסר כסף ובאים להגיד להם שזה לא פסדר שהם מפגינים??? אני חושבת שצריך ללכת ולהזדהות עם האנשים האלו! תיקחו שנייה מהחיים שלכם ותחשבו על עצמכם אם אתם הייתם במצבם מה הייתם עושים!

beckham17

New member
הגזמת!

אני לא בין מה הנקודה שלך... נכון. אין כסף. אז למה שלא יקצצו גם מהחד-הוריות? למה, הן לא חסינות מקיצוץ.... מקצצים מכוווולם... מה לעשות, יש גרעון. אני תומך בהצעה של ביבי לפתוח להם מקומות עבודה... ושיפרקו את מאהל המחאה, כי אין בו בר צורך!

הגזמתי???

בעזר"ה סליחה??? שאנשי הממשלה ה"מכובדים" שלנו יפסיקו לעשוק את קופת המדינה אז אני אוכל לדבר... כן אני מצדיקה את האימהות החד הוריות! שימשיכו לשבת שם ובעזר"ה גמני אלך להזדהות איתם!

beckham17

New member
למה להזדהות איתן?

בגלל החגיגה שהתקשורת עשו סביבן?! מגיע להן מקומות עבודה, אבל לא קצבאות כ"כ גדולות. ובטח שלא, אם מקצצים לחרדים ולדתיים, שיש להם הרבה ילדים, כ"כ הרבה מקצבאות הילדים... איך הם יכולים לפרנס את עצמם? מקצצים להם מקצבאות האברכים, מקצבאות הילדים, איך הם יכולים לחיות?! הם עניים יותר מכל אם חד הורית... על זה את לא צועקת?

../images/Emo45.gif

אבל למרות זאת - אני חושבת שזה לא סותר מלהתעלם מהנשים החד הוריות. יש כאלה שהן מסתדרות מעולה, אבל יש כאלה שלא! ואני לא אומרת שכל מי שבאה להפגין היא במצב באמת קשה. אולי קשה לה נפשית או משהו כזה אז היא באה או ל רעיון אחר. אבל באמת, לדעתי צריך לחקור את העניין הזה עם עובדות סוציאליות או משהו דומה ולהחליט. ובקשר לחרדים -
ובכלל, לכל האנשים שקשה להם. תקרא/ו את ההודעה הארוכה שלי בשרשור הזה. תבינו את הדעה שלי.

beckham17

New member
מי התעלם מהן?

רק קיצצו להן, כמו שמקצצים לכולם!!! למה שהן לא יצטרכו להוריד את משכורתן? רק שאר הציבור???

../images/Emo9.gif

אמממ... למען האמת, אני מודה שכבר כמה ימים לא הסתכלתי בחדשות, אז אני גם לא הכי יודעת מה קורה. אז חשבתי שהן מתרגזות בכלל על היחס שנותנים להם... פדיחה, אני מודה...
ואם זה ככה, אז אתה צודק. אבל בכל זאת, אני לא יודעת כמה צריך להשאיר לחברי הכנסת. אני חושבת ש-32000 זה מוגזם, ואריאל - לגבי ההודעה השניה שלך - זה המחיר. כשהיו בחירות זה בדיוק מה שהיה כתוב. ותחשוב שהם מקבלים עוד מלא צ'ופרים שלנו אין@

איילת כ

New member
למה שלא שיקצצו?

אולי בגלל שגם ככה הנשים החד הוריות חיות במצוקה נוראית,ובזכות התוכנית הכלכלית מצבם רק ידרדר. שיקחו קודם מהשכבות הכלכליות המבוססות. לוקחים מכולם???? השאלה כמה לוקחים מכל אחד, לשכבות החלשות לוקחים אם אני לא טועה בערך 40 אחוז ולשכבות הגבוהות מורידים רק כמה אחוזים בודדים. אני לא חושבת שיש מישהו נגד זה שיעבדו, השאלה אם יש מקומות עבודה לכווולם? יש הרבה נשים שעובדות אבל הם אפילו לא מגיעות לשכר מינמום. אז מה הפיתרון של הקוסם (ביבי) אליהן?

תראה,

יש את חברי הכנסת שסליחה שאני אומרת - אבל הרבה מאד מהם יושבים בלי לעשות כלום. וגם אם הם עושים - אני לא חושבת שזה מצדיק את המשכורת העצומה שהם מקבלים! 32000 ש"ח לחודש? +מכונית? +שומר ראש צמוד? +עוד כל מיני צ'ופרים? כאילו, בן אדם שעובד ממש קשה, שובר את הגב, עובד יום שלם, משקיע בצהריים, קחו את כל הדוגמאות שבעולם - מקבל - במקרה הטוב - פי 6 פחות מחבר כנסת!!!!!!! אני חושבת שזה ממש לא פייר!!! ובכלל - כל מיני מנכ"לים מקבלים 250000 ש"ח לחודש!!!! זה בקושי מה שבן אדם אחד מקבל לשנה!!!(למדנו על זה בהיסטוריה... נכון אלישבע וחיבת?) נראה לי שאת רוב הסכום הזה צריך להעביר לאנשים שעובדים ממש קשה, שיהיה לפחות פחות או יותר שווה בשווה. ובמיוחד לנשים החד הוריות, או בכלל כל האנשים שקשה להם - כן צריך לעזור ולתת להם עוד. אני לא אומרת שיותר מדי יותר, אבל עוד איזו שהיא תוספת. משהו. אבל, למען האמת - הכי מרתיח אותי
זה שבכל התוכניות כמו "הכספת" "מליונר" וכל האלה עם הכסף - בן אדם מקבל 10000000 שקל בגלל שיש לו שכל. וכל האנשים עם ה"פחות שכל" - הם "במקרה" אותם אנשים שעובדםי בעבודות שחורות, ועובדים בעבודות זמניות וכו'. למה, את הכסף הזה, שהחברות מסוגלות להעביר חינם רק בגלל איזו פרסומת או איזו עסקה נחמדה שהתוכנית עושה איתם, הם לא יכולים להעביר לאנשים שבאמת צריכים את זה? כמו החד-הוריות, העניים (ויש המון! בעיר שלנו יש גרפיטי ענק, שכל פעם מוסיפים: מאי 2002 - 1000000 עניים מאי 2003 120000000 עניים וכו'), וכל האנשים המסכנים והמובטלים (!!!) ??? למה??? למה האנשים שמסתלבטים להם רוב הזמן על השולחן והכסא במזגן הנעים והנחמד, מקבלים יותר ממה שהאנשים שבאמת חשובה להם כל אגורה??? איפה הצדק????????????????????????? אהממ (שיעול). תודה שנתתם לי להביע את עצמי.

../images/Emo26.gifכולם להיכנס!!../images/Emo36.gif

ההודעה הקודמת שלי אמנם ארוכה, אבל אני חושבת שהיא חשובה. אז בבקשה תעשו חסד ותקראו אותה.

beckham17

New member
אויייי.... את עכשיו מדברת שטויות!!!

נכון. בקשר לחברי הכנסת אני מסכים איתך ב-100%. הם מגזימים!!! אבל זה רק בגלל שהחוק קובע שהם בעצמם קובעים את המשכורות של עצמם... חוסר צדק משווע! וד"א, הגזמת עם השכר שלהם... זה לא זה... אבל עדיין שכרם גדול מעבודתם! אבל כתבת דברים שהם ממש לא נכונים! המנכ"לים נהיו מנכ"לים, רק בגלל שהם עבדו כמו חמורים, למדו שנים באוניברסיטה, והפכו למנהלים מוצלחים. זכותם להתענג על הכסף שהרוויחו. לך או למדינה אין שום זכות להתערב בזה, כי מה לעשות? הם הצליחו כי היו חכמים וחרוצים!!! נכון שרצוי שיתרמו חלק מהכסף שלהם לצדקה, אבל זה עדיין שיקול של עצמם... ושעשועוני הטלוויזיה הם גימיק לייצור כסף, בו כ-ו-ל-ם מרוויחים. חברת הטלוויזיה, המשתתף, המפרסמים. אז מה את רוצה?! הם לא פשוט יחלקו את הכסף של עצמם!!! למה שיעשו את זה? הם יכולים לתת לכוווולם להרוויח, אז למה שלא יעשו את זה?! ומי שמרוויח הוא לאו דווקא החכם העשיר... יש מלאאאא אנשים שעובדים כמו חמורים לפרנסתם, שיש להם שכל. אז למה את סתם אומרת את השטויות האלה? מצטער על הבוטות, אבל אמרת דברים חסרי הגיון...

מוצארט

New member
אריאל! תודה רבה!

חסכת לי לכתוב הודעה ארוכה ארוכה... מישהי אלמונית - דברייך נובעים מקנאה. המנכ"לים - עבדו קשה עד שהגיעו לחשבון בנק "יפה". החכמים - גם עבדו קשה כדי להשיג את הידע הרחב שלהם, שבו הם משתמשים בתוכניות הטלביזיה כדי לזכות בכסף. יש אנשים עם מזל, ויש כאלה בלי. אלה החיים, ועם עובדות החיים שלא כ"כ נעימות לך, את צריכה להתמודד, בין אם את רוצה ובין אם לא.

סורי,

אבל אני ממש לא מקנאת. אני לא צריכה חיים מלאי כסף ותאווה! אני רוצה חיים טובים ולהיות עם מספיק כסף כדי לחיות חיים טובים ומאושרים. לא בצמצום - אבל גם לא עם יותר מדי. ואני לא אומרת שלא, אלא באמת עובדות החיים. אבל קצת שוויון אני חושבת שמגיע לאלא שמסוגלים להרבה הרבה פחות!

tamarhp

New member
ו...

המנכ"לים - עבדו קשה וכו'.. ואל תשכחו שלחלקם היתה גם פרוטקציה. מה לעשות - זה קיים!!!!

שטויות!!!

אם המנכלי"ם עבדו קשה בשביל להשיג את מה שהם הגיעו אליו, (ולרוב הם לא הגיעו בזכות עצמם...) הם לא צריכים גם קיצוץ??? תחשוב|בי על זה!!! ואם זה קשור ואם לא- אני לא חושבת שהחכ"ים בממשלה צריכים את מה שיש להם עכשיו-מכונית, הרבה כסף ועוד... אם יקצצו לכולם בזה, תאמיני לי שיהיה הרבה כסף לקופות חולים והמצב בארץ ישתפר!!!

אוף!!! כתבתי מקודם הודעה ענקית והוא

לא שלח!!! אז אני אנסה לשחזר, מקווה שזה יצא טוב...
קודם כל - אני לא מגזימה. ה- 32,000 שקלים לחודש היה כתוב בכמה מקומות תקשורת. וזה, אל תשכח, בנוסף לכל הצ'ופרים: אוטו, שומר ראש, פלאפון והוצאותיו (זה - אם אני זוכרת נכון - גם היה כתוב ) וכו'.
אני מצדיקה את מה שאתה אומר על המנכ"לים. הם באמת עבדו קשה והכל. אבל נראה לי, שבכל זאת, 250,000 ש"ח בחודש זה קצת (הרבה) מוגזם! לדוגמא, המנכ"לית של בנק הפועלים הארצי מקבלת סכום כזה (לחודש - אל תשכחו), ולה יש - בנוסף לסכום - גם תנאים הרבה הרבה יותר טובים בעבודה שלה! לעומתה - אדם שעובד בעבודה קשה אולי אפילו יותר או אפילו משפילה (כגון סבל, זבלן, מנקה רחובות וכאלה) יש לו גם תנאים גרועים וגם משכורת נמוכה!! אבא שלי למשל, שעובד קשה, מקבל בערך חצי מהחצי שהיא מקבלת לחודש - בשנה אחת!!!!
לא אמרתי שמי שהולך לשחק הוא החכם העשיר. רק אמרתי, שאותם אנשים קיבלו חינוך, קיבלו השכלה, קראו ספרים והכל, ויש להם אפשרות ללכת ולהציג את עצמם לפני כולם, ואולי גם לנצח ולהרוויח כסף! לעומתם - אותם עניים, לא קיבלו את ההשכלה כי לא הייתה להם אפשרות לשלם, לא קראו ספרים - כי לא היה להם כסף לקרוא וכו'. אז הם לא יכולים ללכת לטלויזיה כי הם רק יביישו את עצמם!!! אין להם אף סיכוי שבעולם - לקבל כסף תמורת שכל! רק ע"י עבודה. שגם את זה בקושי יש להם.
לגבי תוכניות הטלוויזיה - אני יודעת שהם עושים את זה למען הפירסום והכל. אבל תחשוב, כל כל הרבה כסף, תמורת פרסומת קטנה כל כך, שאף אחד לא זוכר, ולא משתכנע מכלום? זה שווה?? לעומת זאת, אם אותה חברה בדיוק הייתה נותנת את 2 המליון האלו שהיא נותנת חינם כמעט, לאנשים שבאמת צריכים את זה - המעשה יתפרסם בחדשות, וכשאני אשמע שהם עשו דבר ענק כשה - אני דווקא אקנה מאותה חברה כדי שתרוויח עוד כסף ותוכל לעזור שוב ושוב ואותם נזקקים! לא ככה? זהו, אני מקווה ששיחזרתי בצורה טובה, למרות שאני יותר מרוצה מהראשון שלי...

beckham17

New member
דייי!!!

את אומרת כ"כ הרבה שטויות... באמת... הח"כים לא מקבלים שומר ראש. רק השרים. גם לא אוטו, רק הוצאות אוטו. אבל עדיין זה מוגזם!!! המנכ"לים לא אשמים שהם מצליחים... מה את רוצה מהם? הם נותנים צדקה, לפחות רובם... ועל זה כל הכבוד! מה יש לך??? מי שלא סיים תיכון, גם לא יקבל עבודה... ומן הסתם גם לא יזכה בשעשועון כזה... אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות את השעשועונים האלה... ובטח שזה לא אומר שאנשים עניים לא יכולים לזכות!!! והטענות שלך על זה שלעניים אין כסף לבי"ס, מאיפה שמעת את השטויות האלה??? אין כמעט מקרים של נשירות מבי"ס בגלל כסף!!! רק מקרים בודדים... הפרסומות עובדות. וזאת עובדה! אבל בכל מקרה, מי יפרסם אותם? העיתון באיזו מודעה פיצית? למי זה יזיז? מי יזכור את זה?! למה להם לבזבז את הכסף על זה? הם צודקים ב-100%!!! ורוב החברות כן תורמות מהמוצרים שלהם... תעשי טובה. אף אחד לא חייב לך כלום. אנשים משקיעים את החיים שלהם, ונהיים מליונרים. אבל זה לא אומר שמותר לך לבוא אליהם בטענות! הם בסדר גמור...

kinley

New member
תגובה מרוכזת לאריאל ולאלמונית

אריאל- הגישה שנקטת בהודעות שלך היא גישה של "מדינת משטרה": דהינו לסגור את ההפגנות ולא לאפשר הבעת דעה אחרת/נוספת. ברור לחלוטין שההפגנות האלו מחלישות את מעמד ההנהגה ויש להם גם השלכות על הכלכלה בישראל (למשל: תנודות על שער הדולר), אבל אם זאת כשמשהו לא הוגן , או כשמשהו כואב יש צורך לצעוק : "אח כואב לי" וזה מה שקורה שם. זה לא אומר שאני מצדיקה את מה שהן עושות אבל בהחלט נגד סתימת פיות. דבר נוסף- גם לי יש בעיה עם מתחזים שמציגים את עצמם כעניים ולמעשה עושים את הגובות שלהם מאחורי הגב אבל אני מניחה שכמו בכל דבר , זה מיעוט. דבר חשוב- אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שמדבור על אוכלוסיה מאוד חלשה. אמהות חד הוריות נמצאות במעמד נמוך כבר מעצם ההגדרה היות ויש רק מפרנס אחד בבית. ואתן לך דוגמה מאוד ספציפית וקרובה אלי. החברה הטובה שלי היא אמא חד הורית. היא סיפרה לי שאפילו את הביקורים בקופ"ח החליטו שישלמו.

kinley

New member
רגע אסיים ואז אגיב

בקיצור.... תשלום לקופ"ח זה רק חמישה שקלים אבל אלו בדיוק החמישה שקלים שצריך בשביל החלב. תבינו גם כשחלק מהנשים האלו עובד עדין ורק משכורת אחת הביתה. מה שאומר שגם אם היא מרויחה "הרבה" , כמה מהן חוצות את קו העשרת אלפים לחודש!? וכשיש ילדים.... בקיצור זה לא נעים. לגביך אלמונית: אני ממש לא מדכימה להשוואה שלך לגבי מנכלים של חברות זה ממש לא לענין אני בתור עובדת בחברה פרטית לא חושבת שצריכה להצטדק על מה שאני מרויחה בחברות פרטיות אתה עובד על עיקרון של חוזה אישי ומתוגמל על פי מה שאתה שווה לחברה. ברור שזה יוצר הבדלי מעמדות BUT THIS IS LIFE!!!!!!!!!

למעלה