היום שנתיים בדיוק מאז שנעלם הדופק

dafis1

New member
והלב כואב..
הבוקר לפני שנתיים התחיל בשמחה והתרגשות לקראת הסקירה השניה (22+6) ואחרי שעה התרסק עלי העולם..
נולדת ללא דופק יומיים לאחר מכן והשארת לי חור ענקי בלב
כל כך סמלי שהבוקר קבלתי מחזור (באיחור של יום.. כבר קיוויתי)
במהלך השנתיים מאז, עברנו ביחד שנה של טיפולי IVF לא מוצלחים, שנקטעו בקורונה ושנעצרו לגמרי כי הגענו למכסה של הסבסוד
שנתיים שבמהלכם זוכרת אותך בכל יום ולפעמים מקבלת תזכורת מהאחים הגדולים שלך, שגם הם לא שכחו..
ואתמול תזכורת גם מאבא שלך
לעולם לא נשכח, את חלק מהמשפחה שלנו
אוהבת, מתגעגעת וחסרה אותך

שירהד1

Member
מנהל
עצוב מאוד לקרוא. מחבקת אותך חיבוק גדול.
כתבת שבבוקר הסקירה קמת בשמחה ובהתרגשות, אבל אחרי שעה התרסק עלייך העולם. מה היו נסיבות הלידה ללא הדופק? האם עברת את הסקירה? האם היו ממצאים כלשהם מחשידים? האם את יודעת מה הוביל ללידה העצובה והנוראית ללא הדופק?

וגם- אם תרצי לשתף- מה זה אומר שנגמרה המכסה של הסבסוד. האם זה קשור לגיל? למספר הטיפולים?
האם יש עוד בליבך תקווה? האם יש עוד רצון? האם יש עוד כוח?

שאלתי שאלות רבות. תעני רק אם את רוצה ועל מה שאת רוצה.

חיבוקים,
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

dafis1

New member
עצוב מאוד לקרוא. מחבקת אותך חיבוק גדול.
כתבת שבבוקר הסקירה קמת בשמחה ובהתרגשות, אבל אחרי שעה התרסק עלייך העולם. מה היו נסיבות הלידה ללא הדופק? האם עברת את הסקירה? האם היו ממצאים כלשהם מחשידים? האם את יודעת מה הוביל ללידה העצובה והנוראית ללא הדופק?

וגם- אם תרצי לשתף- מה זה אומר שנגמרה המכסה של הסבסוד. האם זה קשור לגיל? למספר הטיפולים?
האם יש עוד בליבך תקווה? האם יש עוד רצון? האם יש עוד כוח?

שאלתי שאלות רבות. תעני רק אם את רוצה ועל מה שאת רוצה.

חיבוקים,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

היי שירה תודה על ההתייחסות.
הדופק פסק בלי שנמצאה סיבה. עשינו נתיחה לאחר הלידה וגם בה לא נמצאו ממצאים רלוונטים להפסקת הדופק (היא היתה מושלמת.. ). התשובה המקצועית שקבלנו היא -
"זה קורה.." (שיט האפנס)..
הסקירה הסתיימה בשניה שלא נמצא דופק (וחיפשו גם זרימות דם), כן צויינו הפרמטרים היבשים של אורך והערכת משקל לפיהם נראה שהדופק פסק בשבוע מוקדם יותר או שהיה עיכוב התפתחותי (קטנה מדי ביחס לשבוע ההריון). למען האמת, בשלושה שבועות שקדמו לסקירה, הגעתי למיון פעם אחת בגלל שהרגשתי פחות מדי תנועות וזכיתי ליחס מזלזל מהרופא והאחות במיון יולדות שטענו שאני עילוי אם הרגשתי תנועות כי לא אמורים להרגיש תנועות בשבוע הזה.. היתה לי תחושה רעה בתקופה הזו..
אחרי הלידה עשיתי גם בדיקות זיהומיות וקרישיות והכל תקין.
כל הסיפור עם הIVF נובע מכך שבישראל הסבסוד הוא לילד ראשון ושני. לילד שלישי (שזה מה שהיה במקרה שלי, מה גם ששני הראשונים באמצעות IVF ע"ר לא מוסבר) הסבסוד מוגבל ל6 מחזורי טיפול (שאיבה והחזרת טריים זה טיפול, החזרת מוקפא חצי טיפול).
אז יצא שלמרות שאני מתחת לגיל 45, מיצינו את כל האפשרויות המסובסדות. טיפול נוסף יכול להיות רק באופן פרטי וזה כבר סכומים אחרים לגמרי.. מאחר ויש לי שני ילדים התחלתי לחשוב ביחד עם בעלי עד כמה זה נכון להיכנס לטיפולים שוב, בסכומים כאלו, והקורונה רק הוסיפה ללבטים גם את אי הודאות לגבי ההתחלה וההמשך.. אז יצא כאילו ש"נכפתה עלינו" הסיטואציה.. יש בי עדיין שביב קטן של תקווה שאצליח להיכנס להריון באופן טבעי (למרות שזה מאד מאד נאיבי מצידי...) אני מאד רוצה עוד ילד אבל לא במחיר של פגיעה בילדים שכבר יש (אמא עייפה, עצבנית, לא פנויה רגשית או חלילה חולה כתוצאה מאחת ההסתבכויות הרפואיות האפשריות מהטיפולים), הם באמת הדבר הכי חשוב ויקר לי בעולם..

שירהד1

Member
מנהל
תודה על השיתוף.
אכן, לפעמים לא יודעים מה הסיבה להפסקת הדופק.
האם עשית בהריון בדיקת ניפט או מי שפיר? האם שלחו בדיקות קריוטיפ של העוברית? אני פשוט מנסה לראות האם יש עוד אפשרות להבין מה קרה, או שצריך יהיה לקבל איכשהו את העובדה המצערת שזה אחד מאותם מקרים שהסיבה תישאר לא ידועה.

ובכל מקרה, התקווה לעומת היאוש, השאלה האם להמשיך או שהגיע הזמן להפסיק, השאלה של תועלת לעומת נזק-
כל אלו מוכרות לי היטב מעברי.
מאחלת לך להגיע לתשובות שמתאימות לך.

חיבוקים,
שירה.

שירה דוד
09-7749028

dafis1

New member
עשיתי בדיקת מי שפיר כולל צ'יפ גנטי והתשובות היו תקינות.
הייתי שמחה לדעת שהיתה סיבה ושזה לא קרה סתם כך.. (אגב אפילו חשבתי שדיקור מי שפיר גרם להפסקת הדופק, אבל ההערכה שהדופק פסק כשלושה שבועות אחרי ולא היו זיהומים בשליה אצל העוברית או אצלי כך שאין דרך לדעת בוודאות)
התחילה עוד שנה חדשה.. בתאריך העברי ילדתי בלילה שלפני ערב רה"ש.. אולי השנה הזו תהיה טובה יותר

שירהד1

Member
מנהל
ואו! צובט לי בלב. זכור לי היטב ראש השנה לפני כך וכך שנים (אני באמת כבר לא זוכרת בדיוק...)- שיומיים לפני ראש השנה עברתי בפעם הרביעית ברצף הפלה בגרידה. עד אז הייתי עוד אופטימית. הפעם הרביעית היתה קשה ואכזרית והטיימינג- מחורבן (סליחה על השפה...). עבדתי בערב ראש השנה מספר שעות, ואחר כך פרצתי בבכי שנמשך שעות על גבי שעות.
לא הלכתי כמובן להוריי באותו ערב ראש השנה.
מאז עברתי עוד 2 גרידות, ולאחר מכן נולדה ביתי השלישית (כיום בת חמש וחצי). ולמרות האושר הגדול- אני עוד נזכרת כל שנה באותו ראש השנה מקולל ועצוב כל כך.

מאחלת לך מכל ליבי שאכן השנה תהיה טובה יותר עבורך ושכל משאלותייך יתגשמו.

שירה דוד
09-7749028

למעלה