היום סיימתי את הפרוייקט של הפעלת

singera

New member
היום סיימתי את הפרוייקט של הפעלת

המזגן דרך הפלאפון. ולמה שאני קונה לדים אינפרא צריך לכוון מדוייק לכיוון הקולט?

singera

New member
בגלל שיש לי ממשק משדר IR למחשב

ע"מ להחליף תחנות בממיר כבלים (זהו מחשב HTPC עם כרטיס הקלטה והוא מתפקד כמו YES MAX) אז בניתי מגבר (שנאי 12V + טרזיסטור NPN) שמחובר למערך לדים IR שנמצאים 2מ' מהמזגן. הממשק גם לומד את הסיגנל של השלט אז לימדתי אותו 22 מעלות, מאוורר אוטומטי מצב קירור. תוכנת הOUTLOOK מזהה כיתוב ספציפי בהודעה שנשלחת לתיבה ואז מפעילה פקודה שגורמת למשדר לשדר.... אני שולח הודעת מייל עם הנוקיה שלי (6100) זה נקלט במחשב ומדליק את המזגן

DigiGil

New member
שידור אינפרא-אדום

כיצד מימשת את המשדר והמקלט של האינפרא? איזה "מידע" אתה משדר? (תדר מסויים, תבנית מסויימת?) האם השתמשת במקלט IR קנוי או בנית אחד משלך? אם בנית לבד אז אני ממליץ לך לעבור למקלט מוכן, זה לא עולה הרבה ומשפר מאוד את טווח הקליטה, אתה רק צריך לדאוג שהאות שמגיע מהמשדר IR יהיה בתדר מסויים המתאים למקלט. אני בניתי בזמנו אפליקציה מסויימת הכוללת מקלט IR המחובר למיקרובקר והצלחתי לקלוט בלי בעיה שידור ממרחק של למעלה מ-20 מטר (בתוך הבית, לא בחוץ..) בברכה DigiGil

DigiGil

New member
עוד משהו בקשר ללדים אינפרא-אדום

בדוק בדפי-נתונים של הלדים מהו הזרם עבודה המכסימלי שלהם ותשתדל לספק להם אותו במשדר שלך, זה יבטיח שתקבל את טווח השידור הטוב ביותר בלי השקעה מיוחדת.. בברכה DigiGil

singera

New member
הלדים בנויים ל130MA סיפקתי להם

108MA יח' הממשק היא קנויה רק שמתי לה מגבר במוצא ו3 לדים כי הIR BLASTER שמגיע איתה מתאים ל5 ס"מ עבור שליטה בממיר

למעלה