היום ימשיך פסטיבל איציק ?

היום ימשיך פסטיבל איציק ?

איציק, קראתי את משנתך. היא בהחלט מעלה סוגיה חשובה , אולם לדעתי אתה תוקף אותה מהפן הלא נכון. אני אסביר את עצמי: נכון רגש הוא הכי חשוב, אבל עם רגש לא הולכים למכולת. לא מסכים שאפשר להבנות לאורך זמן רק על פוצי מוצי, בבוא העת הקשיים היומיומיים יכריעו את הרגש ויובילו למתחים מיותרים שלבטח לא יוסיפו רגשות. וחוץ מזה מי שרוצה לבנות בית שיהיה לו קודם כל עבודה מסודרת, הכנסה סבירה, יכולת תנועה ( רכב), ואם עוד אין לו...שימתין קצת יחסוך ואז יתחיל משהו גדול. האוכלוסיה של הגרושים, הינה אוכלוסיה שעברה התמודדות עם קשר מחייב, ולפיכך היא נותנת משקל לדברים שבעיני "המאוהבים- המסונוורים" שחושבים שהם יודעים הכל אולי הם זניחים. אין טוב יותר וטוב פחות, וכל אחד יעשה את הטוב בעיניו, החירה תמיד תהיה מלווה בפשרות כי אין אדם מושלם, פשוט אין ! החוכמה היא לא להיות בררני מצד אחד אולם לא לוותר על דברים חשובים מצד אחר. חוסן כלכלי הוא דבר חשוב מאין כמוהו וחוץ ואל לך לזלזל בו כלל וכלל. אבל הוא לא היחיד, מריכיבי אישיות, רקע חברתי, מצב משפחתי, מנטליות ועוד פרמטרים הם חשובים לא פחות. לאהבה נותנים משקל ייתר כי היא נשגבת וקשה להשגה, אולם חוץ מדרמטיות - יתר מלווה באלפי סרטים הוליבודים, המשקל שלה בחירה הוא לא יותר מאשר עוד פרמטר בבחירת בן הזוג, פרמטר חשוב ...אבל לא בלעדי. ולראייה כמה חברה אתה מכיר שהתאהבו אנושות והתחתנו צעירים חסרי כל החזיקו מעמד וחיים באושר...מעטים ! לכן שים את האהבה במקום הראוי לה , אבל לעולם אל תמעיט ברצון לגבות אותה בפרמטרים חשובים מאין כמוהם. כי חתונה זה לא רומן, חתונה זה שותף לחיים, לעסק שלך לא היית מצרף שותף שאתה רק אוהב אותו...אז למה לחיים כן ??? לסיכום, אתה צודק בדברייך, אבל מנוקדת מבט צרה ביותר, תנסה להבין שביטחונות כלכליים וחומרים הם לא מרכיב של סחיטה אלה מרכיב חשוב לזוגיות לטווח ארוך ואין בהם כל פסול. שלך, ענבר

itsikd

New member
מארגן הפסטיבל מסביר ../images/Emo8.gif

לרגע לא אמרתי שאת הבעיות החומריות צריך לשים בצד - בשום אופן לא ! אבל כנראה שאתה לא מבין על איזה סוג קשר אני מדבר לא על אהבה והידלקות רגילה אני מדבר אני מדבר על חיבור בין שני נפשות - חברות אמיתית וכנה שני אנשים שבאמת מנסים להפוך למעין ישות אחת. ושוב - הבעיה הכי גדולה שהעלית היא - כל אחד מסתכל על מערכת היחסית רק מהצד שלו - רואה רק את הצרכים שלו חיבור אמיתי כנה ועמוק הוא הדבר היחידי שיתן זוגיות נכונה אין לזה קשר לחומריות או להדלקות (דברים חשובים בהחלט) אולם לא אלה הדברים שיחזיקו את הקשר כי אם החיבור הנפשי (אני לא חושב שאהבה היא ההגדרה הנכונה לזה) בקיצור חברות אמיתית ללא פשרות כנות עד הסוף בלי פחד !! נסה להבין שההערות שלך עם כל הנכונות שבהם לא מדברות על אותה נקודה בעיתית שאני העלתי

לשיטתך

"חברות אמיתית ללא פשרות וכנות עד הסוף בלי פחד הם הדבר היחידי לזוגיות נכונה" יש לי בעיה עם המילה "יחידי" והפרשנות ל"זוגיות נכונה". ואני אומר לך שזה נכון חלקית וזוהי ראיה קצרה של הנושא. כי עם "חברות אמיתית ללא פשרות וכנות עד הסוף בלי פחד" לא הולכים למכולת. הקשר יהיה חזק וארוך כל עוד מה שחשוב לכל אחד מהצדדים ימשיך להתקיים. יש הרבה זוגות שאין להם "חברות אמיתית ללא פשרות וכנות עד הסוף בלי פחד " , אבל יש להם משהו אחר וזה מספיק טוב כדי להשאר יחד ולהנות אחד מהשני מאד מאד. הראיה שלך נוגעת בנקודה חשובה אבל לא מספיקה. מערכת יחסים היא אינטרס, ברגע שהוא מופר אין הצדקה לקשר, גם כאשר מתחברים לישות אחת, חובה על קשר בריא לשמור על האינדיוודואל, כדי שהאישיות שלנו לא תבלע. הקשרים שאתה מצייר נראים לי: א. לא מציאותיים לאורך זמן או לפחות בגדר אוטופיה נדירה. ב. אובססיבייים. ג. לא מבוססים על רציליונליזציה אלא על רגשות חזקים בלי אחיזה אחרת. ד. והכי גרוע תלותיים. באופן כללי אין דבר כזה "זוגיות נכונה", היא נכונה כאשר מי שנמצא בה חושב שהיא נכונה. (תקרא את המשפט הזה שוב בבקשה, הוא כלל-אצבע) לכן אין צורך להכליל, מפני שמה שנכון לך, לא בהכרח נכון לאחר ולפיכך הטענות שאתה כל כך מתעקש להביא בפנינו הם נכונות בהחלט...אבל כמעט כולם מנסים להסביר לך שהם לא מספיקות עבורם ... ולכן המילה "יחידי" בעייתית ביותר, תכבד את זה ! אבל אתה בכיוון הנכון. בלי שום קשר אני מבקש להודות לך על תשובותיך המנומקות הדיון שהעלית בפנינו הוא מרתק. יישר כח. שלך, ענבר

itsikd

New member
כמה הערות

א. מציאותי מאוד לבעלי מודעות עצמית גבוהה לא חסרים סיפורים על זוגות שנשארו יחד המון שנים ב. בדיוק הפוכים מאובססיה כי עצם החברות מאפשר מרווח מחיה לכל אחד מבני הזוג - כל אחד עוזר לשני להגשים את עצמו ולאו דוקא ביחד ג. מבוססים אך ורק על הגיון - כל אחד הוא בן אדם ויחד הם זוג לא מדובר בשני אנשים שרק רוצים להיות יחד כל הזמן אלא בשניים שרוצים להיות שם בזמן הנכון אחד בשביל השני ד. אין שום תלות - כאמור כל אחד בפני עצמו ויחד הם משלימים אחד את השני אני מדבר על שני בני אדם חזקים ועצמאיים להיות כל אחד לבדו אבל יודעים להנות ולתת אחד לשני את בתמיכה הנפשית והזוגיות במידה שהם צריכים לא פחות ולא יותר אדם תלותי הוא אחד חסר ביטחון !! אני בכוון הנכון ??? מקווה בשבילך שתגיע יום אחד לרמה שלי ותבין בדיוק על אני מדבר

סליחה , דיברת אלי ?

אני מבין שאתה מצפה לתגובות, אבל מתנצח בצורה דוחה, למרות הפרגון. אני מצטט: "מקווה בשבילך שתגיע יום אחד לרמה שלי ותבין בדיוק על אני מדבר " אני חוזר על דבריך : " מקווה בשבילך שתגיע יום אחד לרמה שלי ותבין בדיוק על אני מדבר " ובמילים אחרות תתקרב עוד עוד קצת עוד טיפטיפונת ..... לך חפש מי ינענע אותך ! ענבר

יערית

New member
עינברי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!../images/Emo13.gif

מצטערת שנייה שאני קוטעת אתכם במאוחר, אך ממש נפלתי מצחוק לאור מה שכתבת כנראה שלתגובה הזו ציפיתי ממך,כי לאחר שקראתי גם אני את תגובתו של איציק הבנתי שאמר דברים מכעיסים! בכל אופן אני חושבת שמיצינו את עיניין הנפשות התאומות, אהבה זה עיניין שאפילו חכמים וגדולים מאיתנו לא הצליחו לפרש במדוייק, רק גדולי התורה ידעו לפרש מהי אהבת אמת: אהבה לבורא, בין אדם לחברו, בין אדם למקום! אז אנא סגרו עיניין כי כמה מים אפשר לטחון,ממילא גברים עדיין ימשיכו לחפש זיונים(גם נשים כיום)נשים ימשיכו לחפש משענת כלכלית(לא כולן), עולם כמנהגו נוהג ולי קצת קשה שאנשים מתווכחים או משוחחים בנושאים שאין להם פיתרון ממשי. איציק בשבילך אני מציעה כם כל חכמת החיים שלך לחפש בדיוק את האישה שבה אתה חפץ,האישה שתעשה אותך מאושר וביחד תהיו נפש אחת! ענברי (עד כמה שלי ידוע)מאושר בחלקו!!!!!!!!!!!
יונה עם עלה של זית...... יערית.

maof

New member
איציק !!!!!!!

רעיון מעניין ודרך חשיבה נכונה אולי קצת קשה לביצוע, לגבי נפשות תואמות אבל אפשרית. ישנם אנשים שיטחים בכל מקום, ישנם אנשים שקשה להם לקבל דעות אחרות, וקו חשיבה שונה ורעיון נכון ביסודו, יכול לגלוש למלחמה אישית. מול אנשים מול אנשים שמוכנים לישמוע רק את עצמם. כולם בסופו של עניין רוצים להגיע לשלמות במיוחד בתחום הזוגיות, אבל בסוף מיתפשרים. (אם לא הרצוי אז המצוי) אבל כדברי יערית עולם כמנהגו נוהג פיתרון ממשי לא תימצא. אבל בטוח אני שאם תתמיד בקו מחשבה זה אם הזמן תימצא את נסיכת חלומותך. בברכת דרך צלחה

itsikd

New member
ממילא ?????

לא כל הגברים מחפשים רק זיון ולא כל הנשים מחפשות רק משענת כלכלית זה שהרוב הוא כזה לא אומר שזאת הדרך וזה כל מה שרציתי להגיד מההתחלה

itsikd

New member
אופס אחי אני מתנצל

הדבר האחרון שרציתי זה להרגיז מישהו אתה צודק המשפט לא היה במקום תהנה מהחיים שלך איך שאתה אוהב אותם בסך הכל רציתי לשמוע ולהבין אחרים ושאלה קטנה לי אליך - למה התרגזת כל כך פגעתי בנקודה רגישה אצלך ?

תאנה

New member
תגיד?

יצא לך פעם לחוות כזאת חברות אמיתי? כזה חיבור אידיאלי? או שזו פנטזיה שלך על החיים? ואם כן , איפה החיבור הזה היום?

itsikd

New member
מה בדיוק הבעיה שלך ?

קשה לך להאמין בכזה דבר ? לא נראה שזה יתכן ? אני לא מדבר מהדמיון שלי - הייתי קרוב לזה פעם אחת לא רוצה לפרט יותר מזה - מצטער - אם את רוצה לחשוב שאני משקר זכותך - ראי עוד הודעה בנפרד

תגובה קצרה לנושא

אני לא פוסל את הנושא הכלכלי אבל לא פעם הרגשתי (לפעמים עוד בשיחת הטלפון של לפני) שאני נמצא מול מנהל הבנק שלי - גם ממנו וגם מהפולניות בוגרות האינקויזיציה אני בורח כמו מאש...

עד עכשיו לא התערבתי בנושא

השירשור הארוך הלחיץ אותי אבל דעתי.... ברור לי שאני לא בוחרת במי להתאהב אבל אתם לא חושבים שבתור נשים אמהות לילדים מגיע לנו פרק ב´ טוב יותר? גם מבחינה כלכלית? אם הייתי רווקה הייתי מוכנה להתחיל הכל מחדש אבל היום אני לא מוכנה שהברבורה שלי לא תקבל את כל מה שהיא צריכה לקבל.... אני לא אלאה אתכם כבר דיסקסתם מספיק אבל זו דעתי בגדול...

ולמה שלא תמשיך לקבל?

ממך, מאמא שלה, למה למה למה ליצור תלות בגבר? למה שהישהו יהיה חייב לי משהו בכלל, ועוד לילד שלא שלו? רק עכשיו השתחררתי מתלות אז עוד אחת? לא תודה!!!! אוריאנה

זה לא העניין..

אוריאנה לא הייתי פה ביומיים האחרונים ונראה לי שהנושא הזה כבר נמאס על האנשים פה אז אני חושבת שנעזוב....

למעלה