היום יום ללא עישון

היום יום ללא עישון

וזה מזכיר לי תמיד, איך אני שמחה כשהיום הזה תופס אותי בדיוק בגמילה, ואז אני אומרת לעצמי, איזה כיף שאני ממילא לא מעשנת, ואז אני לא צריכה להתאמץ במיוחד ובשבילי זה עוד יום כמו כל הימים...
הבעיה מתחילה כשהיום הזה תופס אותי כאשר אני מעשנת רגילה ואז מתחילים ייסורי המצפון שלי לעבוד שעות נוספות על כי אני חרא בן אדם שלא מצליח להפסיק לעשן אפילו לא ליום אחד, ואז אני מכה על חטא ומקללת את היום שבו התחלתי לעשן וכו' וכו' ואני מוצאת את עצמי ביום הזה מעשנת פי כמה וכמה יותר...

תגידו, חבריי היקרים, אתם באמת חושבים שהיום הזה נחוץ? או אולי הוא מיותר?
ואולי כל מי שרוצה להפסיק לעשן, יעשה זאת מרצונו הטוב, תחת שליטה, תחת פיקוח והדרכה, ולא סתם ככה ביום אחד כי מישהו החליט מלמעלה שבדיוק בתאריך הזה, העולם כולו צריך לנשום עמוק ולהפסיק לעשן?

http://www.youtube.com/watch?v=57tK6aQS_H0

אני כמעשנת מצפצפת על היום הזה

למה אין יום ללא שוקולד? יום ללא כולסטרול? יום ללא בישול במיקרו? יום ללא סלולרי?

אני מעשנת עד 5 סיגריות ליום כבר שנים וכבר שנים אומרים לי שיבוא היום ואני אתמכר ואעשן יותר ולא אוכל להפסיק, ואני תוהה מתי זה יהיה, כשאהיה בת 80? אם עד היום הצלחתי לווסת ולבקר את העישון שלי - למה שזה ישתנה?
הדבר היחיד שמשנה זה בחברת מי אני נמצאית, כשאני בחברת לא מעשנים העישון שלי יורד דרסטית, למשל כשנסעתי עם חברה שהעשן נורא מציק לה לשלושה שבועות - עישנתי אולי 5 סיגריות כל הנסיעה. אבל הייתי נהנית יותר לו הייתי יכולה לעשן מתי שבא לי.
אה, וכשאני לא מרגישה טוב, אז אני אפילו לא רוצה להסתכל על סיגריות.

Pitzuk

New member
ימים ללא עישון לא אמורים לגרום לאפאחד להפסיק

זה לא לגרום לך להפסיק לעשות את מה שאתה עושה
אלא להיות מודע לזה שאולי זה מפריע לאחרים

הדבר האחד לא קשור לשני לדעתי

צריך להיות רגישים לזולת 365 ימים בשנה ולא רק בנושא העישון.

Pitzuk

New member
אם יית רגישה לזולת

כל כך הרבה זמן
היית לא מעשנת
לא היית מדבר בסלולר
היית נמנעת מבשר או מבגדי עור
או סתם קוויקי
אקיצר היה לך משעמם
אנחנו לא רוצים שיהיה משעמם לאפאחד

אז תעשני תבלי תשתוללי
ותדעי שיש גם אחרים מסביבך
וכתדעי אולי תשתדלי יותר
למשל לא לעשן לידי
או לאכול בפה סגור
או במקרה שלי
ללמוד להרים את הקרש לפני שעושים פיפי

אני גם ככה לא מעשנת ליד כל מי שזה מפריע לו

ואני מצפה שהזולת יהיה רגיש אלי ויצא לי מהריאות

לפני איזה שבוע ישבתי עם חברה בבית קפה. זה בית קפה גדול, בפנים אסור לעשן וברחבה הגדולה בחוץ אסור לעשן, אבל יש חלק בחוץ שבו מותר, החלק הקטן, בסך הכל 4 שולחנות בצד, לא קרוב לכל השאר. זו פינת המעשנים ויש שם מאפרות. התיישבנו שם. לחברה שלי לא מפריע עישון אז ניצלתי את העובדה הנדירה שאני נמצאת במקום שמותר לעשן בו והצתתי סיגריה. אלא מה? זוג שבא להתיישב (אחרינו) בשולחן ליד עם תינוק בא לנזוף בי. האמא פנתה אלי בטון המתחסד המורתי הזה: "את לא רואה שיש פה תינוק*?". "את לא רואה שזה אזור למעשנים?" שאלתי אותה, "ולמרות זאת אני אסגור את הסיגריה, רק שימו לב להבא איפה אתם מתיישבים".

* יש פה תינוק - לפניכם נזר הבריאה, שלו נעליכם מעל רגליכם, השתחוו בפני הפלא, שליט היקום.

אגב, למה קוויקי זה חוסר רגישות לזולת?

אני איתך

וואיי איך זה היה מרתיח אותי כשהייתי מעשנת במקום שבו מותר לעשן, ואז איזה איסטניס היה ניגש אליי ומבקש שאכבה את הסיגריה כי זה מפריע לו וכו'. וכמובן שהייתי נענית לבקשה, אבל זה היה מעצבן אותי נורא במיוחד כשזה היה מלווה במבטי זעם ומילות תוכחה.
אני מאוד מאוד משתדלת לא לעשן ליד אנשים שזה מפריע להם.
פעם הייתי מעשנת בתוך הבית כי ככה הייתי רגילה מאז שהתחלתי לעשן בכלל, אבל כבר מעל 10 שנים שאני מעשנת רק במרפסת ומשתדלת לא להפריע לאף אחד. אבל, אין מה לעשות, הריח נדבק לבגדים ולשערות וזה מפריע לבני הבית.
כרגע, אני שמה לב, באמת, שהנכדים מחבקים ומנשקים אותי ביתר רצון מאשר בתקופה המעושנת שלי. פתאום הקטנצ'יק רץ אליי לחיבוקים ונשיקות, דבר שהוא לא עשה עד לפני כמה חודשים. גם הגדולים מוכנים לנדב חיבוק קצת יותר

אבל, אני בהחלט לא בעד הדרת מעשנים. זה מוציא אותי מהכלים.
כולם סביבי מדברים וצמודים עם הסלולארי והאייפון כשברור לכל בר דעת שזה מסרטן לא פחות מהסיגריות אם לא יותר. האייפון לא גורם לך להשתעל, אבל מה שהוא גורם לך למוח את זה אף אחד לא מספר.

ובינתיים בבית האח הגדול הם מחזיקים מעמד

ללא עישון. והאווירה דווקא הרבה יותר נחמדה. האם יש מצב שהעישון מכניס את האנשים להילוך גבוה יותר?

Aronsona

New member
לא יודע מה גורם העישון אבל קצת פולחן אישיות

בימים האחרונים, השיחות הכי מעניינות שאני רואה הן עם יניב.
ולצערי רואים מעט מאד.
האחרונה אתמול בשעה 24:10 בלילה עם דור למי שיש לו אופציה לחזור לשעה הזו.
שיחה סופר מעניינת

לא ראיתי לצערי

הלכתי לישון מוקדם אתמול כי הפורום היה רדום והצליח להרדים גם אותי

אבל כן שמתי לב שבאופן די עקבי, העורך או האחראי על המצלמות מתעלם מכל שיחה שמשתתף בה יניב ומעביר את המצלמות למה שמושך יותר אש צהובה כמו השטויות של פאולינה עם לאון או אבי ובדיחות הקרש או סצינות העצבים של טהוניה. אין לי בעיה שלא יראו את יניב בכלל, אבל אם כבר ליהקתם אותו, אז לפחות תנו לנו לשפוט מה יש באמתחתו אם בכלל...

Aronsona

New member
תנסי להיכנס עכשיו למאקו

תוכלי לחזור לשעה הזו בלילה כי עכשיו יש אופציה לחזור עד 24 שעות אחורה.
גם כרגע בלייב הם המצלמות על שניהם בנסט

Aronsona

New member
ומאחר ודורין הפריעה להם אתמול בשיחה

הם ממשיכים אותה ברגע זה בנסט

אתה ראית עכשיו את קונן הברברי?

איך הוא נכנס לנסט, הפריע להם בשיחה, בלי להגיד סליחה, פתח את הטלית כדי להתפלל...
תגיד, הוא החליט לחזור בתשובה הנרקיסיסט הזה?

Aronsona

New member
כך זה נראה

הגאון שאב כח מהעובדה שלא הודח ועם ההרעלות של פאולינה בכל אופן יש מחנה גילי.

קשקשה9

New member
קונן הברברי

בדיוק הייתי במטבח בהכנות
קלטתי את עצמי עומדת עם המגבת על הכתף וכף ביד ולא זזה מההלם
הזוי,הזוי מצחיק ועצוב ביחד

Aronsona

New member
ובאותו עניין

כמו שכבר סיפרתי, אני בכל יום אחה"צ הולך עם נינה שתשחק עם החברים שלה. שעה של כיף גם בשבילי.
ה"אירוע" הוא בפארק גדול פתוח ורחב ידיים, ומדי פעם מגיע איזו מורה אובססיבית בשם תמר וכשהיא רואה מי מאיתנו מדליק סיגריה היא מתחילה לצעוק: "תפסיק להרעיל לי את האוויר".
באחת הפעמים הבהרנו לה מה דעתנו על אנשים אובססיביים.
היא כבר לא באה.

Aronsona

New member
בעניין העישון?

בוודאי, וגם אני עושה מאמצים להגביל את עצמי לעד 10 ליום, לא תמיד בהצלחה.

למעלה