היוון כספי הנכות!

leon65m

New member
היוון כספי הנכות!

שלום וברכה לכל צוות הפורום היקרים! שוב תודה על עזרתכם הגדולה והחשובה כל כך. תבורכו אמן! מבקש אני לדעת אם תועילו להסביר לי מה משמעות היוון כספי הנכות? האם ניתן להוון אותם? באילו תנאים? והאם יש לי זכות להוון מתי שארצה? תודה רבה מראש!

היוון

קודם כל, תודה רבה לך, משמעות היוון - לדוגמא, אתה אמור לקבל סכומי כסף מהיום במשך 25 שנים הבאות, כלומר כל חודש במשך 25 השנים הבאות אתה אמור לקבל סכום כסף מסוים. המחזזיק המקורי בכסף, לדוגמא חברת ביטוח, יכולה להשקיע את הכסף בכל מיני אפיקים ולעשות רווחים על הכסף. במידה וחב' הביטוח משלמת לך סכום כסף כל חודש, זה אומר שאת יתרת הכסף היא מחזיקה אצלה ומשקיעה אותו ומרוויחה ממנו. במידה וחברת הביטוח אמורה לשלם את כל הכסף בפעם אחת, במקום בפריסה במשך השנים, הלכה למעשה היא מפסידה את כל רווחים שהייתה יכולה לעשות. לוחות היוון, באמצעותן עושים את פעולת ההיוון, מאפשרות לחשב את הערך של כל הכסף שאתה אמור לקבל על פני השנים, נכון להיום בתשלום אחד.כלומר מורידים חלק מהכסף, על חשבון הרווחים שחב' הביטוח מפסידה, היות והיא נאלצת לשלם לך את כל הסכום היום. אני מניחה שאתה מדבר על גמלאות נכות מעבודה מהמוסד לביטוח לאומי. כעיקרון גמלאות המל"ל אמורות לשמש אותה לדמי מחייה ומשכך עליך לעמוד בתנאים הקבועים בסעיף 113 לחוק הביטוח הלאומי שקובע כך: "(א) נכה עבודה שדרגת נכותו אינה פחותה מ-% 20, ולדעת המוסד יש לו הכנסה קבועה המספיקה לפרנסתו או סיכוי מבוסס להכנסה כאמור, רשאי המוסד, בהסכמת נכה העבודה, לשלם לו מענק במקום קצבה; המענק יהיה בסכום המתקבל מהיוון קצבת אותו נכה עבודה, בהתאם להוראות שהשר קבע. (ב) הסכים המוסד לשלם לנכה עבודה מענק לפי סעיף זה בתנאי שהמענק ישמש לו להשגת מקור פרנסה, ולדעת המוסד קיים צורך בפיקוח על הוצאת הכסף, רשאי בית הדין לעבודה, לפי בקשת המוסד, למנות אדם שלידיו יינתן המענק, כולו או מקצתו, וליתן לאותו אדם הוראות בדבר השימוש במענק." על מנת לעמוד בתנאים עליך להראות אחד מהשניים: 1. יש לך הכנסה קבועה שתספיק לך למחייה חודשית או סיכוי מבוסס לכך. 2. יש לך רעיון איך להשקיע את הכסף באופן בטוח, כדי שיביא לך הכנסה חודשית מובטחת בעתיד. במידה והמל"ל חושב שיש בכך צורך, ימנו מישהו שיפקח על השקעת הכסף. מקווה שעזרתי, אם יש לך שאלות נוספות, אנחנו פה. המשך יום מקסים ‏ למעשה,

למעלה