היה פה לא מזמן דיון האם אפשר לכפות טיפולים

שלומות0

New member
ומגיע פסק דין שכזה

מחינה משפטית פסק דין של מחוזי הוא תקדימי כי זה ערער במקרה הזה על בית משפט לנוער, ההורים הגדילו להילחם ולא וויתרו, לאחר שבית משפט לנוער כפה עליו טיפול תרופתי, התקדים לא לטובת
הורים בכללי!

galitkm

New member
משום מה הגעתי למסקנות קצת שונות

מה שאני הסקתי מכתבה זו:
*שכשמאשפזים ילד בפנימיה עלולים לכפות עליו טיפולים שההורים לא מסכימים או אולי גם - וגרוע מכך מבחינתי - שהילד עצמו לא מסכים.
* וגם, ומתוך כתבות דומות שקראתי על מחלוקות בין הורים לבין מוסדות ציבוריים בנוגע לטובתו של ילד שהגיעו עד לבימ"ש - זה שאם זה כבר מגיע לבית משפט - הנטיה של השופט תהיה כמעט תמיד בעד דעתם של אלו מהמוסדות הציבוריים ובדרך כלל לא בעד דעתם והעדפתם של ההורים (ו/או הילד)
*עושה רושם שמשפחות בעלות דעות, גישה חינוכית או בריאותית אלטרנטיבית או כזו שאינה חופפת לגישה הקונבנציונלית או הורים גרושים/חד הוריות/כל סגנון חיים שונה מה"נורמטיבי", נמצאים בסיכוי גבוה יותר להפסיד במחלוקות כאלו, אפילו כשלא מדובר בשאלה של סכנה לחיים

schlomitsmile

Member
מנהל
נכון, אבל בפנימיה בד"כ לא מאשפזים. זה שהילד הוצא מרשות הוריו והגיע לאישפוז הזה, מרמז שמשהו שם חרק עוד קודם: לא יודעת אם משהו בתיפקוד ההורי או משהו בתפקוד הרווחה ומצער שההורים לא התחמשו עוד קודם בעו"ד שיעמיד את הרווחה במקומה.

עו"ד מנוסה בתחום (וכן, יש כאלה- וקיומם הוא ראיה לצורך בהם:
לא מעט משפחות נזקקות להגן על עצמן מפני דורסנות הרווחה),
מצליח בד"כ להכניס ספק בלבו של ביהמ"ש בקביעות אנשי הרווחה והטיפול.

בנקודה השלישית אני מסכימה לגמרי, תוסיפי לרשימה עולים חדשים ממדינות מסויימות, כגון אתיופיה, ואחרים שרמת השכלתם נמוכה יחסית.

galitkm

New member
אם אין למשפחה אפשרות לשלם בשביל עו"ד

מנוסה וחזק בתחום, זה כנראה יהיה אבוד להם מראש...

שלומות0

New member
רחמנות על הילד

מי יודע מה הוא עובר בפנימיה הטיפולית הזו, ומי יודע כמה הוא רוצה הביתה, ומסכנים ההורים שרואים את זה ולא יכולים לעשות כלום,
מזעזע ממש

הבעיה היא בסיפורים כאלה שתמיד מציגים את הצד של ההורים, אבל לא את הצד השני שלא יכול לדבר הרבה פעמים בגלל חוק צנעת הפרט או האיסור לחשוף פרטים על הילד...

שלומות0

New member
כן להורים יש את הזכות המלאה

המלאה על הילד, ולא לשום גורם אחר, כן צנעת הפרט ולא צנעת הפרט, ההורה הוא הקובע,
ובכלל לא משנה מה יש לילד או מה אין לילד, ההורים מחליטים איזה טיפול לתת לילד ואם הם מאמינים לתת לו טיפול אלטרנטיבי זו זכותם המלאה, וחבל מאוד
שיש כאן תקדים שבית משפט מחוזי קבע, התקדים הזה יכול להזיק להרבה הורים שמאמינים בדרך טיפול אלטרנטיבית, התקדים הזה הוא לארק ברמה של הסיפור הזה הוא צפצוף מוחלט
בזכות בסיסית שיש להורה להחליט על טיפול בילד שלו, וזה מאוד לא אנושי, אני מאוד מקווה שההורים יצברו כוח ויגעו עם זה לבג"ץ,
ובג"ץ יתן פסיקה תקדימית אחרת.

לפחות חוקית את לא צודקת

בית משפט יכול לקבוע שההורים מזיקים לילד ולהוציא אותו מהם, כפי שקרה בסיפור הזה.
עקרונית בית המשפט צריך לפסוק אך ורק על פי טובת הילד ללא שום שיקול אחר. וכתוב במפורש שבית המשפט עיין ברשימת אירועים בהם היה מעורב הילד וראה החמרה ברורה....

שלומות0

New member
אני לא בטוחה שאני חוקית לא צודקת

כי להורים יש חוות דעת של פסיכיאטר מטעם שחושב אחרת ממה שפסיכיאטרית הפנימיה חושבת,
יש גם עורך דין שמייצג את המשפחה כך שחוקית היה להורים בהחלט סיבה לדרוש להחליט לגבי טובת ילדם

שלומות0

New member
וממה בדיוק ניזון בית המשפט?

הם ניזונים בדיוק מהגורמים שאחראים להוצאת הילד מהבית, מהגורמים שמאלצים אותו לקבל תרופות, הם לא ניזונים מהאמת, הם אפילו לא שמעו את הילד , ילד בן 13 יש לו מה להגיד
היכן הצדק כאן?

שלומות0

New member
נכון אני באמת לא יודעת

את הסיפור של המקרה הזה,
אני כן יודעת כיצד דברים עובדים שמסמנים משפחה/ילד מסויים, אז הכל מכור מראש

שלומות0

New member
התגובה של

טוקבק מספר 30 מעלה משהו שצריך להדליק אצל כל אדם אנושי/מוסרי נורה אדומה:

30. למה הוצא הילד מן הבית?

אילת

,

צפון

(30.05.13):

האם הוריו התעללו בו או שבשל הגירושין והיחסים בינהם הם פנו בבקשת עזרה לרווחה, זו הגדירה את הילד "בסיכון" והוציאה אותו מהבית?האם מצבו של הילד הדרדר בשל האיומים של הרווחה על הוריו ובשל הוצאתו מן הבית? הם מצבו הדרדר בשל שהותו בפנימיה ולא בבית הוריו האוהבים אותו? האם השופטת פגשה את הילד או רק שמעה את הפסיכיאטרית שמוזנת בסיפורים קשים מהפנימיה ומהרווחה?איני מכירה את המקרה. אך קל מאוד להדרדר במקרים כאלו

גור42

New member
אותי מעניין איך הילד בכלל הגיע לפנימיה הזאת

האם ההורים שלחו אותו לשם מיוזמתם? או שהם פנו לרווחה, והרווחה עשתה להם תרגיל?

מה שאפשר ללמוד מהסיפורים האלה, זה שברגע שכדור השלג הזה מתחיל להתגלגל, אז אי-אפשר לעצור אותו. ולכן החוכמה היא לא התחיל עם זה בכלל.

שלומות0

New member
לי לא נראה שההורים האלו

שלחו אותו לאשפוז בפנימייה טיפולית כנראה הילד הוצא בכוח החוק מביתו, ואחרי זה מתפלאים שמצבו החמיר
יש סיפור גדול מאחרי הסיפור הזה..

ענתנוי

New member
ואותי מטרידה שאלה אחרת...

מה הקשר בין התרופה שהפסיכיאטרית ממליצה עליה להחמרה במצבו?
האם התרופה תשפר את מצבו? תרפא אותו? תקל על סבלו?

למיטב ידיעתי, אין שום קשר בין התרופות האלו לריפוי בכלל, ואצל אוטיסטים בפרט. השינוי היחיד הוא הסימפטומים - כלומר, התרופה תקל על המטפלים בילד להמשיך להתעלם מסבלו, כי הסימפטומים יפסיקו להתבטא בהתנהגות שלו....

ענתנוי

New member
אין קשר לאוטיזם

הילד לא מדבר, ההורים שלו מתגרשים, מוציאים אותו מהבית נגד רצונו ונגד רצון ההורים - ברור שהוא מפחד, עצוב, זועם ועוד.
המצב שלו הולך ומחמיר - גם זה מובן מאליו - הוא נמצא במוסד, במקום שהוא לא מכיר, בלי מערכת תמיכה, בלי חברים, בלי מישהו שבאמת אוהב אותו ויכול להגן עליו, וסביר להניח שהפחדים האיומים ביותר שלו הולכים ומתגשמים כי המציאות במוסדות כאלו עולה על כל דמיון.

ואז מגיעה הפסיכיאטרית שעובדת עם המוסד הזה.
היא לא מקשיבה לו (היא לא תרפיסטית), היא לא מקשיבה להורים (היא לא פסיכולוגית) והיא לא עושה שום דבר כדי לשנות את המצב האיום שהוא נקלע אליו (היא לא עובדת סוציאלית) - היא מדברת עם צוות המוסד ונותנת לילד תרופה שתאפשר להם להתמודד איתו ביתר קלות.
התרופה הזו לא עוזרת לילד - היא לא מפחיתה את הפחדים שלו, היא לא מחזירה אותו להורים שלו והיא לא משנה שום דבר במציאות החיים הבלתי אפשרית שלו. היא רק חוסמת את האפשרות של המוח להגיב למצב האיום הזה.

אז מה היא כן עושה? היא מאפשרת לחולי לצמוח ב"חשיכה" עד שיהיה מאוחר מדי לרפא אותו. ויש בדרך כלל שתי אפשרויות בלבד: מהלך אקוטי וכרוני.

מהלך אקוטי: בשלב מסוים המתח המצטבר מגיע לשיא ומתפוצץ בבת אחת. התוצאה - אלימות, ואם הילד נמצא במוסד תגובת המוסד תהיה לשלוח אותו לאישפוז פסיכיאטרי, ושם הם יכולים להשתמש באמצעים נוספים כמו קשירה למיטה, כליאה בחדרים אטומים, מכות חשמל או ניסויים תרופתיים.

מהלך כרוני: הילד משלים עם המצב, מסתגר, בורח לעולם משלו והולך ומתכנס לתוך הכאב שלו עד שהוא מת בגיל צעיר ממחלה כרונית כזו או אחרת.

וזה גרוע יותר כשמדובר באוטיסטים, כי "חוק האוטיסטים" קובע שכל האוטיסטים צריכים לחיות במוסדות ותהיה למדינה את הזכות לכפות פתרונות כאלו על כל אוטיסט בלי להתחשב בו או בהוריו - ואז אין שום משמעות ל"סיפור".....

שלומות0

New member

והיכן כאן הצדק?????
אנחנו חיים בעולם השלישי? ההורים מגיעים לקבל עזרה מבית משפט במדינה דמוקרטית לאן הידרדרנו??????

למעלה