הידעת...

Lao

New member
כרגע קראתי את התאוריה שרון=דמבלדור

וקודם כל: ואוו!!!!! אני בגבול של סגידה למי שהבין את זה כי יש לו חתיכת מחשבה משובחת!!
שנית כל: לי זה נראה שזה יכול מאוד להיות נכון כי ג'.ק.ר הוכיחה את עצמה כאחת שלא תכתוב משהו סתם ככה, כל דבר שנראה כקטן ולא משמעותי בסופו של דבר ניהיה איך שהו הדבר הכי מכריע בספר.אבל אני מקווה שזה לא נכון כי אז ממש הרסתי לעצמי את ההמשך
ואני לא יהיה מופתעת בעת הגילוי המסעיר.

כן, גם אותי זה הרשים...

אני לא מתביישת לציין שגם הפחיד אותי, משוםמה... חוץ מזה... אין דבר כזה שנית כל...

Lao

New member
גם אותי זה הפחיד../images/Emo2.gif

לאיודעת למה.. ואנ המצאתי את "שנית כל.." מחמת זה שמשעמם לי בשיעורי ספרות.

אז איך פתחת ספר עבה כל כך כמו

הארי פוטר?! כל הכבוד על ההמצאה. אפשר להגדיר אותך כאליעזר בן-יהודה2?
כן, זה מפחיד סתם בלי סבה. אמא שלי אומרת שזה שטויות... לא זכרתי את ההוכחות- אז לא הפרכתי לה את טענתה...

Lao

New member
זה לא שאני שונאת ספרים!!!

אני תולעת ספרים כמו שלא ראית מעולם
{קראתי את מסדר עוף החול ב24 שעות כולל שעות שינה} פשוט המורות לספרות שלנו מתעקשות ללמד אותנו סיפורים על השואה, מוות ועוד כ למני דברים כל כך מדכאים שפשוט חבל על הזמן....

כמו בכל בית-ספר../images/Emo132.gif.

זה בטח משרד החנוך...
את חושבת שהמורות חסינות בפני ספורי שואה והזעזוע שבהם? האמת היא שגם אני שונאת את השיעור, בגלל שהמורה הזאת כועסת על כל העולם. אבל את הספורים -ברובם- אני אוהבת...

Lao

New member
אני יודעת אבל יש ספרות

אחרת וטובה באותה מידה ואף לפעמים במידה יותר טובה ממה שאנחנו לומדים עכשיו.

uriya1

New member
אבל אם זה באמת נכון, יש בעיה קטנה..

במשך כל הספרים העלילה מתוארת מנקודת מבטו של הארי. בין אם הוא רואה/חושב/חולם/מדמיין את מה שקורה, תמיד אנחנו חשופים רק לרגשות ולמחשבות שלו. אולי, לפעמים, ג'קר מזכירה את תווי הפנים של אנשים אחרים מהעלילה, וע"י כך הארי מבין כיצד הם מרגישים באותו רגע, אך אף פעם היא לא תיארה את רגשותיהם אלא מנקודת מבטו של הארי. עכשיו ===> לפי התיאוריה הזאת, רון יחזור בזמן ובעצם יהפך לדמבלדור או מה שזה לא יהיה. לא נראה לי שהארי יבוא איתו, וגם אם הוא יבוא, איך ג'קר תתאר את מה שרון חשב באותו רגע? בכל זאת, אם זה באמת יקרה, זה יהיה קטע מאוד משמעותי בעלילת הספר, וחשוב שנדע כיצד רון הרגיש או מה חשב באותו רגע, אחרת לא נוכל להבין את הקטע הזה בעלילה בשלמותו. מה אתם חושבים?

לא בעיה...

הרי בכל ספר יש להארי שיחה עם דמבלדור בסוף... כנראה, אחרי שרון ייעלם ובלה בלה בלה בסוף השנה השביעית והארי, כרגיל, ילך לשמוע משהו מוסרי ומפוצץ אצל דמבלדור- דמבלדור יסביר לו את כל העניין. אולי משהו כמו... "אז שכפלתי את עצמי וחזרתי בזמן תוך סכון גדול לעצמי אבל עזרה גדולה לך..." הא?

הידעת?

השם האמצעי של רמוס הוא ג'ון. ג'יי קיי אמרה את זה בראיון.
דודאים- יש כזה צמח! זה צמח מרפא שהאמינו בעבר שהוא יכול לצרוח ולהפוך ככה את האנשים ששומעים אותו לחרשים
האגריד היה אל שסילקו אותו מהאוליפוס. זאוס הפך אותו לשומר הקרקעות ומגן החיות. אני יודעת עוד פירושים לשמות אם אתם רוצים...אני יודעת שיש גם אתרים שכל זה כתוב בהם...

לא, חדוש מרענן...

רמוס- אני שמחה לדעת, סוף סוף את שמו... דודאים- בכלל לא חידוש... ידעתי על זה בסביבות פורים אבל גם אז לא היה חידוש... כעקרון רוב הצמחים קיימים... רק מה עושים אתם בשביל הקסם? תשאלו את רולינג... האגריד- חידוש. זה מהמיתולוגיה, נכון? את רוצה להגיד שמשם היא לקחה את הדמות?!

יאפ

השמות של רוב הדמויות שלה (או לפחות הרבה מאוד...) הם מהמיתולוגיה היוונית. מינרווה- אלת החוכמה הרומית, המקבילה לאלה היוונית אתנה. ארגוס- מפלצת עם 100 עיניים, שתמיד משאירה לפחות 2 מהן פקוחות. הרמס (הינשוף לשעבר של פרסי)- שליח האלים דדאלוס (דיגל...מהמסדר)- איש חכם במיתולוגיה היוונית שהאלים שלחו אותו לאי בודד, והוא בנה לו ולבן שלו איקרוס כנפיים נמנוצות ודונג כדי לצאת מהאי. בסוף הבן שלו מת בגלל שהוא התקרב יותר מדי לשמש והדונג נמס. בטח בספרים הבאים נגלה משהו מקביל אצל דדאלוס דיגל. הרמיוני- שינוי של השם הרמס לנקבה. הרמס היה הכלאה בין אדם לאל, ובגלל זה היה אל ה, הפיקחות, הדמיון, היצירתיות. הרמיוני=גם הבת של הלן מטרויה.

זה לא רק מהידע הכללי שלי

פשוט חיפשתי חלק מהשמות בבילון. ואז הוא נותן לי את האופי של הדמות בספר וכל מיני פרטים עליה ואת מקור השם והשם משפחה.

אה... טוב, בכל זאת תודה ../images/Emo13.gif על זה ש

טרחת למעני... פחחחחחחחחחחחחחח, ז'תומרת- למען כל הפורום!!!

Dobby Weasley

New member
בקשר לדודאים

מישהו כאן קרא את הספר "מכשפה"? בקיצור, "מכשפה" נכתב איזה 400-500 שנה לפני ה"פ, וכשקראתי אותו ("מכשפה") הייתי בשוק כשדיברו על הדודאים
וגם התיאור שלהם היה אותו הדבר

../images/Emo99.gif....

מוזר! אני תמיד חושבת שקורקשנקס הוא אנימגוס... פשוט התיאור שלו והתיאור של מנדנגוס ממש דומה... יותר מידי דומה
למשל הרגלים העקומות והשיער הג'ינג'י... זה פשוט קצת מנדנגוס! ואני היחידה שחושבת ככה

למעלה