הטור האחרון שלי בפולס, חלק ראשון

rshamir

New member
הטור האחרון שלי בפולס, חלק ראשון

הנה קישור לטור האחרון שלי בפולס, שמתייחס לאירוע הקרוב של TNA/ECW/EV2: http://wrestling.insidepulse.com/20...na-is-a-leech-and-tommy-dreamer-is-a-sellout/ מכיוון שחשבתי שהטור הזה יכול לעורר דיון, החלטתי לתרגם אותו לעברית ולפרסם אותו כאן. יש בו התייחסויות לפרומו הפותח של אימפקט האחרון, אז ראו הוזהרתם. אני מפרסם אותו בשני חלקים כי חפרתי הפעם והטור יצא ארוך מדי. ECW צריכים למות, TNA הם עלוקות וטומי דרימר הוא סלאאוט ביום ראשון הקרוב, TNA תציג המחווה שלהם לאסורלנולקרואלזהאיסידאבאזנקווהשהקהליצעקאיוי2 – הארד(קור) ג'סטיס. כבר כתבתי פה בעבר על יחסי האהבה/שנאה שלי שיש לי עם TNA, אך אני חושב שעם הקונספט הזה TNA הגיעו לשפל חדש. הבעיה העיקרית שלי עם זה נוגעת לעצם התחייה של ECW. ברור לי שאני במיעוט, ומן הסתם אני אזכה לכמה הערות נוטפות שנאה מהמעריצים של ECW, אך הגיע הזמן לתת לגופה של הכישלון העצום שנודע כ-ECW להרקיב על משכבה בשלום. הדבר היחיד שפעם לטובת ECW בשנות התשעים היה עדר של מעריצים נאמנים וווקאליים שנתנו לארגון הזה דימוי שהיה הרבה יותר גדול וטוב ממה שהארגון באמת היה. כן, המעריצים של הארגון אוהבים לזרוק שמות כמו בנואה, ג'ריקו וגררו, אך הם מעולם לא היו המוקד של ECW. המורשת האמיתית של ECW היא ערימה של קרבות זבל ויותר מדי דם. אך ECW ידעו איך לשווק את עצמם כילדים הרעים, כמורדים (למרות שבמשך שנים הארגון מומן על ידי וינס מקמן) לקהילת ההיאבקות באינטרנט, שהייתה אז בחיתוליה וכך הארגון הפך לתופעת קאלט. רק אל תשכחו שאחד התנאים שהופכים דבר כלשהו לתופעת קאלט הוא שעליו קודם כל להיכשל. ו-ECW הייתה כשלון. שמעתי לא מעט אנשים אומרים "ECW נכשלו כי הם היו טובים מדי עבור ההמונים", ועל זה אני אומר, בולשיט. כן, יש דברים טובים שנכשלים כמו שיש דברים גרועים שמצליחים. אפשר לראות את זה בהרבה תחומי – מוזיקה, קולנוע, ספרות, מה שתרצו. אך שום דבר לא נכשל בגלל שהוא איכותי. דברים יכולים להיכשל בגלל ניהול גרוע, (וכולם יודעים שזה אחד הדברים שלא היו חסרים ל-ECW), שיווק גרוע, יחסי אנוש גרועים ועוד הרבה סיבות אחרות.העובדה היא ש-ECW מעולם לא הצליחו להתרחב ולצבור מסה אמיתית של קהל מעבר למעריצים שלהם באינטרנט. היו להם מספר עסקות טלוויזיה מקומיות, עבורן ECW שילמו, אך כאשר הם סוף סוף הגיעו לרשת כבלים ארצית, TNN, הם לא סיפקו את הסחורה. נכון, הם קיבלו שיבוץ לא מוצלח והרשת (האמיתית, לא זאת שדון קאליס ייצג) לא הפגינה תמיכה רבה ב-ECW, אך ECW הרוויחה את היחס הזה ביושר בכך שהם השתדלו לעצבן את ה"חליפות" כמה שיותר. זה בהחלט היה ניהול חכם, לצאת כנגד הגוף היחיד שהסכים לשלם כסף תמורת המוצר הטלוויזיוני שלהם. אני יכול להמשיך עוד ועוד על ECW הזומבי, אבל מספיק. אני בטוח שהמעריצים של הארגון כבר פסלו אותי ואת הטור הזה לפני 400 מילה. כאשרTNA הכריזו על האירוע הקרוב, הדובר אותו שמו במרכז היה טומי דרימר. דרימר נחשב בעיני רבים ללב והנשמה של ECW המקורית, וזה אולי נכון, אבל כאשר צפיתי בפרומו שלו לפני עשרה ימים קיבלתי בחילה. אני עדיין זוכר מאות מעריצים צועקים "סלאאוט" על מתאבקים שעזבו את הארגון בסוף שנות התשעים, אבל אתם יודעים מה? דרימר הוא הסלאאוט הגדול מכולם. הוא דיבר על כך שהשם ECW עבר הזנייה, על כך שהוא ראה את החברים שלו מפוטרים ועל כך שהסיבה היחידה שהוא נשאר ב-WWE הייתה הרצון שלו בביטחון תעסוקתי. נכון, הוא היה צריך לדאוג למשפחתו ואני לא אבקר אותו על כך, אך הדרך בה הוא ניקה את עצמו מכל קשר למה שקרה? דרימר לא היה סתם מתאבק ב-WWE, כל הזמן שמענו על תפקידים שהוא מילא מאחורי הקלעים. וכאשר הוא עזב, הוא זכה לפרידה של גיבורים.פעם ראשונה שהיתה לו ריצה אמיתי עם התואר, גם אם זה היה התואר ה"מבוזה", והוא היה מהפייסים המובילים של הבראנד. אלמלא WWE, דרימר לעולם לא היה זוכה לחוויה של להתאבק בפני ארינות גדולות באמת והוא לעולם לא היה זוכה לפרידה אותה קיבל. במערכת היחסים המקצועית שלו עם וינס מקמן, שני הצדדים הרוויחו ו-WWE נתנו לדרימר את הכבוד אותו הוא הרוויח בשנותיו הארוכות בעסק הזה. ובואו לא נשכח גם שוינס מקמן הוא זה ששילם את משכורתו של דרימר עוד בזמן ECW המקורית, שכן אלמלא הוא היה מזרים כספים ששמרו את ECW בחיים, גם אם זה היה על מכונות החייאה, הארגון היה נסגר הרבה לפני שזה קרה בפועל. לראות את דרימר שופך דמעות תנין ומעודד את אלה בקהל שצעקו "Vince Sucks" היה פשוט עלוב. איש לא הכריח את דרימר לעבוד עבור וינס – מתאבקים אחרים מצאו עבודות מספקות בין אם בעסקי ההיאבקות ובין אם מחוצה להם. לעזאזל, דרימר גם מספיק זמן ש-TNA היו קופצים על ההזדמנות להחתים אותו ולהפוך אותו לממיינ-איבנטר. ולמען האמת, אם וינס לא היה זורק אותו מהארגון, דרימר היה ממשיך לנשק לו את התחת גם היום. לכן, תסלחו לי אם אני לא בוכה עם דרימר. המשך בהודעה הבאה....

rshamir

New member
חלק שני

(רק אם אתם עוד לא עייפים מלקרוא) ועוד הערת שוליים על ה"הזנייה" כביכול של ECW על ידי WWE. אני חושב שכאשר חברי EV2 (כן, זה השם) הראו להאלק הוגאן כבוד, כאשר דיבון אפילו עשה את התנועה המוכרת כ"We're not worthy", היה מדובר ב"הזנייה" גדולה יותר של הדברים אותם ECW ייצגו לכאורה. ECW המקורית מיצבה את עצמה כאנטיתזה לכל מה שהאלק הוגאן ייצג, אבל עכשיו ב-TNA הם מעריצים אות ודרימר אפילו ביקש את רשותו של הוגאן להיאבק מול אביס. בכלל, ממתי דרימר מבקש רשות של בעל סמכות כלשהו כדי להיאבק במישהו אחר? זאת ה"הזנייה" האמיתית של ECW, לא הפיכתו של מארק הנרי לאלוף. ועכשיו אנחנו מגיעים ל-TNA, הארגון שלא מחמיץ אף הזדמנות להחמיץ הזדמנות. במשך שמונה שנים TNA מנסה להתעלק על תהילתם של ארגונים אחרים. כאשר הארגון נוסד, הוא היה לא יותר מ-WCW לעניים. לאחר מכן הם התחילו להחתים מתאבקי בעלי שם מ-WWEוהשתמשו בהם בנסיון למצב את עצמם כשווים ל-WWE. שלא יהיו אי הבנות, לו אני הייתי מנהל ארגון היאבקות והייתה לי הזדמנות להחתים מתאבקים כמו כריסטיאן או קורט אנגל, הייתי עושה זאת מיד, זה היה טיפשי לא לעשות זאת. אך כאשר הם יצאו וטינפו על WWE זה היה צעד של ליגה ז'. TNA לא נראו כמו ארגון שווה, או אפילו קרוב ל-WWE. הם נראו כמו ליגת חובבים שנאחזים בשם של הארגון המוביל בנסיון לתפוס קצת משאריות החום שלו. TNA מעולם לא קלטו שבכך שהם מיקדו את המאמצים שלהם בתקיפה ישירה של WWE (בזמן ש-WWE היו חכמים מספיק לא להתייחס בכלל, לפחות לא פומבית, ל-TNA), הם דיללו את ערך המותג שלהם. הם מעולם לא ניסו לבנות את עצמם כ"TNA Wrestling" ולהצליח בכוחות עצמם, הם פשוט היו לא יותר מ"אותו ארגון היאבקות שהוא לא WWE". הם חזרו על אותה טעות בדיוק עם הפרומואים הפתטיים של האלק הוגאן בתחילת השנה. אך כעת הם לקחו את הדברים צעד אחד קדימה. הם שמים את המותג "TNA" בצד על מנת להתעלק על שאריות הערך של המותג "ECW". הרי TNA בכל מקרה כבר מושכת הרבה יותר צופים מאלה שצפו אי פעם בתוכניות השבועיות של ECW (במספרים מוחלטים), כך שהם מנסים להתחנף לשוליים של עולם ההיאבקות בצעד שככל הנראה לא יביא כל תועלת ל-TNA בטווח הארוך. אין גם מה להשוות את האירוע הזה ל-One Night Stand משנת 2005 – האירוע ההוא לא בא על חשבון אף אירוע של WWE והמותג WWE שיחק שם תפקיד מרכזי, אפילו בזמן העימות בין JBL לפול היימן. רוב המתאבקים באירוע ההוא כבר היו שמות בולטים ב-WWE במשך שנים רבות והיו כבר מזוהים עם WWE, בהקשר הזה, המעורבות שלהם באירוע רק חיזקה את המותג WWE והמתאבקים שלהם. כאן TNA מפנים את הזרקור למתאבקים שברובם לא היו חלק מרכזי מ-TNA כבר זמן רב או מזוהים עם ארגונים אחרים, או כאלה שמעולם לא היו בארגון הזה בכלל ומגיעים להופעה חד פעמית. הפרומו של דרימר אפילו לקח את העניינים רחוק יותר, כאשר הוא אמר שכל מה ש-TNA עושים, ECW עשו קודם. מילא לו הוא היה מציג את המתאבקים של TNA כממשיכי דרכם או היורשים של מתאבקי ECW. במקום זאת הוא אמר "הרבה לפני סמואה ג'ו היה טאז" ודבר דומה הוא אמר על הביוטיפל פיפל, ביחס לפרנסין וביולה. בחירת המילים הזאת גרמה למתאבקי TNA להראות כחיקוי, לא כיורשים. דרימר המשיך ואמר ש-TNA היא כמו ECW בכך שזה מקום בו כוכבים חדשים נולדים וכוכבים ותיקים מגיעים כדי ליצור כוכבים חדשים. לו זה היה נכון, אז מדוע רק ארבעה מכל אלופי TNA מאז שהחברה נוסדה הם מתאבקים שצמחו ב-TNA וכל השאר עשו את שמם בארגונים אחרים? זאת עוד דוגמה לדך בה TNA מתעלקת על ארגונים אחרים – יש להם את אחד הרוסטרים המוכשרים ביותר שהיה אי פעם לארגון היאבקות, אך לאורך השנים הם תמיד שמו בפסגה אנשים שצמחו בארגונים אחרים! כיצד זה עוזר ל-TNA? כיצד זה עוזר לחזק את המותג TNA? TNA יכולה וצריכה להצליח. יש לה את כל המרכיבים הדרושים לכך. אני אוהב את רוב המתאבקים בארגון, אימפקט היתה בדרך כלל טובה מאד בחודשיים האחרונים, אך אני שונא את תחיית ECW. ל-TNA חסר המרכיב החשוב ביותר על מנת להצליח – בטחון עצמי בארגון ובמתאבקים שלו. כל עוד TNA לא יראו אמון במותג שלהם, גם הקהל הרחב יותר, מחוץ לאימפקט זון, לעולם לא יעשה זאת. TNA יכולה לשנות את המצב, רק אם תאמין בעצמה. ולסיום, שוב קישור לטור המקורי באנגלית: http://wrestling.insidepulse.com/20...na-is-a-leech-and-tommy-dreamer-is-a-sellout/

meidadc

New member
תגובה בקשר לדרימר

דיסקליימר - לא ראיתי כבר המון זמן TNA (לא תכניות שבועיות ולא PPV) אני חושב שאתה עושה עוול לדרימר. אני חושב שאתה נופל בפח שהוא טומן בטישטוש הגבולות שבין השוט לוורק. בסך הכל דרימר הוא תחת חוזה בTNA. התפקיד שלו כיום הוא להשמיץ את המתחרים ולפאר את הארגון שבו הוא מועסק. התפקיד שלו הוא לקדם את האירוע הארדקור ג'סטיס ולהנגיד אותו למה שהיה ECW עד לאחרונה תחת וינס מקמהון. הוא מנסה למשוך אמפטיה באמצעות הצבעה על העובדה שהאוריג'ינאלס פוטרו אחד אחרי השני. אני לא בטוח שזה נורא וינס שילם לו משכורת והוא פיאר אותו. באיזשהו שלב וינס החליט להפסיק לשלם לו משכורת, אז הוא הולך ומפאר את דיקסי שמוכנה לשלם לו עכשיו. לזה אתה קורא sellout? בסדר....אני חושב שזו היתממות... זה חלק מהביזנס שמתאבקים עוברים מחברה לחברה. אני מסכים איתך שארגון שיותר מתמקד בהשמצת היריב הוא ארגון עם רגשי נחיתות. אני מסכים שזה עושה לTNA יותר נזק מתועלת. אבל אסור לשכוח שגם הWWE עשו את זה לWCW. אני לא יודע אם זה קידם אותם, אבל אני חושב שזו אסטרטגיה לגיטימית.

last caress

New member
כמה דברים

"-ECW הייתה כשלון. שמעתי לא מעט אנשים אומרים "ECW נכשלו כי הם היו טובים מדי עבור ההמונים", ועל זה אני אומר, בולשיט. כן, יש דברים טובים שנכשלים כמו שיש דברים גרועים שמצליחים. אפשר לראות את זה בהרבה תחומי – מוזיקה, קולנוע, ספרות, מה שתרצו. אך שום דבר לא נכשל בגלל שהוא איכותי." יש סתירה פנימית בדברים שלך - יש דברים טובים שנכשלו(כלומר, איכותיים לא?) אך שום דבר לא נכשל בגלל שהוא איכותי? תסביר בבקשה.. בנוסף, אם המורשת האמיתית של ECW היתה סתם קרבות דם לא מעבר - אני בספק אם האירוע ONS1 היה מוכר ברמות שהוא מכר והיה גורם לוינס מקמהן להקים בראנד שלישי שסובב סביב הטריידמארק הזה - כנראה שכן היה מה למכור שם, למרות התעיבה האישית שלך מהמוצר. גם הנקודה על ה"זנייה" של דרימר לא ברורה לי. כן, אני מסכים איתך שהוא יצא כפוי טובה במידה מסוימת בכך שהסכים עם דעת המעריצים שוינס סאקס, אבל מצד שני - כשהוא עבד לצד חברי ECW אחרים בוואן נייט סאנד הוא לא ביזה את עצמו? הוא לא עמד כנגד כל אמונותיו בכך שנתן את הסכמתו להפיע בארגון של וינס, ארגון הרסלינג שמייצג את כל מה שאי סי וו התנגדו אליו? למה אז הוא לא נחשב ל"סלאאוט" ורק אם הוא עובד מול האלק הוגאן(שממילא לא נמצא בעמדת הכוח הכי גבוהה בטי אן איי) הוא כן? בנוסף, אני לא מסכים איתך לגבי הזנות וההיתפסות של טי אן איי במוצר של הוו וו אי, לפחות לא לגמרי. .נכון, הם הזנו את עצמם לא מעט פעמים בנסיונות להגביר את הרייטינג ע"י הבאת כוכבים מהוו וו אי - זה עדין לא סותר את העובדה שהם כן ניסו לבנות לעצמם כוכבים בלעדיים כמו איי ג'יי סטיילס, אביס, דאג וויליאמס, מוטור סיטי, ביר מאני, ג'י לית'ל וכ'. בנוסף - ויש גבול ברור לגבי מי הוא פייס ומי הוא היל, כפי שמצטייר כרגע לעומת הימים המוקדמים של הארגון שבהם הקהל הריע לכל מתאבק בנפרד ובכך הנציח את העובדה שאף אחד לא אובר באמת(מעניין שזו דווקא התקופה שאנשים מתייחסים אליה כ"תקופת החסד" של טי אן איי. אני גם מסכים איתך בכך שזה לא צעד נכון להביא את כוכבי ECW, אבל הצעד הזה דווקא כן הוכיח את עצמו כנכון(בתוכנית האחרונה טי אן איי השיגו את הרייטינג הכי גבוה שלהם מזה הרבה זמן). לגבי ons1 - אין לי יותר מדי מה להגיד על זה לפני שנראה את hardcore justice, אבל רייבן, ריינו, ג'רי לין, הדאדליז וכ' אשר הולכים להשתתף באירוע בהחלט מזוהים מבחינה היסטורית בצורה כזו או אחרת עם tna, כפי שהם היו מזוהים עם הWWE(רובם למען האמת יותר מזוהים עם טי אן איי). לסיכום - למרות שזה לא נראה כך על פניו, אני מסכים עם הרבה מהדברים שכתבת, אבל מצד שני -אני לא מוצא שום סיבה ריאלית למסה שכתבת פה(והמסה שאני כתבתי בתגובה אליך, אבל ניחא), כי בכל מקרה מדובר באירוע חד פעמי ואם להסתכל על התוכניות האחרונות של טי אן איי, הרי שאיכות הקרבות(כפי שמשתקפת למשל בסדרת הקרבות הנהדרת של המוטור סיטי מול ביר מאני שעושה בית ספר לרוב קרבות הזוגות שאנחנו מקבלים מהWWE בימינו) התוכנית באופן כללי בחודשים האחרונים פשוט נהדרת, והדגש ברובו עדין חג סביב הכובים של טי אן איי, כך שאין פה שום הזנחה שלהם לעומת מתאבקי ECW זקנים. כמובן שאני מוכן לאכול את דבריי אם זה הולך להמשיך מעבר להארד ג'אסטיס(וכמובן יש להתחשב בביירייטס)....

Sid

New member
מאוד מסכים עם מה שאמרת על דרימר וענין הסלאאוט

hirshfe

New member
בהקשר למה שלא הבנת

המשך המשפט של רפי דברים יכולים להיכשל בגלל ניהול גרוע ואז רפי מרחיב

rshamir

New member
כמה תגובות, לא להכל

ראשית, עופר כבר ענה לגבי דברים טובים שנכשלים - הם נכשלים בגלל הרבה סיבות אבל לא בגלל שהם טובים, וכתבתי את זה בפירוש. לגבי דרימר - לא כתבתי שהוא מזנה את עצמו בכך שהוא עובד עבור הוגאן (ואגב, הזנייה זה תרגום לא הכי מוצלח של bastadization, ביטוי שדרימר השתמש בו ולכן אני חזרתי עליו, לא מצאתי מילה עברית טובה יותר). אבל כשמדברים על ה"רוח" לכאורה של ECW המקורית, הרי שהם יצגו את ההיפך המוחלט של הוגאן. לפני 13 שנה באירוע של ECW, דרימר היה מוריד להוגאן כסא בראש ולא מבקש ממנו אישור להיאבק מול אביס, כמו שהיה בפתיחת האימפקט האחרון. לכן כתבתי שמבחינת "רוח" ECW, זה גרוע יותר מאשר למתאבק כמו מארק הנרי להופע בארגון(ואם כבר, ECW נתנו למאס טרנזיט להתאבק אצלם, כך שמארק הנרי זה אפילו שדרוג). לגבי בניית כוכבים בלעדיים, התייחסתי למי שהיו אלופים במהלך השנים מאז שהארגון קם. רק על סטיילס, ג'ו, אביס ורון קילינגס (שהיה ג'ובר ב-WWE לפני TNA) ניתן לומר שהם הפכו לכוכבים ב-TNA. כל שאר האלופים של הארגון הגיעו אליו כבר ככוכבים מבוססים של WWE או WCW. וגם, מתוך הארבעה האלה, רק על סטיילס ניתן לומר שהוא נבנה להיות פרנצ'ייז פלייר של הארגון, כמו ש-WWE עשו עם ג'ון סינה, רנדי אורטון ובטיסטה באותן שמונה שנים (וכמו שהם מנסים לעשות היום עם מתאבקים אחרים). בשמונה שנים הם יכלו לעשות את זה עם יותר ממתאבק אחד, אבל הם בחרו שלא.

last caress

New member
תגובה

אני עדין לא מבין איך סתרת את דבריי בנוגע לדרימר..נכון, הוא ביקש רשות מהוגאן כדי לנהל את האירוע כביכול, אבל ביקש ממנו אישור להתאבק מול אביס כי הוגאן, לא משנה מה הוא ייצג בעבר - כיום הוא מייצג ג'נרל מנג'ר בטי אן איי. שבוע שעבר כבר הובהרה הנקודה שלא מדובר באנגל של "פלישה" אלא מופע טריביוט, לכן אין שום סיבה שדרימר "ידפוק" להוגאן כסא בראש כי זה פשוט לא הכיוון שהם הולכים אליו. לגבי הנקודה השניה - לא ממש הבהרת במאמרך מהי ההגדרה המדויקת ל"יצירת כוכבים חדשים", אך כעת אתה טוען שמדובר רק במי שהיה אלוף עולם. זו נקודה שאני לא מסכים איתה חלקית - א. כי כמו שציינתי בהודעתי המקורית, טי אן איי כן יצרו כוכבים חדשים אצלהם אפילו אם הם לא החזיקו באליפות העולם..לא מזמן היה פה בפורום דיון על מתאבקים גדולים(סופרסטארים) שעולם לא החזיקו בחגורה הראשית, האם העובדה הזאת מוזילה מהתרומה של אותם מתאבקים לחברה ומהחשיבות שלהם אליה? לא בהכרח לדעתי. ב. פה אני מסכים איתך שלדעתי מתאבקים כמו רוברט רוד וג'יימס סטורם היו אמורים להיות אלופי עולם לפחות פעם אחד בקריירה שלהם עד כה.

Sid

New member
לדעתי הקטע עם ההתחנפות של TNA לECW

היא לא בדיוק ניסיון נואש ואינסטנטיבי להוציא עוד רייטינג רק בגלל השימוש במושג ECW, כי כמו שאמרת לTNA יש יותר רייטינג מECW המקורית כך שזה על פניו צעד די טפשי לפי דעתי הקונספט הכולל שTNA לוקחים בשנים האחרונות הוא להזרים אליהם אוהדים ותיקים ומסורתיים של עולם הרסלינג שהרגישו שהWWE מוחקים המון זהויות ודברים שהם היו רגילים אליהם במשך שנים. אז כנראה שזה באמת בא על חשבון הזהות של TNA ומתאבקיה ואפשר להגיד שזה התעלקות על תהילתם של ארגונים אחרים, אבל יש לי הבנה למהלך הזה באופן כללי, כי כאשר בWWE הזהויות למוצר הישן והטוב שכולנו הכרנו הולכות ודועכות אז אם TNA מנסה איכשהו להחזיר את אותם הדברים זה מראה שהם בסה"כ פונים לקהל מסויים (הקהל הותיק)ולא לקהל הרחב (ילדים), ואם תסתכלו על זה קצת לעומק אולי תבינו שזו ראייה שפועלת גם למען שימור הענף כפי שהכרנו אותו במשך שנים ולא ראייה שפועלת רק למען הרווחים והמרצ'נדייז.

GeorgeChip

New member
קצת מגזימים עם הכל,

תמיד כיף לעשות קצת טי אן איי באשינג, והכי כיף זה לעשות אי סי וו באשינג. אבל בסופו של דבר סתם ניסיון של טי אן איי לעשות קצת כסף קל, ועם המצב שלהם בקניות פיפיוי אין להם מה להפסיד. אין פה נזק לטווח ארוך(פה הבעיה, אין גם מחשבה לטווח ארוך בטי אן איי, אבל זה נושא אחר). אז אפשר לחיות עם עוד הומאג' לאי סי וו. אני לא רואה טי אן איי, אבל ממה שהבנתי לא קברו אף אחד בשביל זקני איסיוו. אז אפשר לחיות עם זה.

למעלה