החתולה משתינה על מיטות ומגבות

Superlighter

New member
החתולה משתינה על מיטות ומגבות

לחתולה החוצפנית שלי אין גבולות בחודשיים האחרונים,בהתחלה חשבנו שמדובר בתופעה נילווית לייחום-אז עיקרנו אותה. כשזה המשיך אחרי העיקור הווטרינר העלה את האפשרות שהיא סוגרת חשבון עם בני הבית,אם זה להתנקם במי שמבריש אותה,מרים אותה בניגוד לרצונה. התייחסנו אלייה באדיבות רבה,וכפויית הטובה הראתה לנו בדיוק מה היא חושבת עלינו בצורה נוזלית מסריחה על המיטה שלי. עכשיו אחרי שהוצאנו את המזרון לאוורור,התקשרתי לווטרינר וזה הציע את ההצעה הבאה: לסגור את החתולה למשך שבוע בחדר קטן עם מזון,מים וארגז חול,כך שהשתן שלה יפריע קודם כל לה. הוא טוען שמדובר בהפרעת התנהגות ולא בבעייה פיזיולוגית. הפעם זו הפעם האחרונה: או שהיא מפסיקה,או שהיא עוברת דירה לתנו לחיות לחיות (וסוף סוף נוכל לפתוח פה סניף של תנו לאנשים לחיות). אם יש פה כאלה שניתקלו בתופעה,והתמודדו איתה,אני אשמח לקבל עצות.

babe10

New member
כן. אני

קודםכל - אין דבר כזה חתולה שמענישה. י שחתולה שסובלת מסטרס מסויים וזה מתבטא בשתן. קודם כל לפני הכל יש לבדוק אם לא מדובר בדלקת בדרכי השתן. לפעמים זה קורה כתוצאה מבעיה בדרכי השתן - וא זהופך עם הזמן לבעית התנהגות. צריךלבדוק אם היא עושה רק במיטה או גם בארגז. אולי החול מפריע לה. (ניקי שלי הפסיק לעשות קקי על הרצפה כשהחלפתי לו את החול) אולי הארגז במקום רועש? בד"כ בעית התנהגות קשה היא סימון ואז מדובר בשתן "בגובה חתול" החתול עומד מרעיד את זנבו ומרסס שתן לסימון טריטוריה - בד"כ כש"פולשים" לטריטוריה שלו. צריך לבדוק אם ככה: 1. אם אין בעיה פיזית. ע"י בדיקת שתן ולא ע"י השערה.. 2. אם החתולה עושה פיפי גם בארגז - שאם לא אז אולי הבעיה בארגז. 3. אם היא מרססת או משתינה. כי לריסוס קיים חומר שנקרא "פליווי" שגורם לה להרגיש פחות מאויימת. בנוסף - את המצעים - המזרון יש לנקות בחומץ או בחומר שמכיל חמצן פעיל - כגון oxy של סנו. שמפרק את ריח השתן. בכל מקרה - לא עם אקונומיקה שמחקה את ריח השתן וגורמת להמשך השתנות. נסו למנוע ממנה גישה למזרון אם ע"י מניעת כניסה לחדר ע"י סגירת דלתות או לשים על המיטה משטח לא נוח,כמו נייר כסף מרשרש. אם זה לא יעזור אולי שווה לשקול טיפול תרופתי בכדורי הרגעה. אם תצטרכי וטרינרית מעולה שמתמחית בבעיות התנהגות - אשמח לתת לך. מסירת החתולה - אם אכפת לכם ממנה - זה הפתרון הכי לא טוב כי היא תגיע לבית אחר - לחוצה אפילו יותר תשתין גם שם ומהר מאוד תמצא את עצמה ברחוב - משם הדרך למוות בייסורים קצרה.

faith2

New member
כדאי מאוד שתחליף את הווטרינר שלך!

מזה להשאיר אותה שבוע שלם בחדר קטן??? ועוד שתיחנק מהסרחון??? אני יגיד לך ככה!....בעלי חיים שעיקרו אותם נוטים לשנות את התנהגותם!...נעשים יותר תוקפנים וכדומה...כמה שהווטרינרים מנסים לשלול את זה, תאמין לי שזה נכון!...דבר שני, אולי קשה לה לשלוט על הצרכים שלה אחרי העיקור? חשבת על זה??....ובכלל בת כמה היא?...בגלל שפעם קראתי שבעלי חיים מבוגרים שהם מעוקרים קשה להם מאוד לשלוט על הצרכים.... ושוב, שלא תחשוב לעשות מה שהווטרינר אמר....זאת התעללות קשה!

ב6/5 זה קורה. אני נרשמתי. ואת/ה?

Superlighter

New member
רק ווטרינר יכול לפסול ווטרינר!

בגלל זה אני לא פסלתי אותו,לא אני ואולי גם לא את/ה למדנו את התחום בהיקף שלו ואגב יש לו המלצות מפה ועד להודעה חדשה. אני מסכים שהשיטה אכזרית,אבל כנראה שאין ברירה. עם זאת אני אנסה את העצות של הראשונה שענתה לי,תודה. מעניין איך יישמע הדיווח שלי עוד שבוע...

babe10

New member
לא מדוייק

גם מומחית להתנהגות בעלי חיים ייעצה לי בזמנו לתחום את החתול שלי שהשתין בכל הבית (כולל ישירות לתוך כונן A במחשב מה שגרם לשריפת הספק...
) בחדר מבודד עם ארגז שיזכר איך עושים צרכים רק בארגז. כמובן שלא מדובר על חדר שירותים של חצי מטר על מטר, אלא לפחות על חדר אמבטיה של 2 על מטר וחצי. זו בכלל לא התאכזרות, ולפעמים - במיוחד אם יש יותר מחתול אחד בבית, אפילו מומלץ למען השקט הנפשי של חתול לחוץ / עצבני / מוטרד. לגבי שאר הדברים - נכון. וטרינר הוא לא מאלף כלבים ולא יועץ התנהגותי. והתשובה שלו קצת מראה על חוסר הבנה בחתולים. כי חיות לא מענישות. חיות מגיבות לסטרס. זו האנשה של בעל חיים וזה קצת לא נכון. אני בכלל לא מקבלת את הטיעון הראשון שזה לא פיזיולוגי אלא התנהגותי רק על סמך תיאור. מכיוון שגם אם זה אכן "רק" התנהגותי - ידוע שסטרס מוביל להחמרה בבעיות רפואיות. והוכח שחתולים במיוחד - מפתחים דלקות כתוצאה מסטרס שמוביל לירידה בתפקוד המערכת החיסונית. בגלל זה ולא רק - בכל בעיה - קודם כל לפני הכל לשלול בעיה רפואית. אגב - יכול מאוד להיות שהכל התחיל מהייחום. אם אתם גרים בקומה נמוכה - החתולה התייחמה - כתוצאה מכך הגיעו מתחת לחלון ביתכם חתולים זכרים בעקבות הריח - כחלק מהמלחמה על הטריטוריה והחתולה המיוחמת - ריססו שתן על הקיר, או מפתן הדלת, מה שהוביל אותה ללחץ על בסיס חשש מאיבוד שליטה טריטוריאלית - מה שהוביל להשתנה. העיקור מבורך - אבל ההורמונים לא עוזבים את הגוף מייד אלא אחרי כ-3 שבועות אם אני לא טועה. מומלץ למקומות שמגיעים אליהם חתולים זרים - לשים עציצים עם צמח המליסה. חתולים לא סובלים את הריח הזה וכך ימנעו מלגשת מתחת לחלון ביתכם. בהצלחה. ודווחי על התפתחויות

למעלה