החמסה נהרסה

Moldi

New member
החמסה נהרסה ../images/Emo7.gif

אתמול סיפרתי שאני עושה חמסה מתנה וביקשתי את עזרתכם, עזרתם לי מאוד ובשלבים הראשונים החמסה נראתה ממש מדהים- הדפסתי את "אשת חיל" על מפית, צבעתי את העץ בצבע בהיר כמו שאמרתם לי, גיהצתי את המפית וזה נראה ממש מדהים בהתחלה, מעולם לא יצא לי כל כך יפה. מרחתי סטפ 1 וייבשתי עם פן, והתייבש מצויין, אח"כ מרחתי שכבה של סטפ 2 וגם אותה ייבשתי בפן. הסדקים אומנם הופיעו ממש מהר, אך הם היו סדקים קטנים מהרגיל וקצת התאכזבתי, אבל באמת מיהרתי עם החמסה אז זה לא שינה לי מאוד, אבל כשניסיתי למלא את הסדקים הגיע האסון- לא היה לי שמן תינוקות בבית אז ניסיתי לעבוד עם שמן בישול. בפעמים קודמות עבדתי רק עם הצבע שמן והעבודה קיבלה גוון חזק של הצבע גם מחוץ לסדקים, אז עבדתי לפי מה שכתוב- לדלל מעט את הצבע, לטבול את הבד במעט שמן ובתנועות סיבוביות להכניס לסדקים. עשיתי את זה עם צבע זהב, ופשוט לא ראו אותו בכלל בסדקים וגם על העבודה נהיו מריחות, עברתי שוב רק עם שמן וזה הוריד כמעט את כל הצבע. לאחר כמה ניסיונות מה שיצא זה חמסה מרוחה ומרוטה, עם סדקים שבכלל לא רואים. הצלחתי להציל קצת את המצב עם צללית עיניים חומה, אבל החמסה כבר הייתה נראית ממש אומללה. עכשיו פיתחתי חרדת סטפים, מה שאני יודעת שפעם הבאה אני אהיה יותר סבלנית בייבוש של סטפ 2 ולא אייבש בפן, אבל נה לגבי הסדקים? באיזה חומר להשתמש? קראתי כאן על פטינה וורניט- מה עדיף לקנות ואיך משתמשים, מקווה שתעזרו לי, ותודה על כל העזרה של אתמול...

Moldi

New member
כבר אבוד. אבל מה אפשר לעשות עם מגבו

כבר זרקתי אותה, מה אפשר לעשות עם מגבון שאני אדע לפעם הבאה? אפשר למרוח איתו את צבע השמן? ומה לקנות- פטינה, ורניט???? אין לי מושג.

לא זורקים../images/Emo70.gif היית צובעת מעל 3 שכבות

של צבע וזה היה יכול להיות בסיס לעבודה חדשה

Moldi

New member
אז מה לעשות פעם הבאה? ../images/Emo12.gif

גם אני הצטערתי שזרקתי, אבל עוד יותר ציער אותי לראות את הכיעור שיצא אחרי כל העבודה שהשקעתי, במיוחד בגלל שלפני הסטפים זו הייתה חמסה כל כך יפה ועדינה, וכל כך הצטערתי שעשיתי את הסטפים. אתם יכולים בבקשה להסביר לי איך לצבוע את הסדקים פעם הבאה? מודה לכם מאוד

Moldi

New member
איך לצבוע את הסדקים

מקווה שפעם הבאה אני כבר לא אצטרך לדעת את הטכניקה של איך למחוק...
אבל כן הייתי רוצה לדעת איך למלא את הסדקים. איזה חומר לקנות, ואיך להשתמש בו. השימוש בשמן וצבע שמן ממש התחרבש לי- מה עשיתי לא טוב?

2_be

New member
10 תוים או אמוטיקן בתוכן ההודעה

מקפיצם את ההודעה למעלה. <שימי רק לב שאם יש הודעות נעוצות למעלה ההודעה כאשר היא תקפוץ תגיע להיות השניה או השלישית מלמעלה>

Moldi

New member
שירלי קודם כל תודה ענקית ../images/Emo24.gif

דבר שני, למרבה הפאדיחות גם לי יש סטפים של החברה הזו, על הסטפ 2 כתוב לי extra large בעוד שאצלך כתוב large, ולמרות זאת יוצאים לי סדקים יותר קטנים. כתבת שאת החמסה הקודמת ייבשת על ההסקה,באיזה שלב זה היה וכמה זמן? תודה על הכל!

אז ככה:

1. קניתי את הסטפים בהכל לפנאי בירושלים. 2. אחרי שמרחתי את השלב הראשון לא חיכיתי לייבוש, ישר שמתי על ההסקה, אבל זה לא הכרחי פשוט מיהרתי.

למעלה