החלפת צילינדר - רב בריח. על ידי מנעולן. אם אקנה צילינדר רב בריח בעצמי. האם התשלום יהיה זול יותר?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני כבר לא זוכר פרטים, אבל בשעתי החלפתי צילינדר של רב-בריח (וגם אחד של medeco) בדלת פלדה ללא בעיות מיוחדות, ואני לא בעל ידים טובות או ידע של ממש. החלק הכי מאתגר היה פירוק הידית עד שמצאתי את החריר בצד המוסתר שלה, זה שמאפשר לדחוף את הפלטה מלפנים. משם ואילך , למיטב זכרוני, הכל היה פשוט וכלי העבודה היחיד היה מברג.
אתה צודק. זה לא ממש סיפור...
לאחרונה החלפתי מנעול בדלת רב בריח שבה קיים מנעול משונן. לפירוק הידית של הדלת יש 2 ברגי אלן בשתי הידיות בצידן התחתון. צריך רק לאתר את מפתח האלן המתאים ולשחרר. גם הרוזטה שבצד הפנימי של הדלת מחוברת בעזרת 2 ברגי אלן ב-180 מעלות מהאחד לאחר. משחררים אותה ואז מגלים עוד רוזטה פנימית, שעליה מורכבים 2 ברגי אלן עבים. ברגים אלה מקבעים את הרוזטה החיצונית, שמגינה על הצילינדר מפני פריצה מבחוץ. חילוץ הברגים הללו משחרר את הרוזטה החיצונית ואת הפנימית כאחת. לאחר מכן, משחררים את הבורג שמחזיק את הצילינדר בחזית הדלת ואז הוא יוצא ללא כל בעיה. אבל בזה זה לא נגמר...

מי שמכר לי את הצילינדר הביא לי צילינדר שהיה ב-2 מ"מ ארוך מהמקורי ולכן לא יכולתי להדק את הרוזטה החיצונית... מנהל המפעל (ירדני/אסטרון), הזמין אותי למפעל (למזלי, נסיעה של כ-20 דקות ולא יותר [באזור התעשייה בר-לב]). הגעתי לשם עם הצילינדר ועם הרוזטה. חרט של המפעל פירק את הרוזטה וחרט את הבפנוכו שלה כך, שהוא איפשר עוד קצת חופש לצילינדר. חזרתי הביתה והרכבתי וראה זה פלא: הכל הסתדר.

אבל כן... בלגן. התעסקות ומזל שהיה לי עם מי לדבר, גם אם הדבר היה כרוך בנסיעה "מיוחדת".
ולמה התעקשתי להישאר דווקא עם הצילינדר הזה ולא לבקש אחד אחר קצר יותר?
2 סיבות..
1. נדמה לי שבעל המפעל טען שזו מידה 'סטנדרטית' מבחינתו ואין לו את המידה המדויקת שנזקקתי לה.
2. היה מדובר בצילינדר שהותאם עבורו מפתח מאסטר, שהתאים גם עבור צילינדר נוסף שהותקן באותה דירה. אז ברור שרציתי להישאר עם סט המפתחות שהזמנתי.

רק סביר להניח, שאילו רכשתי את המנעול בחנות פרטית, לא היה לי עם מי לדבר, או שהייתי צריך להזדכות על המוצר ולחפש אחד אחר. לך דבר ללאמפה.

SicTransit

Active member
אתה צודק. זה לא ממש סיפור...
לאחרונה החלפתי מנעול בדלת רב בריח שבה קיים מנעול משונן. לפירוק הידית של הדלת יש 2 ברגי אלן בשתי הידיות בצידן התחתון. צריך רק לאתר את מפתח האלן המתאים ולשחרר. גם הרוזטה שבצד הפנימי של הדלת מחוברת בעזרת 2 ברגי אלן ב-180 מעלות מהאחד לאחר. משחררים אותה ואז מגלים עוד רוזטה פנימית, שעליה מורכבים 2 ברגי אלן עבים. ברגים אלה מקבעים את הרוזטה החיצונית, שמגינה על הצילינדר מפני פריצה מבחוץ. חילוץ הברגים הללו משחרר את הרוזטה החיצונית ואת הפנימית כאחת. לאחר מכן, משחררים את הבורג שמחזיק את הצילינדר בחזית הדלת ואז הוא יוצא ללא כל בעיה. אבל בזה זה לא נגמר...

מי שמכר לי את הצילינדר הביא לי צילינדר שהיה ב-2 מ"מ ארוך מהמקורי ולכן לא יכולתי להדק את הרוזטה החיצונית... מנהל המפעל (ירדני/אסטרון), הזמין אותי למפעל (למזלי, נסיעה של כ-20 דקות ולא יותר [באזור התעשייה בר-לב]). הגעתי לשם עם הצילינדר ועם הרוזטה. חרט של המפעל פירק את הרוזטה וחרט את הבפנוכו שלה כך, שהוא איפשר עוד קצת חופש לצילינדר. חזרתי הביתה והרכבתי וראה זה פלא: הכל הסתדר.

אבל כן... בלגן. התעסקות ומזל שהיה לי עם מי לדבר, גם אם הדבר היה כרוך בנסיעה "מיוחדת".
ולמה התעקשתי להישאר דווקא עם הצילינדר הזה ולא לבקש אחד אחר קצר יותר?
2 סיבות..
1. נדמה לי שבעל המפעל טען שזו מידה 'סטנדרטית' מבחינתו ואין לו את המידה המדויקת שנזקקתי לה.
2. היה מדובר בצילינדר שהותאם עבורו מפתח מאסטר, שהתאים גם עבור צילינדר נוסף שהותקן באותה דירה. אז ברור שרציתי להישאר עם סט המפתחות שהזמנתי.

רק סביר להניח, שאילו רכשתי את המנעול בחנות פרטית, לא היה לי עם מי לדבר, או שהייתי צריך להזדכות על המוצר ולחפש אחד אחר. לך דבר ללאמפה.
אה, כן, ייתכן שגם מפתח אלן היה מעורב בפרוייקט.

רוב הזמן נח

Well-known member
אם זו דלת עץ זה כנראה מנעול לשונית. אם זה דלת פלדה, זה שיניים. בדלת פלדה זה חתיכת פרויקט לפרק. בדלת עץ זה רק בורג אחד, לא 2 ולא 5. אחד. נקודה. אבל צריך לסובב קצת את המפתח כדי שהלשונית תהיה מול החור של הצילינדר. בד"כ במצב רגיל, הלשונית באופסייד.
מה עושים בדלת פנימית מעץ כשהמנעול סגור אבל כשהדלת פיזית פתוחה? זאת אומרת הדלת פתוחה אבל הלשון של הנעילה בחוץ. ואי אפשר להכניס את המפתח. או שאפשר אבל העסק תקוע וזה לא זז?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה עושים בדלת פנימית מעץ כשהמנעול סגור אבל כשהדלת פיזית פתוחה? זאת אומרת הדלת פתוחה אבל הלשון של הנעילה בחוץ. ואי אפשר להכניס את המפתח. או שאפשר אבל העסק תקוע וזה לא זז?
בדלת פנימית יש מנעול רגיל ולא מנעול צילינדר. לכן, נתחיל בכך שכל הסיפור יותר פשוט.
1. מפרקים את הידית. לפעמים סגורה עם בורג אלן ולפעמים (בידיות הישנות) עם פין דמוי מסמר, וכדי להוציאו יש להחדיר מסמר דק מהצד התחתון בעזרת פטיש. קצת ניג'וס.
2. בחלק מהידיות (הפלסטיות בעיקר או במתכתיות היותר "מהודרות") יש גם צורך לפרק את הרוזטה. תלוי במבנה הידית. יש גם רוזטות שמתחברות זו לזו בעזרת 2 ברגים שעוברים דרך חורים שקיימים במנעול, ואז חייבים לפרק גם אותם.
3. מפרקים את 2 הברגים שמחזיקים את המנעול בחזית הדלת ובעזרת מברג שמכניסים לחור הידית דוחפים החוצה.
יש מנעולים עם פרופיל מעוגל בקצוות ויש עם פרופיל ישר. קונים את מה שמתאים ומרכיבים בסדר הפוך.

* הוספתי צילומים של מנעול עם קצה מעוגל ועם קצה ישר, אך ללא קשר לסוג המנעול עצמו.

1637237114565.png 1637237167405.png

רוב הזמן נח

Well-known member
בדלת פנימית יש מנעול רגיל ולא מנעול צילינדר. לכן, נתחיל בכך שכל הסיפור יותר פשוט.
1. מפרקים את הידית. לפעמים סגורה עם בורג אלן ולפעמים (בידיות הישנות) עם פין דמוי מסמר, וכדי להוציאו יש להחדיר מסמר דק מהצד התחתון בעזרת פטיש. קצת ניג'וס.
2. בחלק מהידיות (הפלסטיות בעיקר או במתכתיות היותר "מהודרות") יש גם צורך לפרק את הרוזטה. תלוי במבנה הידית. יש גם רוזטות שמתחברות זו לזו בעזרת 2 ברגים שעוברים דרך חורים שקיימים במנעול, ואז חייבים לפרק גם אותם.
3. מפרקים את 2 הברגים שמחזיקים את המנעול בחזית הדלת ובעזרת מברג שמכניסים לחור הידית דוחפים החוצה.
יש מנעולים עם פרופיל מעוגל בקצוות ויש עם פרופיל ישר. קונים את מה שמתאים ומרכיבים בסדר הפוך.

* הוספתי צילומים של מנעול עם קצה מעוגל ועם קצה ישר, אך ללא קשר לסוג המנעול עצמו.

צפה בקובץ המצורף 37437 צפה בקובץ המצורף 37438
המנעול סגור בנעילה. שום דבר לא יצא החוצה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
המנעול סגור בנעילה. שום דבר לא יצא החוצה
לא הבנתי.
א. האם הדלת נעולה במשקוף ואתה לא יכול לפתוח אותה, או שהיא פתוחה כאשר הלשונית בחוץ ואתה לא יכול לסגור אותה?
לפי מה שכתבת בבוקר, הדלת לא נעולה במשקוף ועל כן אפשר לפרק כפי שכתבתי.
ב. האם זה מנעול רגיל או שזה צילינדר?
ההסבר שלי התייחס למנעול רגיל.

ג. ואם זה צילינדר (וקצת מפתיע שבדלת פנימית יש צילינדר), אז לא משנה אם הדלת נעולה במשקוף או שסתם המנעול תפוס.
הפתרון הוא פשוט: לוקחים מפתח צינורות או מפתח שבדי גדול, ומתאימים את הפתיחה שלו לצילינדר לאורכו (לא לרוחבו).
תופסים עם המפתח את גוף הצילינדר ובתנועה פראית מסובבים. אין כמעט צילינדר שלא יישבר בנקודת התורפה שלו (בחלק הדק מול הלשונית).
לא הולך ב"מכה ראשונה"? מסובבים שמאלה וימינה. בסוף כל צילינדר נכנע מבלי שייגרם נזק לדלת.
ואז, צריך בעזרת מברג לנקות את חלל המנעול מהלשונית ואולי גם מהבורג. ההמשך? לוקחים צילינדר חדש. מכניסים פנימה (מבלי להדק את הבורג אם הדלת נעולה במשקוף) ובעזרת המפתח פותחים.
מכאן: מחליפים מנעול וצילינדר. בהצלחה.
ונכון. הלשונית אינה נמצאת במצב שמקביל למפתח בעת הכנסתו ולכן יש לסובב קצת עד שהלשונית מקבילה לגוף הצילינדר. רק אז אפשר לשלוף.

רוב הזמן נח

Well-known member

צפה בקובץ המצורף 37437 צפה בקובץ המצורף 37438
בסוף הצלחתי. צריך להגיע לעיגול של הלשונית של המנעול ולסובב אותו שיכנס פנימה. ואז המנעול נשלף החוצה. וזה עניין בעייתי לעשות כשהמפתח לא מזיז אותו .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום לך מומלץ לקנות דרך המנעולן מסיבה של אחריות על המוצר
אם זו פרסומת, ניחא.
אחריות תינתן בכל מקרה, במידה שקיימת בעיה עם הצילינדר. נדיר שזה יקרה.
נכון, עלולה להיות בעיה של מידה, ולכן חשוב מאד למדוד היטב לפני ביצוע הרכישה או ההזמנה. לי (כפי שכתבתי), הייתה בעיה והמפעל סייע לי בפתרונה.

SicTransit

Active member
אם זו פרסומת, ניחא.
אחריות תינתן בכל מקרה, במידה שקיימת בעיה עם הצילינדר. נדיר שזה יקרה.
נכון, עלולה להיות בעיה של מידה, ולכן חשוב מאד למדוד היטב לפני ביצוע הרכישה או ההזמנה. לי (כפי שכתבתי), הייתה בעיה והמפעל סייע לי בפתרונה.
ברור שזאת פרסומת לאתר מסוגו של "מידרג" , אבל יחד איתה הוא נותן גם מידע אמיתי כך שאני מצטרף ל"ניחא" שלך.

(אנשים מצחיקים מנשים לקושש קליקים באתר שמבקרים בו פחות אנשים ממה שנכנסים למעלית הביתית שלי).

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ברור שזאת פרסומת לאתר מסוגו של "מידרג" , אבל יחד איתה הוא נותן גם מידע אמיתי כך שאני מצטרף ל"ניחא" שלך.

(אנשים מצחיקים מנשים לקושש קליקים באתר שמבקרים בו פחות אנשים ממה שנכנסים למעלית הביתית שלי).
מה שיפה זה שהמנעולן החרדי קיבל כוכב אחד פחות מרון המנעולן, כאשר שניהם כאחד קיבלו דירוג רק ממשתמש אחד ויחיד. מה זה אומר על החרדי?

מה שיפה זה שהמנעולן החרדי קיבל כוכב אחד פחות מרון המנעולן, כאשר שניהם כאחד קיבלו דירוג רק ממשתמש אחד ויחיד. מה זה אומר על החרדי?
ואם שמים לב לשעות וימי העבודה של המנעולן החרדי,רואים שהוא אינו בוחל בעבודה בשבתות.כנראה הוא רק חרד לכיסו...

guyziv75

New member
ברוב המקרים אם תרכוש בעצמך את הצילינדר (בהנחה שתקנה אותו במחיר באמת נמוך) ייצא לך יותר זול לבקש מהמנעולן התקנה בלבד, אבל מאחר שהעלות של החלפת צילינדר נעה בדרך כלל בטווח שבין 250 ל-350 (כולל הצילינדר), לא בטוח שזה שווה לך את הטרחה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ברוב המקרים אם תרכוש בעצמך את הצילינדר (בהנחה שתקנה אותו במחיר באמת נמוך) ייצא לך יותר זול לבקש מהמנעולן התקנה בלבד, אבל מאחר שהעלות של החלפת צילינדר נעה בדרך כלל בטווח שבין 250 ל-350 (כולל הצילינדר), לא בטוח שזה שווה לך את הטרחה.
חחח... שאלה איזה צילינדר. ראיתי כאלה שמחירם הוא מעל ל-600 ש"ח, ואם אתה מקבל מנעול כולל התקנה ב-250 ש"ח, סביר שאתה רוכש מנעול בשווי של 100 ש"ח לכל היותר.

למעלה