הזמנת תרופות דרך האינטרנט מחו"ל

InnerSanctum

New member
הזמנת תרופות דרך האינטרנט מחו"ל

שלום,
אני מעוניינת לדעת אם למי מחברי הפורום יש ניסיון בהזמנת תרופות גנריות דרך האינטרנט מחו"ל,
כדי לדעת אילו אתרי בתי מרחקת הם מהימנים. אני ספציפית מעוניינת במודפיניל (פרוביג'יל) ומכאן ההקשר לCFS. כידוע, מחירה בארץ מאוד מאוד גבוה.
אפשר לפנות אלי בפרטי.

בתודה,
נטלי

חיה קרן

New member
חייבת לציין את הסתייגותי

דבר ראשון קיים נושא החוקיות של העניין, ואני מבקשת זמן לבדוק את הנושא,
קחו בחשבון שיכול להיות שהנהלת האתר תחליט ש..אין מקום לדון כאן בנושא.
בנתיים אני אומר שלמרות שמדובר בעיקרון על אותה תרופה, יש בעייתיות ביבוא אישי של תרופות, במשלוח מרשמים ממדינות שונות וכן הלאה.

אני גם יודעת שיש מי שעם הליווי הנכון ומעט עקשנות יכול לקבל אישור חריג לתרופה שהוכחה כמועילה לו- זה כרוך בקנייה פרטית לתקופה, מתועדת על ידי הרופא המטפל, שלאחריה הוא יוכל לכתוב מכתב המלצה לוועדת חריגים ולבקש אישור להשתתפות הקופה.

אני מבינה מאוד את הצורך והחיפוש אחר תרופה שלא רק תהיה טובה ומועילה אלא גם תשאיר אותנו עם קצת יתרה ל..אוכל למשל,
אבל אני הייתי מעדיפה, בתור השמרנית והמרובעת שאני לנסות קודם כל למצות את כל האפשריות כאן בארץ, ואחר כך, אם אין ברירה, ויש הוכחה שהתרופה עוזרת, להתייעץ עם הרופא באשר להזמנה מחו"ל.

ועוד דבר- פרוביג'יל היא לפי מה שהבנתי לא תרופה שמיועדת להיות כרונית לתת"כים, אלא לזמנים מסויימים, למטרות מוגדרות מראש, לא לשימוש יומיומי,
האם יכול להיות שבמקרה כזה ההוצאה קצת פחות כבדה?

שנים רבות [מאוד מאוד
] עברו מאז שניסיתי אותה, אני אחכה לשמוע את כלנית והנסיון שלה בנושא, אני חושבת שנכון להיום היא היחדיה מאיתנו שנוטלת אותה.

נשמח לשמוע עלייך עוד קצת נטלי,
על ההחלטה שלך לבחור בדרך הטיפול הזו ועל הדרך שהביאה אותך אליה.

ושוב- אני בעד כל דיון מפרה ומועיל, אבל היות ואנחנו כפופים לתקנות וחוקים, אני מבקשת לקחת בחשבון את העובדה שיכולה להיות בעייתיות עם הנושא, ולמרות החשש שלי חשוב לי לענות לך ולכל מי שעוד מחכה לתשובות.

לילה טוב וחמים

חיה

בקשר ל-modafinil, כמה נקודות:

א. מודפיניל זו פרוביג'יל. למיטב ידיעתי, אין לה תחליף גנרי.

ב. זו תרופה מעוררת, אבל עד כמה שהבנתי, ההשפעה שלה נחלשת עם הזמן.

ג. הזמנת תרופות דרך האינטרנט אכן עלולה להיות בעייתית. בין השאר, ניתן למכור לך כך תרופות מזויפות.

ד. אם יש צורך רפואי בפרוביג'יל, עם מרשם, ניתן לבדוק אופציות מקובלות יותר לרכישה בארץ. למשרד הבריאות יש כל מיני טפסים שהרופא יכול למלא לשם כך. אולי טופס 29ג' או משהו כזה.
כדאי אולי לברר דרך מוקד call הבריאות של משרד הבריאות.

סליחה

אחרי בדיקה קצרה, אני רואה שמודפיניל אכן נמכרת בחו"ל תחת שמות נוספים. אבל גם הם -- עם מרשם בלבד.

פרוביג'יל

קודם כל - חשוב לדעת בשביל מה את רוצה אותה. לא לי חשוב לדעת אלא לרופא שתבקשי ממנו מרשם.
אני אישית קיבלתי מרשם לכל החיים לפרוביג'יל אחרי שביקרתי במעבדת שינה במשך יממה ובדקו את דפוסי השינה שלי. להשיג הפניה למעבדת שינה זה לא מסובך (מבקשים מרופא משפחה או מנוירולוג) ולשם הולכים לצורך התייעצות וקביעת תור לבדיקת שינה.
ברגע שמקבלים מרשם, אגב, המחיר יורד פלאים.
ומה שכתבו לך כאן הוא נכון: השימוש בפרוביג'יל יעיל רק כאשר לוקחים אותו אחת ל-. בשימוש קבוע הוא מהר מאוד מאבד את יעילותו ואת מוצאת את עצמך חיה כמו על הרעלת קפאין - רועדת כולך, מאבדת יכולת ריכוז תוך שניה וחצי אבל לא כי את עייפה אלא כי המוח עובד מהר מדי, ובאופן כללי, סוג של ADHD כזו.
אה, והשינה בלילה אחרי שימוש של יותר מיומיים שלושה רצופים בתרופה היא הרבה יותר גרועה מהלילה הכי זוועתי שלך.
בקיצור,
כמו שאני תמיד אומרת: אין תרופת פלא.
פרוביג'יל היא נהדרת פר מצב, כלומר, אם יש לך יום עמוס במיוחד אז שווה לקחת. אבל אם יש לך רצף של ימים כאלה לא תשיגי שומדבר בשימוש בתרופה, חוץ מתסכול עמוק ומתמשך.

אגב, אחרי פגישה ביום שישי האחרון עם פרופ' רהב הבנתי שבדיוק זו הסיבה שבגללה לא ממהרים כל כך לאשר פרוביג'יל.היא באמת נחשבת תרופה בעייתית, ששימוש מופרז או לא נכון בה גורם יותר נזק מאשר תועלת.

ו אולי

New member
פרוביג'יל

שמעתי שיש אנשים עם CFS שדווקא לוקחים מודפיניל באופן קבוע ומדווחים על הטבה.
הנסיון שלי די דומה לזה של כלנית, וגם אני לוקחת את הכדורים האלו בימים שחשוב לי לתפקד ולא באופן קבוע, כי זה מפריע לי לשינה ומתיש אותי.

למרות ההסתיגויות אני חייבת להגיד שהכדורים האלו מאד מאד עוזרים לי, הם מאפשרים לי לתכנן את הזמן והכוחות, ובלעדיהם מעריכה שהיה לי כמעט בלתי אפשרי לשרוד בעבודה ולימודים.

InnerSanctum

New member
מה זה טופס 29ג'?

אני צריכה את התרופה כי יש לי היפרסומניה, שנת יתר.
הבנתי שבארץ מקבלים אותה רק חולי טרשת נפוצה ונרקולפסיה.
לכן הסיכויים שלי שיאשרו לי אותה קטנים.

כן, זה עלול להיות מסוכן להזמין בצורה כזאת לכן אני צריכה לדעת אם יש מישהו שזה הצליח לו.

חיה קרן

New member
קצת סדר והסברים:

טופס 29ג' הוא טופס בקשה לאישור הנפקת תרופה שלא להתוייתה- הוא מדבר על אישור בכלל למכור את התרופה דרך הקופה שלא למטרת הטיפול המקורית והרשומה שלה.
מי שמקבל אישור לטופס מקבל גם השתתפות של עלות התרופה במחירה בסל.

נכון, התרופה המדוברת היא אכן תרופה עם התוויה לנרקולפסיה,
ואם את מדברת על מחלה מאובחנת על ידי מומחים, גם אם היא לא נרקולפסיה, והם אלו שהמליצו לך על הטיפול הזה-
הם אלו שצריכים למלא את הטופס.

להבהרה- הרופא מביא את הטופס, הרופא ממלא אותו והרופא מגיש אותו.
את מקבלת אישור בכתב אם וכאשר ובו יצויין לכמה זמן האישור.

אי שם בתיקים הרפואיים שלי מסתובב כזה אישור לפרוביג'יל, אבל אני לא ממש ניסיתי אותה לאורך זמן,את כל התהליך עברתי לפני יותר משבע-שמונה שנים אבל הוא נשאר אותו תהליך.

יותר ממסוכן להזמין ברשת בצורה שכזו, זה לא ממש משהו שאנחנו נתמוך בו כאן.
אנחנו פורום תמיכה לחולים, וככזה אנחנו מציעים עצות והכוונה, ולא עזרה לעקיפת המערך הרפואי בארץ.
אני ממש מפצירה בך לחזור למומחה שאיבחן אותך והמליץ על התרופה, לבדוק איתו מדוע לא הגיש את הטופס הנ"ל ומה הוא מציע לך כן לעשות, כי אני בטוחה שהוא לא ימליץ להזמין תרופות מחו"ל...

רק בריאות
חיה

למעלה