הו לעזאזל

רינו

New member
הו לעזאזל

הו לעזאזל שניר מתנדנד על הכסא, המבט שלו תקוע לי בכתף, ממטעי התפוחים של ג´זין הרחוקה עולה ריח של פריחות, ריח של כיף, שני ניילונים חובטים זה בזה על גדרות התיל, קשה לתאר תחושה כזאת, מין פחד בעיניים. על גבעה רחוקה במזרח מנצנצים אורות בתים קטנים, צרור איטי של מקלע רחוק עובר פתאום דרך העצים, דרך האבנים, "עוד מעט נחטוף" אומר שניר "מהאוייב הלא נראה, עוד מעט נהפוך לשיר, עוד מעט אולי כבר לא נהיה". כי קשה להמחיש את הידיעה שבכל רגע מישהו יכול לבוא עד אלינו ולחזבל לנו את הגרונות החשופים שלנו, הו לעזאזל "יורים עלינו" שניר אומר באינטואציה של אדיש, שניר רק בן עשרים ומשהו, "יורים עלינו מכיוון הכביש, מכיוון הכפר, מכיוון העיר, מכיוון כוחות האום כולתום" "תשיב אש" אומרים כולם והוא יורה ומביט לכיוון הצרור המתרחק בערפל ואחר כך מתיישב על הכסא של העולם, הו לעזאזל כי קשה... וככה באותו לילה יורים מכל הכיוונים, ואש מתערבבת בתוך אש, וככה באותו לילה שיר של אהבה, של אחד שבטח התייאש, וככה באותו לילה, שניר מרגיש כמו זונה בתוך ערפל, וככה באותו לילה, עד היתכנסות הכוכבים, עד אור ראשון, עד הו לעזאזל... שניר ושני מילאומניקים מרושלים מתנדנדים על הכסאות המרופטים, לילה בלבנון 1998... וזה כמעט כל הסיפור, רק שלמחרת בידיעה קצרה בעיתון של הבוקר ניתקל: אש נורתה על כוחותינו מדרום לג´זין וכוחותינו השיבו אש הו לעזאזל... הו לעזאזל, הו לעזאזל, הו לעזאזל

רותי ב.

New member
"עוד מעט נהפוך לשיר..."

כתבת שיר מדהים, עכשיו, במרחק של תקוות שבמקרה הזה התגשמו. לפחות שם כבר לא צריך להרגיש "כמו זונה בתוך ערפל".

רותי ב.

New member
וגם ../images/Emo39.gif ברוך בואך ותודה על

התמונה.

מיכל..~

New member
ברוך הבא ../images/Emo142.gif

כתבת כל כך אמיתי שזה מדהים.. "שניר אומר באינטואציה של אדיש" רק מקווה שכל הלילות האלה יעבור בשלום
שבת שלום. אממ, ושוב ברוך הבא! :) מיכל

kumkum..

New member
הזכיר לי...

לילה שקט עבר על כוחותינו בסואץ / מאיר אריאל ------------------------------- קורא "איים בזרם" מאת ארנסט המינגווי תרגם את זה יפה אהרן אמיר. אז עוד מעט הוא יצחק אותה על המיטה הרחבה שלו והוא אחד העצובים בעיר. הוא כבר איבד שלושה בנים אז הוא עובד כאיש ביון וזה מלחמת העולם הכי שנייה יושב בבאר שבהוואנה, לא חולם שהוא יפגוש בה כאן זאת שכבר שנים האין שנייה. חופשה של ארבעה ימים, זונה זקנה שותה אתו רוצה סיפור ושיכניס בו אהבה. הוא מספר לה על הונג-קונג וכל הסיניות שלו פתאום נכנסת היא, מדי צבא, נפלו איש על צווארי אישה, היא בדרנית של חיילים אבל הלילה היא שלו אם הוא רוצה היתה אשתו הראשונה והם עכשיו נוסעים אליו אני עכשיו אל השמירה יוצא ירח שועלים מלא מרביץ בהיר את כל העיר ההר, הים, גזרת המגננה ומצלצל הטלפון ומודיעים שכנראה חוליית אויב אחת הסתננה הלוך חזור עם המשקפת שנמשכת לירח כמו הים אך שום תנועה אינה נראית ולך לך שרים לי במצעד הפזמונים הייתי טס לא רק הולך מכאן כעת. אולי מחר אני יוצא סוף-סוף הבייתה לחופשה אני נצמד אל המשקפת לא לחשוב באוהל מחכים לי אור ותה-פלחי-תפוח וסיגריה וסיפור חזק וטוב. חוץ מכוכב אחד קטן שהתחזה נצנוץ חשוד הפזמונים עברו בסך בלי שום דבר ועוד מבט על הירח על העיר ועל הים ואז חבר בא ואומר זמנך עבר. נפלו שני תה-פלחי-תפוח עוד ארבע חמש סיגריות כי פתאום נתקע לי כאן השיר, אבל עכשיו הוא יצחק אותה על המיטה הרחבה שלו והוא אחד העצובים בעיר. לילה שקט עבר על כוחותינו בסואץ

למעלה