הופעה מהחלומות

הופעה מהחלומות

הנחתי את ידי על הבוטלג שנקרא - Stoned Alone זוהי הופעה של הפלויד עם סיד בראט בקופנהאגן, דנמרק ב- 13/9/1967. וזה אחד הדברים היותר יפים ששמעתי של הלהקה בעידן בארט! (לא שיש הרבה) שכוללת גם קטעי ראיון עם סיד וווטרס אחרי זה גם עם מייסון, גילמור ופיטר ג'נר. שומעים מצויין את הכלים ואת הנגינה המוזרה של סיד בגיטרה, אבל בקושי אפשר לשמוע את סיד שר, וחבל. 1. Stoned Alone (Reaction In G) 2. Arnold Layne 3. Rush In A Million (One In A Million) 4. Matilda Mother 5. Scream Thy Last Scream Old Woman With A Casket 6. Astronomy Domine 7. Interstellar Overdrive אם הייתם יכולים לחזור לשנת 1967 הייתם רוצים להיות בהופעה הזאת?! או שהייתם מעדיפים דברים אחרים של הלהקה או של להקות אחרות מאותה שנה נפלאה לרוק?!
 

new revolution1

New member
חחח תאריך יום ההולדת שלי

יצא אחלה
אם הייתי בשנים הללו, אלוהים איך הייתי חוגגת בכל דבר אפשרי! היו עוד הרבה להקות טובות באותה תקופה, לא הייתי יכולה לבחור ביניהן לבין פינק פלויד... אח אח 60- 70 אכן עשו פלאים למוסיקה.
 

flowerboy69

New member
אכן דיסק טוב ומעניין

חבל שאת המקרופון לא שומעים.יש עוד דיסק עם חלק מההופעה הזו וחלק מהופעה אחרת גם עם סיד כמה ימים אחרי ההופעה הזו גם זה דיסק נחמד.
 

itaikuskus

New member
בהתחלה חשבתי שזה אינטרו ארוך

מדי, נגיד בארנולד ליין, ואז הבנתי שלא שומעים מיקרופונים. מסמך דיי מעניין, רק חבל שהאיכות מורידה מההנאה שבשמיעה. מסמך היסטורי מעניין, אומנותי פחות מעניין. המסמך האולי הכי מעניין שיכול לתאר את פועלו של סיד גם על הבמה הוא כמובן tonight let's all make love in london
 
קצת על Stoned Alone ועוד

זה השיר הראשון שסיד כתב עבור פינק פלויד, הוקלט בסטודיו פרטי בשנת 1996. וכמו הרבה שירים מוקדמים של הפלויד, קטעים מהם נלקחו כדי לשרת שירים חדשים, ואלה היו, Let's Roll Another One ו- Candy And A Currant Bun. Scream Thy Last Scream (Old Woman With A Casket) תוכנן להיות הסינגל השלישי של הפלויד (אחרי ארנולד ליין וסי אמלי פליי) ביחד עם עוד שיר שנקרא Millionaire אבל בסוף לא יצאו באופן רשמי משום שהתוצאות לא היו משבעי רצון מבחינת הלהקה. השיר מיליונר הוקלט שוב ע"י סיד סארט בשנת 1970 ולא הוכנס לאלבום הסולו שלו TML. אפשר למצוא אותם בהקלטות של הבי-בי-סי שנעשו בשנת 1968 או בבוטלג הזה. Rush In A Million (One In A Million נקרא גם Brush Your Window, כמו שני השירים למעלה, גם הוא לא שוחרר באופן רשמי, מה שיש בידי האוהדים כיום זאת ההקלטה מההופעה שדיברתי עליה. המילים הן של ווטרס(?). Would you like to be one in a million? Would you like to be one in five? Would you like to know all the hidden meanings? Before they tell you that you've run out of time Would you like to be one in a million? Would you like to be one in five? When they tell you that you ain't going nowhere When they tell you that you can't live your life שוב, אותם מילים שווטרס עוד ישתמש בהם הרבה בעתיד (השנה היא 1967)- זמן, חיים ומוות, ודרך חיים ...
 
קצת תיקונים קטנים

Reaction in G נכתב בקיץ 1967. היו שני נסיונות להקליט את השיר, שניהם באולפני Sound Technique בחודש אוגוסט, אבל הנסיונות נזנחו, מסיבות לא ידועות. השיר הוקלט גם עבור ה-BBC, חודש לאחר מכן. יש גם 2 או 3 הקלטות של השיר בהופעות באירופה, מחודש אוקטובר, באיכות גרועה. על Scream Thy Last Scream היו כאן דיונים רבים. השיר הוקלט ע"י הפלויד בכמה גרסאות, כולל גרסת אולפן בקיץ 67, וגרסה נוספת בדצמבר 1967 (זו שהושמעה ב-BBC). ניק מייסון הוא זה ששר. סיד לא הקליט את השיר עבור Madcap Laughs, למרות שפיטר ג'נר רצה לכלול את השיר באלבום. יש אינדיקציות לכך שנעשו נסיונות - החל מ-1974 - להוציא את השיר הזה ואת Vegetable Man - אך העניין נכשל/הוכשל. בוודאי מלקולם ג'ונס רצה לכלול אותו ב-Opel. STLS לא היה אמור להיות סינגל יחד עם She was a Millionaire. "מיליונרית" הוקלט בהתחלה בכוונה להיות הסינגל השלישי, ורק אח"כ חשבו על STLS כסינגל. ההקלטות נזנחו, והטייפ נמחק. גילמור ניסה להקליט את סיד בביצוע השיר בשנת 1970, עם דייב עצמו בבס, ג'רי שירלי בתופים, וריק רייט על הקלידים. ישנה הקלטה של המוסיקה (ללא שירה), אבל לדברי המומחים זה לא היה מספיק בשביל שיוציאו את זה לאור. One in a Million (זה השם היחיד של השיר; ה"שמות" האחרים הם תוצאה של אי-הבנה מצד הבוטלגרים): ככל הנראה שיר של רוג'ר ווטרס. יש רק הקלטה שלו בהופעה מסתו 1967.
 
למעלה