הופניתי למעקב במרפאה להריון בסיכון

Kush1

New member
הופניתי למעקב במרפאה להריון בסיכון

חזרתי עכשיו מהרופא. הלחץ דם שלי היה מאוד גבוה (כבר שבועיים) והוא החליט להפנות אותי למרפאה להריון בסיכון...... עכשיו אני באמת לחוצה! יש מישהי במצב דומה? במה שונה המעקב שם ממעקב אצל האחות בקופת חולים??? סתם רציתי קצת לפרוק...

Kush1

New member
יש מישהי ממאוחדת שהיתה במרפאה כזו?

יש אפשרות דרך מאוחדת ללכת למרפאה במאיר???

אמאאור

New member
יש חשש לרעלת הריון?

אני מוגדרת עכשיו כ"הריון בסיכון גבוה" בגלל לחץ דם גבוה + חלבון בשתן (שאלו שני הסימפטומים המרכזיים של רעלת הריון), ונמצאת במעקב במרפאה להריון בסיכון. המעקב הוא אותו מעקב - מודדים ל"צ וחלבון בשתן בסטיק, פשוט במקום פעם בחודש אצלי זה כל יום. להגנתי אומר שיש לי סבתא רופאה שמודדת לי את הל"צ, ולכן לא כל יום אני הולכת לקופה, אלא היא באה אלי הביתה. במקביל אני עושה מוניטור פעמיים בשבוע + איסוף שתן לחלבון פעם בשבוע, ונחה בשכיבה הרבה=הרבה=הרבה (למשל עכשיו רק נדמה לך שראית אותי יושבת מול המחשב, למעשה אני במיטה... את זה אני כותבת במקרה ובעלי משגיח... חחחח).

Kush1

New member
עוד לא יודעת אם יש חשש לרעלת....

הרופא שלי אמר לי לא להלחץ אבל כדאי לדעתו שאני אהיה במעקב יותר תדיר. חלבון בשתן לא היה אבל יש חשש לגלוקוז גבוה. מחר אני צריכה לעשות שוב בדיקה בצום. בינתיים עוד לא מתיחסים אליי במרפאה להריון בסיכון גבוה. ממאוחדת אמרו לי לפנות לתל השומר. ושם אחרי שחצי יום ניסיתי להשיג אותם בטלפון. (רוב הזמן תפוס ובכמה פעמים כשענו לי אמרו לי להמתין רגע והשאירו אותי על הקו לנצח נצחים עד שנמאס לי וניתקתי. באותה פעם בודדת כשגם ענו לי וגם לא הניחו אותי בצד אמרו לי לפקסס את ההפניה ולהתקשר אליהם מאוחר יותר.... ואז נחשי מה קרה..... אחרי שעתיים של נסיונות כשסוף סוף תפסתי שם מישהו אמרו לי להתקשר מחר בבוקר..... ) עוד לא התחלתי את המעקב ואני כבר מטורטרת.. ככה מתנהגים במרפאה להריון בסיכון גבוה??? שמחה בשבילך שחלק מהטרטורים סבתא שלך חוסכת לך. ומאחלת לך הריון תקין. אם אפשר לשאול, מה גובה הלחץ דם שלך??? האם את בשמירת הריון??? תודה על ההתיחסות

אמאאור

New member
בשבוע שלך רצוי להיות במעקב

אם יש ל"צ גבוה - זה קצת מוקדם מדי ללדת, אני בטוחה שאת מבינה את זה. מחר את עושה העמסה של 100 גר' בצום? בעיקרון אם יש לחץ דם מעל 140/90 זה לא טוב, ואם עולה מעל 150/100 זה ממש לא טוב. חשוב לעקוב באופן יומיומי (אפשר להשאיל מכשיר מ"יד שרה" או לברר אם יש למישהו מסביבך להשאיל לך, או אפילו לרכוש בסופרפארם, זה לא מאוד יקר לפי מיטב ידיעתי). אה - במרפאות להריון בסיכון מטרטרים הריוניות בדיוק כמו בכל מקום אחר
אבל ברגע שאת מתחילה מעקב, ומכירים אותך, היחס משתנה (לפחות כך זה אצלי, היום אני "אורחת של כבוד" בקופה).

ענתש

New member
באיזה שבוע את ?

הצלי קפץ לחץ הדם משבוע 38 (וילדתי ב-41) ונתנו לי למדוד בבית (השאלתי מחמי מד ל"ד דיגיטלי) ורק הנחו אותי למדוד פעם ביום ואם הערך התחתון עולה מעל 100 להגיע פשוט למיון יולדות. בואי נאמר שביליתי שם כל יומיים וזה היה ממש לא כיף... כל פעם חיברו אותי למד ל"ד ושכבתי שעתיים במנוחה והלחץ דם ירד. אבל לפחות עשיתי מעקב בבית.

Kush1

New member
אני בשבוע 29

אני חושבת שבגלל זה הרופא שלי רוצה שאני אהיה במעקב כדי שהל"ד לא יעלה הרבה מעבר... הרופא נשים שלך אמר לך להיות במעקב עצמי בבית???? היית צריכה להיות במנוחה??

ענתש

New member
לא הייתי צריכה לנוח, רק למדוד ל"ד

אבל זה כנראה כי הוא חשב שמקסימום יילדו אותי וזהו... אצלך זה לא המצב.

למעלה