הולנד המתאסלמת

ayala26

New member
../images/Emo6.gif אבל זו עדיין לא התשובה הנכונה

מבחינת אחוזים מתוך כלל האוכלוסיה בישראל יש יותר מוסלמים מאשר בהולנד... אז ישראל אם כבר מתאסלמת ולא הולנד..

buffer

New member
ואפשר גם לומר ש..

כל המוסלמים בהולנד, כולל אלא שבאו בעצמם מטורקיה, לומדים הולנדים בסופו של דבר. מעטים הם אלה שבאמת לא מצליחים, וזה בדרך כלל דור ההורים שכבר הגיע בגיל מבוגר מדי. בני הנוער שולטים אך ורק בהולנדית, בקושי מדברים את שפת ההורים (יש הבדל בין צאצאי טורקים ומרוקאים, אבל עדיין). זה כמובן בניגוד גמור למוסלמים תושבי הארץ, שאומנם חיים פה, וחלקם אף שולט בעברית לעילא אבל עדיין רבים לא בכיוון אפילו.

Siegel

New member
יש גם הבדל בין

יש גם הבדל בין מוסלמים שהיו במקום מאז ומתמיד ומוסלמים שעברו למדינה זרה. למה שילמדו עברית? כמה מאתנו שולטים בשפתם?

buffer

New member
אני שולט בשפתם. אבל אני חושב שלרכישת שפת

תמיד יש מימד פוליטי. ברור שלישראלים יש מוטביציה נמוכה ללמוד את הערבית בעוד כי מבחינה פרקטית זה כמעט חסר תועלת (למעט לחוקרי השפה, התרבות ועובדים במעהב"ט) בעוד לערבים בישראל יש תועלת ישירה יותר מרכישת שפה העברית למטרות תעסוקה והשתלבות במערכת הציבורית הישראלית שנשלטת באופן מוחלט על-ידי דוברי עברית. ברור שאין בסיס להשוואה הישירה בין מצבם של המוסלמים בין בהולנד לישראל, אבל יש הגיון בעידוד לדו-לשוניות (או תלת-לשוניות) שאני מאוד מאוד בעדו. אם רוצים לדייק, אפשר לגם לטעון שהמוסלמים לא היו במקום "מאז ומתמיד". ברור שלצורך הדיון הפלסטינים של ה-20 לא עברו לא"י משום מקום, אבל באופן היסטורי ידוע שהמזרח הקדום נכבש על ידי המוסלמים הראשונים מחצי-האי-ערב ותושבי האיזור עברו תהליך ערביזציה ואיסלאמיזציה מוצלח פחות או יותר.

Siegel

New member
sorry for writing in english

i cant write in hebrew right now. you are right in what you are saying.

למעלה