הודעה משמחת לקורא יוסף!

• פותח הנושא cwen
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

kobiz99

New member
חסרה לך מערכת הסליקה בתאורך

זה כבר מעבר לתחום של התחבורה הציבורית
אבל בעבר דובר על "ארנק אלקטרוני", מעין כרטיס אשראי פריפייד שאתה טוען בו סכום כסף ומשלם עבור כל דבר. אם יש לך דבר כזה והוא יכול לתפקד במהירות ובאמינות בכל מקום (כלומר בלי התקשרויות לש.ב.א) אין סיבה לא להתקין את מכונות הכרטוס בכניסה לכל אוטובוס ולהשתמש בארנק האלקטרוני כמו שמשתמשים בכרטיס אשראי. רק שזה יקרה כשיבוא המשיח, ואני מניח שגם באמצעות חברה פרטית שתגזור קופון על כל עיסקה.
מה שעדיין אין בנמצא.

ולהמחשה, אתה תושב תל אביב ומרצה באוניברסיטת צפת.
מטבע הדברים רוב הטענותיך יהיו בתל אביב ליד הבית. (בסביבה נוחה ומוכרת לך)
איך יקבלו כל החברות בדרך את פדיון הסעתך ממקום למקום כשהכסף הופקד בבנק הדאר ת"א????????????

ישנן שתי אפשרויות

מה שעדיין אין בנמצא.

ולהמחשה, אתה תושב תל אביב ומרצה באוניברסיטת צפת.
מטבע הדברים רוב הטענותיך יהיו בתל אביב ליד הבית. (בסביבה נוחה ומוכרת לך)
איך יקבלו כל החברות בדרך את פדיון הסעתך ממקום למקום כשהכסף הופקד בבנק הדאר ת"א????????????
ישנן שתי אפשרויות
האחת- הארנק אינו אלא כרטיס מזהה, והמידע לגבי תוכנו נמצא אצל חברת הסליקה, ואין שום סיבה שזו לא תהיה חברה ממשלתית ארצית. האפשרות השניה היא שהתוכן ימצא פיזית על הכרטיס בצורת מספר מקודד, ואז כל מכונת תשלום תנכה את התשלום ותכתוב את הסכום החדש. זה מצריך כמובן תוכנה אחידה ובלתי ניתנת לשינוי בכל מכונות התשלום. כשלמדתי באוניברסיטה כרטיסי הצילום שלנו פעלו בדרך דומה, אם כי היו טובים רק למכונות של חברה אחת ואני מניח שאבטחת המידע על הכרטיסים לא היתה בדרגה גבוהה במיוחד. אותו עקרון יכול לפעול ברמה ארצית או אף בינלאומית (בדואר אתה יכול לקנות כרטיסים נטענים שאפשר לשלם איתם בחו"ל).

kobiz99

New member
טורקי טורקי

ישנן שתי אפשרויות
האחת- הארנק אינו אלא כרטיס מזהה, והמידע לגבי תוכנו נמצא אצל חברת הסליקה, ואין שום סיבה שזו לא תהיה חברה ממשלתית ארצית. האפשרות השניה היא שהתוכן ימצא פיזית על הכרטיס בצורת מספר מקודד, ואז כל מכונת תשלום תנכה את התשלום ותכתוב את הסכום החדש. זה מצריך כמובן תוכנה אחידה ובלתי ניתנת לשינוי בכל מכונות התשלום. כשלמדתי באוניברסיטה כרטיסי הצילום שלנו פעלו בדרך דומה, אם כי היו טובים רק למכונות של חברה אחת ואני מניח שאבטחת המידע על הכרטיסים לא היתה בדרגה גבוהה במיוחד. אותו עקרון יכול לפעול ברמה ארצית או אף בינלאומית (בדואר אתה יכול לקנות כרטיסים נטענים שאפשר לשלם איתם בחו"ל).
טורקי טורקי
להקים חברת סליקה ארצית יעלה כ- מיליארד שקל + תחזוקה שוטפת כמאתיים מיליון שקל לשנה, לבנקים יש את זה לתח"ץ אין את זה והמדינה כנראה לא רוצה להשקיע בזה.
מכונת התשלום ניכתה מהסה"כ איך הסכום פיזית מגיע למפעיל.
כרטיסי הצילום כפי שכתבת לא היו כל כך אטרקטיבים לפריצה גניבה, וממילא שרתו רק בקמפוס אחד. מערכת ההבטחה לא מחיבת השקעות גדולות.
בדואר אתה קונה כרטיס של חברת ויזה ומטעינו נכון . אבל לחברת ויזה כבר יש רשת עולמית עם מערכות הגנה נגד פריצה, בנק הדואר לא המציא כלום הוא רק משווק מוצר של ויזה.

אני חוזר ואומר הדבר אפשרי עם השקעות ענק, מה שלאף אחד אין בדיוק את הכסף הדרוש להקמה
.

אם קראת את הכתבה בגלובס

טורקי טורקי
להקים חברת סליקה ארצית יעלה כ- מיליארד שקל + תחזוקה שוטפת כמאתיים מיליון שקל לשנה, לבנקים יש את זה לתח"ץ אין את זה והמדינה כנראה לא רוצה להשקיע בזה.
מכונת התשלום ניכתה מהסה"כ איך הסכום פיזית מגיע למפעיל.
כרטיסי הצילום כפי שכתבת לא היו כל כך אטרקטיבים לפריצה גניבה, וממילא שרתו רק בקמפוס אחד. מערכת ההבטחה לא מחיבת השקעות גדולות.
בדואר אתה קונה כרטיס של חברת ויזה ומטעינו נכון . אבל לחברת ויזה כבר יש רשת עולמית עם מערכות הגנה נגד פריצה, בנק הדואר לא המציא כלום הוא רק משווק מוצר של ויזה.

אני חוזר ואומר הדבר אפשרי עם השקעות ענק, מה שלאף אחד אין בדיוק את הכסף הדרוש להקמה
.
אם קראת את הכתבה בגלובס
המטרה של כל הרעיון היא מלחמה בהון השחור, כלומר תשלומים בלתי מדווחים. את זה יש למדינה אינטרס להקים ולממן, כשהמטרה היא המטרה של יוסף- להפסיק את השימוש בכסף מזומן לחלוטין.
ייתכן שזה אפשרי, למרות שאיני רואה איך יעמדו בזה הרוכלים, הקבצנים, הזונות (אחד הטוקבקיסטים לכתבה בגלובס שאל "איך אשלם לנערת ליווי") ואפילו מלצרים המקבלים טיפים.

kobiz99

New member
אני כמעט בטוח שלא יבור מבחן בג"צ

אם קראת את הכתבה בגלובס
המטרה של כל הרעיון היא מלחמה בהון השחור, כלומר תשלומים בלתי מדווחים. את זה יש למדינה אינטרס להקים ולממן, כשהמטרה היא המטרה של יוסף- להפסיק את השימוש בכסף מזומן לחלוטין.
ייתכן שזה אפשרי, למרות שאיני רואה איך יעמדו בזה הרוכלים, הקבצנים, הזונות (אחד הטוקבקיסטים לכתבה בגלובס שאל "איך אשלם לנערת ליווי") ואפילו מלצרים המקבלים טיפים.
לא יוכלו למנוע תשלומים בערכים נמוכים, יש נתח גדול באוכלוסיה שאין לא חשבון בנק. (ואני לא מתכוון למעלימים)
גם החוק להלבנת הון דורש מהבנקים דיווח של מעל 10000 ש"ח

לדעתי אם תהיה מערכת סליקה ממשלתית

לא יוכלו למנוע תשלומים בערכים נמוכים, יש נתח גדול באוכלוסיה שאין לא חשבון בנק. (ואני לא מתכוון למעלימים)
גם החוק להלבנת הון דורש מהבנקים דיווח של מעל 10000 ש"ח
לדעתי אם תהיה מערכת סליקה ממשלתית
חינמית המאפשרת העברת כסף ישירות מארנק לארנק כמו שנעשה כיום עם כסף מזומן (רק שההעברה מדווחת) זה יעבור בבג"ץ. אם ינסו להתחכם עם מערכת פרטית שגוזרת קופון אני מניח שלא יעבור.

25306yosef

New member
לנערות ליווי ניתן לשלם באשראי !!!

אם קראת את הכתבה בגלובס

וגם לקבצנים, ואפילו לנהגי המוניות !!!. איך ???

פשוט ביותר:

שואלים את נערת הליווי כמה כסף היא רוצה ?

ואז היא אומרת 658 ש"ח !!! (סתם תקעתי מספר לצורך המחשה)

אין כל בעיה !!!

לוקחים אותה לסופרמרקט הקרוב ביותר ועושים עבורה קניות בסכום המבוקש. הלקוח שלה משלם עבורה באמצעות כרטיס האשראי שלו, ואילו המוצרים שנרכשו מועברים אל נערת הליווי. וכך הלקוח של נערת הליווי שילם בכרטיס אשראי עבור השירות שסיפקה לו הנערה, ואילו הנערה קיבלה מוצרים שווי ערך לסכום אותו הלקוח חייב לה.

רק חבל שלא ניתן לעשות את הקומבינה החוקית הזו עם נהגי האוטובוסים בישראל.

רק מטוב לבי

פשוט ביותר:

אין כל בעיה !!!

לוקחים אותה לסופרמרקט הקרוב ביותר ועושים עבורה קניות בסכום המבוקש. הלקוח שלה משלם עבורה באמצעות כרטיס האשראי שלו, ואילו המוצרים שנרכשו מועברים אל נערת הליווי. וכך הלקוח של נערת הליווי שילם בכרטיס אשראי עבור השירות שסיפקה לו הנערה, ואילו הנערה קיבלה מוצרים שווי ערך לסכום אותו הלקוח חייב לה.

רק מטוב לבי
לא אכתוב משהו בסגנון "אין חכם כבעל נסיון".

davidfainshtein

Member
מנהל
אני יכול לחשוב על כמה מקומות

פשוט ביותר:

אין כל בעיה !!!

אני יכול לחשוב על כמה מקומות
שאפשר להתקין בהם שפתים לקריאת כרטיסים מגנטיים בלי ללכת לסופר...

(-:

פשוט ביותר:

אין כל בעיה !!!

(-:
בגלל זה יש תורים ארוכים בסופר

yblumann

New member
Try hong kong or London

זה כבר מעבר לתחום של התחבורה הציבורית
אבל בעבר דובר על "ארנק אלקטרוני", מעין כרטיס אשראי פריפייד שאתה טוען בו סכום כסף ומשלם עבור כל דבר. אם יש לך דבר כזה והוא יכול לתפקד במהירות ובאמינות בכל מקום (כלומר בלי התקשרויות לש.ב.א) אין סיבה לא להתקין את מכונות הכרטוס בכניסה לכל אוטובוס ולהשתמש בארנק האלקטרוני כמו שמשתמשים בכרטיס אשראי. רק שזה יקרה כשיבוא המשיח, ואני מניח שגם באמצעות חברה פרטית שתגזור קופון על כל עיסקה.
Try hong kong or London

the hong Kong Octopus and London's Oyster card systems are using a clearing house...

it is fairly simple to do it!

both are smart cards, to be placed against a card reader; the fare or the charge is deducted from the balance of your card;
at the end of the day, the nightly settlement takes place, where each participant in the card scheme [not necessarily a transport operator] is credited with the amount due to them.

down under

New member
try hebrew keyboard

Try hong kong or London

the hong Kong Octopus and London's Oyster card systems are using a clearing house...

both are smart cards, to be placed against a card reader; the fare or the charge is deducted from the balance of your card;
at the end of the day, the nightly settlement takes place, where each participant in the card scheme [not necessarily a transport operator] is credited with the amount due to them.
try hebrew keyboard

אם כבר, אז כבר: מה היה מספרם המדוייק

Try hong kong or London

אם כבר, אז כבר: מה היה מספרם המדוייק
של כל הרוטמאסטרים בעיר לונדון מאז ומעולם ועד עכשיו? האם תוכל לדייק? שאלה שמזמן חשבתי לשאול אותך דרך אגב.

kobiz99

New member
זה לא רע בכלל - רק צריך מכונות כרטיסים

מה רע ברכישת כרטיסי אוטובוס בקופות ???
מה רע ברכישת כרטיסי נסיעה ברשת הסופרמרקטים של צ'רלס ???

מדוע בלתי אפשרי להוציא מהנהגים את העיסוק בכספים ובנקאות ולהעבירו לקופאים שיעסקו במכירת כרטיסי נסיעה כפי שיש ברכבת ישראל ???
אוטומטיות בכל תחנה ותחנה. זה קיים בלונדון.
בישראל יקחו את המכונה .
נכון שחשוב מאוד להוציא עבודןת הגביה מהנהגים, אפילו חשוב מאוד.
אבל צריך לאפשר לכל נוסע אקראי לרכוש כרטיס בודד.
קוביז

25306yosef

New member
למה שיקחו את המכונה ?

אוטומטיות בכל תחנה ותחנה. זה קיים בלונדון.
בישראל יקחו את המכונה .
נכון שחשוב מאוד להוציא עבודןת הגביה מהנהגים, אפילו חשוב מאוד.
אבל צריך לאפשר לכל נוסע אקראי לרכוש כרטיס בודד.
קוביז
למה שיקחו את המכונה ?
אם המכונה תאפשר תשלום בכרטיסי אשראי, אז סביר להניח שלא יהיו בה הרבה מזומנים, ואז גם לא יהיה טעם לקחת את המכונה.

אפשר גם להציב מצלמות אבטחה בכל תחנות האוטובוסים שיתעדו תנועות חשודות.

kobiz99

New member
ממאפיני התרבות ה ערסאוואטית הישראלית

למה שיקחו את המכונה ?
אם המכונה תאפשר תשלום בכרטיסי אשראי, אז סביר להניח שלא יהיו בה הרבה מזומנים, ואז גם לא יהיה טעם לקחת את המכונה.

אפשר גם להציב מצלמות אבטחה בכל תחנות האוטובוסים שיתעדו תנועות חשודות.
ממאפיני התרבות ה ערסאוואטית הישראלית
לא תמיד לוקחים בשביל הכסף ... הרבה פעמים לוקחים כדי לקחת להזיק.
מדינת ישראל כארץ קולטת עליה מכילה בתוכה הרבה מבוגרים שאין להם כרטיסי אשראי ואת היכולת להשתמש בהם.
לכן לדעתי בג"ץ לא יאפשר את איסור הרכישה במזומן.
במזומן יהיה אפשר לרכוש כרטיס ניר בודד לנסיעה אחת.
כל ההנחות שקימות (למעט אזרח ותיק) יחיבו כרטיס חכם מזוהה

S o l l y

New member
אני מקווה שזו בדיחה...

הודעה משמחת לקורא יוסף!
התגשמות כל חלומותיך עומדת על הפרק!
צמצום השימוש בכסף מזומן, ואיסור על נהגי אוטובוסים לקבל אותו!

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000878898

הייתי מסמנת כאופטופיק, אבל הזכירו גם נהגי אוטובוסים ומוניות, אז זה טופיקי לפורום.
אני מקווה שזו בדיחה...
ממש שעבוד לחברות פרטיות...
בכל אופן - במקום ללכת על הדברים הגדולים - חנויות רהיטים, מכוניות, חנויות בגדים וכו', דווקא פיצוציות ומוניות ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה