הודעה ושאלה

Minerva

New member
הודעה ושאלה../images/Emo140.gif

הודעה- אני שונאת פרמו
הוא פשוט רך מידי ואז אי אפשר לצמצם גלילים כמו שצריך... זאת רק אני?
שאלה- יצרתי גליל שהורכב מגליל מעבר צבעים שהוכן מזמן ומרקע שנעשה מפרמו חדש. הבעיה היא שבצמצום רק הפרמו החדש מצטמצם ואילו הגליל הישן (שבתוך הגליל החדש) מסרב להתארך ולהצמצם בגלל שהוא קשה הרבה יותר. כך מתעוותת צורת הגליל בצמצום. ניסיתי בתחילה לרכך את הגליל הישן, אך לא יכולתי לעשות הרבה מחשש לשנות את גודל וצורת הגליל. מה עלי לעשות? האם יש דרך להציל את הגליל החדש

אני עברתי לא מזמן לפרמו../images/Emo45.gif

(יותר לא קונה פימו), ואני דווקא מסתדרת איתו לא רע....
, אולי תשתדלי להשתמש, מלכתחילה, בחבילות שהן יותר
קשות. פרמו ישן מתרכך בקלות (ואין לי מכונת-פסטה, עדיין
) לעומת פימו, שקשה לרכך אותו והוא נוטה להתפורר...
לגבי הגליל שלך- אין לי נסיון בנושא...חכי למומחיות...

כמה דברים לגבי פרמו...

לאחר שאת מכינה גליל מפרמו הניחי לו לנוח שעה,שעתיים. לאחר המנוחה הגליל מתקשה מעט ואז נוח יותר לפרוס ממנו פרוסות מבלי שהן ימעכו. אם הכנת כבר גליל מפימו ועכשיו את מעוניינת להוסיף לו שכבה נוספת מפרמו(חיצונית) אכן עשויה להיות בעיה. ההבדל ברכות בין שני החומרים גורם לאותה תופעה שאת נחשפת אליה- החלק החיצוני יצטמצם בקלות ובמהירות בעוד החלק הפנימי לא... מה שאני יכולה להמליץ לך לנסות- להשאיר את הגליל חשוף מספר ימים, ולחזור אליו שנית לאחר שהפרמו התקשה קצת. יכול להיות שזה יעזור, אם כי אני לא בטוחה. אל תשנאי את הפרמו...גם לי לקח זמן להתרגל אליו, היום אני עושה שימוש גם בפימו וגם בפרמו ואף משלבת ביניהם ליצירה של גוונים חדשים. זה פשוט נפלא

Minerva

New member
תודה../images/Emo24.gif

טוב, אנסה לתת לגליל לנוח... אולי כדאי להכניס למקרר?

Minerva

New member
../images/Emo6.gif

לא נראה לי שזה הגליל הנכון לעשות בו נסיונות, הוא מתוסבך וענק

Minerva

New member
מממ, אין לי מצלמה דיגיטלית,

אולי כשאגיע להורים.

s i t a r

New member
בלי קשר לפימו ופרמו אני עשיתי את

הטעות הזו לפני כמה זמן. עשיתי גליל פרח ואת המרכז שלו השתמשתי בגליל ספירלה שהיה לי המון זמן והיה בדיוק באותו גודל כך שלא צימצמתי אותו. לאחר הצמצום הגליל ספירלה פשוט החליק מתוך הפרח ויצא החוצה ונשארתי עם חור. כך הבנתי שאסור להשתמש בחומר ישן וחומר חדש. רק מנסיון לומדים.

שמש א

New member
מזדהה מאוד

זה מה שקרה לי בחרוזים העליונים שבתמונה והפרופורציות יצאו מוזרות בין העיגול המרכזי לעלי הכותרת...

יקנעמית

New member
כשבונים עמוד מפרימו....../images/Emo9.gif

אני לעולם לא מצמצמת מיד. מחכה יום ואז....אזה כיף, זה כל כך מצליח. לכל חומר ולכל חימר יש את האופי שלו וצריך להתאים את מהלך העבודה בהתאם. לעולם אינני בונה עמוד עם שני החומרים ביחד....למה לי??? מה יצא לי מיזה???רק דאגה...כן יצליח, לא יצליח. פימו עם פימו ופרימו עם פרימו. אם רוצים למזג בין שניהם לקבלת צבע חדש, חייבים לנסות ולהגיע לאותה כמות חימר מכל סוג בעבודה כמה שרק אפשר. למשל....חצי כמות פרימו וחצי פימו בכל צבע שמרכיב את העמוד. בהצלחה.

שמש א

New member
במקרה שלי שניהם Fimo

עוד לא התנסתי בפרמו, אבל כנראה שהפימו של העמוד היה ישן יותר, או משהו כזה...

למעלה