ההתנשאות הבלתי נסבלת של הדתיים

dafnaleh

New member
רגע, רגע

מה בכלל הקשר לצלבי קרס? צלב קרס מסמל שנאה ואנטישמיות, צלב רגיל מסמל דת. מה הקשר בינהם?

AdonAsda

New member
צלב קרס מסמל את השקפת העולם

של המפלגה הנאצית... וזה לא רק אנטישמיות. צלב מסמל את דת הנצרות. היחסים עם הנוצרים הישתפרו מאז, היחסים עם הנאצים לא ישתפרו לעולם.

לא מיותרת ולא טפשית

תורת הגזע והאנטישמיות הלכאורה "נאורה" שנקראת אנטישמיות מודרנית, צמחה על קרקע פוריה של אנטישמיות נוצרית ישנה וטובה. אין שום אפשרות לנתק בינהן. Woof Bloody Woof? Too much Pratchet ?

dafnaleh

New member
נצרות היא הרבה מעבר

לאנטישמיות. באותה המידה אתה יכול לומר על תורת האבולוציה שהיא בסיסה של האנטישמיות, ולכן יש לפסול אותה. אתה, כמובן, חושב שהיא פסולה מסיבות אחרות (בהנחה שאתה לא מהאתאיסטים בפורום) אבל זו לא הנקודה. האנשים שמזדעזעים מהצלב בחנות לא חושבים על מסעות הצלב ועל כל הרציחות שנעשו בשמו. הם מזדעזעים מהעובדה שהילדים שלהם ישחקו במשהו שיש בו סממן של דת אחרת. (לא טו מאצ' פראצ'ט, בדיוק במידה הנכונה)

הסבר

" צלב קרס מסמל שנאה ואנטישמיות, צלב רגיל מסמל דת. מה הקשר בינהם?" הסברתי על הקשר ההדוק שבינם מאחר והשתמע מדברייך שאין קשר בין השתיים. "נצרות היא הרבה מעבר לאנטישמיות" כן, אך הן הלכו יד ביד מאז ומעולם. " באותה המידה אתה יכול לומר על תורת האבולוציה שהיא בסיסה של האנטישמיות." תורת האבולוציה היא לא בסיסה של האנטישמיות אלא כלי עזר בידה בתקופה חשוכה מאוד. הדת הנוצרית היא בפירוש כן. "ולכן יש לפסול אותה." לא פסלתי את הדת הנוצרית בגלל האנטישמיות שעזרה להפיץ. " אתה, כמובן, חושב שהיא פסולה מסיבות אחרות (בהנחה שאתה לא מהאתאיסטים בפורום) אבל זו לא הנקודה." אני יהודי מאמין. מעולם לא פסלתי תאוריה מדעית מבוססת. " האנשים שמזדעזעים מהצלב בחנות לא חושבים על מסעות הצלב ועל כל הרציחות שנעשו בשמו. הם מזדעזעים מהעובדה שהילדים שלהם ישחקו במשהו שיש בו סממן של דת אחרת." אכן כך. יתכן שהם סבורים שסממן חיצוני כמו צלב יכול לגרום לילדיהם שינוי ערכי, זו זכותם. I’ll do a deformed rabbit.

Governor

New member
אנטישמיות ונאציזם הנם ענינים שונים.

הנאציזם דגל בעליונות `הגזע הארי`, שהאידאל המורפולוגי שלו היה `העמים הנורדיים`, למרות שהגרמנים, כמו רב עמי אירופה הם הינדו-אריים, ולמרות שכל צמרת המפלגה הנאצית, להוציא היידריך, נראו כצוענים, ולא כנורדים הנאצים גם בזו בלבם ליפאנים ולערבים, אולם לא נמנעו מכרת עמם בריתות של ממש (להבדיל מן הברית מולוטוב-ריבנטרופ, שברור כי היטלר התכוון להפר ברגע שינחל נצחון בחזית המערבית. הנאציזם יעד לעמים הסלאביים תפקיד של משרתי אדונים) הנאציזם ראה ביהודים משהו מתועב במיוחד, אולם לא על רקע הקונפליקט הנוצרי-יהודי שנזרע לפני 2000 שנה, שכן הנאציזם היה אתאיסטי, ולכל היותר חתר ל`הבנות` פוליטיות מסוימות עם הכס הקדוש, כדי להסיר מכשולים מתכניותיו האיבה שנעטפה במעטה אידאולוגי-`מדעי`, היא ענין של היטלר כבר משנות העשרים של המאה הקודמת, וצמחה על רקע החורבן הכלכלי של גרמניה בעקבות תוצאות מלחמת העולם הראשונה וחוזי הכניעה המחפירים והמשפילים אשר נכפו עליה, ותחושתו כי אילי ההון היהודיים, היטיבו להסתדר אפילו בחורבן זה הקצור: הצלב, וצלב הקרס אינם קשורים. צלב הקרס הוא סמל גרפי הינדו-ארי שאומץ לצרך בידול `מותג` אידאולוגי. הצלב הנוצרי הוא תבנית מכשיר ענויים רומאי

L7

New member
בחן את תפיסת החוק לגבי שני הצלבים,

ותבין את ההתייחסות הנורמטיבית. כמובן שזכותך להמציא מערכת ייחוס חדשה.

רק לשם הדיוק בצלבי קרס

היטלר לא המציא את צלב הקרס כסמל המפלגה הנאצית (בשמה המלא: מפלת הפועלים הנאציונל-סוציאליסטית של גרמניה, או Nationalsozialistische Arbeitspartei Deutschlands), ורק אחרי שהשתחרר מהכלא ב-1925 (אחרי פוטש בית הבירה ב-1924 שהשתבש לו, המסכן) קבע את הצלב בתוך העיגול הלבן מוקף אדום כסמל המפלגה (שהייתה קיימת כבר מ-1918). הוא למעשה גנב את הסמל ממפלגה אוסטרית קודמת לו בכעשרים שנה, שענדה (שימו לב לשימוש הרבגוני בסמלים, אם צלב קרס מפחיד אתכם) סרטים כתומים (כתומים! כתומים! מזכיר משהו למישהו?) על שרוול היד. אותה מפלגה אגב צעדה ברחובות וינה בסוף המאה ה-19 וקראה לשים את כל היהודים בסירה ולהטביע אותם בלב ים (להזכיר יהודים מוינה של אותה תקופה: פרויד, הרצל, פרנקל, מהלר, צוויג, שניצלר, ווסרמן וכן הלאה). אם הם יכלו לענוד סרטים כתומים ולסמל משהו אחד, ואחינו עונדים סרטים כתומים ומסמלים משהו אחר, אזי אולי ניתן להתייחס למסמל לא כדבר בפני עצמו אלא כסמל טעון משמעות סובייקטיבית. אני אישית לא הייתי יורק על צלב, כמו שאני לא יורק על סרט כתום שמונף מאנטנה של מכונית. ואגב, אם מחפשים יהודים שרצחו במסגרת 2000 השנים האחרונות, דיי להסתכל על תקופת הסזון בארץ לפני קום המדינה. יהודים הצליחו בצורה משכנעת מאד לרצוח יהודים אחרים שם, ולהלשין עליהם למשטר הבריטי. ועוד נראה איך יגמר מבצע "יהודי לא מגרש יהודי" (ששוב, בזמן הסזון היה כנראה לא ברור דיו..)

Governor

New member
צלב קרס הוא, במקור, סמל הינדו-ארי

(Aryan) קוסמי עתיק, בו הקרסים הם בכוון נגד-השעון. הנאצים אמצוהו תוך טרנספורמצית שקוף-מראה, והפכו את הקרסים לכוון השעון

uri251

New member
סלח לי מיסטר אסקורט

השאלה איננה כמה יהודים נרצחו בידי יהודים, אלא כמה אנשים נרצחו בשם היהדות ? האם אותם אנשי הגנה לח"י אצ"ל עשו מה שעשו מסיבות דתיות ?

galgal21

New member
הבורא לא התכוון לכך.

מתוך מה שכתוב בברית-החדשה ובתנך ההתנשאות מכל סיבה שהיא אסורה. בברית החדשה כתוב: "יחשוב כל אדם את חברו למכובד ממנו". "איש על ידאג לצרכי עצמו אלא גם לצרכי זולתו". אבל למה לך לשמוע ציטוטים או שיחות מחברים דתיים או לא דתיים לך ישר למקור (לתנך ולברית החדשה. והכי הרבה זה לברית החדשה שלדעתי היא יותר רלונטית לימנו) ותקרא משם ביסודיות תוך כדי נסיון להבין את הרעיונות והעקרונות. זה יתן לך תמונה טובה יותר על אלוהים.

לא נראה לי

שקיים מישהו שיודע למה התכוון הבורא... הוא לא טורח לספר לאף אחד. הסתר פנים... הסתר בתוך הסתר... במידה והיה רוצה משהו בכלל, מה הבעיה שלו, בהיותו הבורא, לדאוג לכך שרצונו יעשה? כבר עברנו חמישים שערי טומאה, אין אחד טהור בקהליינו, (כולל יהודים דתיים שומרי מצוות), הפרות האדומות נעלמו מן העולם... אין איש חי רשאי לעלות להר הבית, (חוץ מגויים). דבר אחד יש לו בטוח, לבורא, וזה - חוש הומור מעוות, חולני, גס ומר. איפה אלוהים? הלוואי והיה קיים...

../images/Emo126.gif התנשאות של דתיים.

לדעתי יש הרבה דברים שמרחיקים מהדת, לדוגמא דבר שאישית מפריע לי מאוד זה שבבית כנסת נשים יושבות בנפרד מהגברים. בבר מצווה של בן דוד שלי אני ובת דודה שלי רצינו לשבת למטה, איפה שהגברים, כי למעלה היה מאוד חם כי המזגן לא הגיע לשם וזה היה קיץ, והאמהות שלנו הרשו לנו. כישרדנו למטה, רב אחד העיר לנו בגסות שנעלה למעלה, וכשלא עלינו וההורים שלנו כבר התחילו להתקרב הוא חייך וביקש שנעלה למעלה ולבסוף עלינו (וגם שפכנו עליו חבילת סוכריות XD). יש הרבה דברים מתנשאים בדת, אני מסכימה. הדתיים חושבים שהם יותר טובים מהחילונים, דבר שלדעתי לא נכון. אין אדם שיותר טוב מאדם אחר. אם אני מסתדרת בלי האמונה באלוהים בתור אתאיסטית אני לא חושבת שמישהו שמאמין באלוהים ומקיים את המצוות יכול להתנשא מעליי, בגלל שלמרות שאני לא מסכימה עם דתיים ואם צורת המחשבה שלהם- אני לא חושבת שאני יותר טובה מהם. פשוט יותר נוח לי עם אורח החיים שלי ועם האמונות שלי.

דוד1000

New member
ואהבת לרעך כמוך

בס"ד "האם ידוע לכם מהי משמעותו האמיתית של המשפט "ואהבת לרעך כמוך?" ת. שמעתי מרב גדול בתורה שצריך לאהוב כל יהודי כפי שאתה אוהב את עצמך, גם את עצמך אתה לא אוהב במידה שווה. לכן צריך לאהוב את גדולי התורה יותר מאשר את הרשעים. גם על הגויים נאמר חביב האדם שנברא בצלם. "מי שלא שומר מצוות ממילא לא נחשב יהודי," ת. יהודי לא יכול לצאת מיהדותו. "העם הנבחר, עם הסגולה, " ת. הבירור שלנו מתחיל במשנה במסכת אבות (ג, יד) בדבריו של רבי עקיבא: "חביב אדם שנברא בצלם, חיבה יתרה נודעת לו שנברא בצלם, שנאמר בצלם אלוקים עשה את האדם. חביבים ישראל שנקראו בנים למקום, חיבה יתרה נודעת להם שנקראו בנים למקום, שנאמר בנים אתם לה' אלוקיכם. חביבים ישראל שניתן להם כלי חמדה, חיבה יתרה נודעת להם שניתן להם כלי חמדה שבו נברא העולם, שנאמר כי לקח טוב נתתי לכם, תורתי אל תעזובו". ר' עקיבא עוסק במעלתם של ישראל, אבל לא תמיד שמים לב לתחילת דבריו: "חביב אדם שנברא בצלם! חיבה יתרה נודעת לו שנברא בצלם!" רק על גבי חיבה זו באה חיבתם המיוחדת של ישראל שנקראו בנים למקום וקבלו את התורה. חיבה זו היא הבסיס לדברי הרמב"ם בהלכות מלכים (ח, יא): "כל המקבל שבע מצות ונזהר לעשותן הרי זה מחסידי אומות העולם ויש לו חלק לעולם הבא, והוא שיקבל אותן ויעשה אותן מפני שצוה בהן הקב"ה בתורה והודיענו על ידי משה רבינו שבני נח מקודם נצטוו בהן... "אמנם העולם הבא של הגוי אינו כעולם הבא של יהודי, יהודי מעצם טבעו הינו קרוב יותר לקב"ה, אבל גם עולם הבא של גוי - הוא שכר עצום ונפלא, הנובע מרצון הקב"ה להיטיב לכל! אבל לא חייבים להגיע לעולם הבא בשביל להבין את עניינם של אומות העולם. ריה"ל בספר הכוזרי (מאמר ב, פסקה לו והלאה) ממשיל את עם ישראל ל"לב שבאיברים". משל זה מלמד לא רק על מעלת ישראל אלא גם על תפקיד אומות העולם - הם האיברים! לכל איבר בגוף האדם יש תפקיד, וכך לכל אומה יש תפקיד. למשל, שורות אלו נכתבות באינטרנט, המשרת את עולם התורה. מי שפיתח את האינטרנט - היה גוי! הרב קוק מבאר שבעם ישראל מונחת התמצית של כל העמים. לכל עם יש כוחות מיוחדים שהוא מפתח יותר מאחרים, ובעם ישראל יש אמנם את הכל - אבל באופן תמציתי. ישנם דברים שיש לנו ללמוד מאומות העולם! (דברים השייכים לצד החיצוני/טכני יותר של החיים). הייתי רוצה להעתיק את דברי הרב קוק (אורות, אורות ישראל ה, ב): "אוצר סגולת עולמים בישראל הוא גנוז. אבל כדי לאחד במובן כללי גם כן את העולם עמם, מוכרחים צדדי כשרונות מיוחדים להיות חסרים בישראל, כדי שיושלמו ע"י העולם, וכל נדיבי עמים. ובזה יש מקום לקבלה שישראל מקבל מהעולם...". אגב, בפרק ה' בספר "אורות ישראל" מוקדש כולו ליחס בין ישראל לאומות העולם. אנחנו לא צריכים להרגיש התנשאות כלפי אומות העולם, אלא חדורי תחושת שליחות, שאנחנו קיבלנו את התפקיד להפיץ את אור ה' בעולם (אגב, אם זה התפקיד - זה אומר שאומות העולם מספיק חשובים כדי שה' ירצה שהם יכירו אותו!) אם נשים לב, כל תפילות ראש השנה מלאות בבקשות על כך שהעולם כולו יכיר את אור ה' וממילא גם ימלא את תפקידו בשלמות. "וידע כל פעול כי אתה פעלתו, ויבין כל יצור כי אתה יצרתו, ויאמר כל אשר נשמה באפו - ה' אלוקי ישראל מלך, ומלכותו בכל משלה!" http://kipa.co.il/noar/n_ask_show.asp?id=30575 יין נסך, מסופר על רבי שלמה אבן גבירול, שהיו כמה כמרים ששנאו אותו, והם הציעו למלך שיזמין אותו לסעודה והמלך יתן לו כוס יין לשתות, וכן היה. לקח רשב"ג את כוס היין והניחו על הרצפה. אמר לו המלך: תשתה! אמר לו רשב"ג איני רוצה לשתות. מיד גזר המלך עליו מיתה. ולפי החוקים של אותה מדינה אדם שנגזרה עליו מיתה רשאי לבקש בקשה אחת לפני מותו. ביקש רשב"ג שיביאו לו גיגית מלאה מים פושרים וסבון ואמר שברצונו לרחוץ את רגלי המלך. אמר המלך אם כך רצונו, שירחץ את רגלי. לאחר שסיים, אמר רשב"ג כי ברצונו לשתות את המים המלוכלכים שבגיגית, והוא החל להתלבט אם יברך עליהם או לא מכיון שהם מאוסים. מששמע המלך את דבריו אמר לו וכי משוגע אתה?!האם אתה רוצה לשתות מים אלו?! אמר לו רשב"ג, לא כתוב שאסור לשתות מים מלוכלכים, אבל כן כתוב בהלכה שלנו שאסור לשתות יין נסך. אמר לו המלך, כיון שעשית זאת בשביל הדת שלך ולא מחמת שאתה נגעל ממני, אני מעריך זאת ואתה משוחרר ואין עליך שום טענות. למשל, היא עוד מצווה הגורמת לריחוק. http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=3203 השגחה פרטית מול השגחה כללית, http://www.education.gov.il/michlala/hashgacha.htm "התנהגותם השחצנית והמתנשאת של הדתיים." ת. הדת מצווה שאסור להתגאות לכן אם אתה רואה דתי שמתגאה הוא לא דתי. " אז ממילא איני מעוניין במורשת שכזו... " ת. אנחנו לא מקיימים תורה ומצוות בגלל שהיא הגיונית. "כי לא מחשבותי מחשבותיכם ולא דרכיכם דרכי נאם ה', כי גבהו שמים מארץ כן גבהו דרכי " http://www.daat.ac.il/daat/mahshevt/ikarim/b2-2.htm http://www.mechon-mamre.org/i/t/x/x1055.htm

Mtv2005

New member
לא רוצה לריב אבל..

מי שנראה מתנשא פה זה אתה.. ואני חושב שאתה תסכים איתי.. תסתכל מה כתבת.. בגלל שהם מתנשאים אתה תתנשא על ההתנשאות שלהם.. זה אפסורדי.. אני אתנשא עכשיו ברשותך..אני לא אתוכח ואל תטרח לענות כי אני מבטיח לך שלא אראה את תגובתך..

Mtv2005

New member
לא רוצה לריב אבל..

מי שנראה מתנשא פה זה אתה.. ואני חושב שאתה תסכים איתי.. תסתכל מה כתבת.. בגלל שהם מתנשאים אתה תתנשא על ההתנשאות שלהם.. זה אפסורדי.. אני אתנשא עכשיו ברשותך..אני לא אתוכח ואל תטרח לענות כי אני מבטיח לך שלא אראה את תגובתך..

באמת לא כדי לך

אתה בעצמך אבסורדי. תסתכל מה אתה כתבת. אל תדאג בקשר לטרחה. ממש לא טירחה בשבילי לומר לך שאתה אידיוט גמור. אבל ממילא לא תראה את התגובה... הבטחת... לך ללמוד גמרא טמבל. משנתו של רי"ש לכיש, שידוע לכולם כי היה הומו, כמוך. דרך אגב, אם מישהו שואל, אני כותב פה תגובה למישהו שהבטיח שלא יראה את התגובה. והיות ואני מניח כי מדובר באדם דתי, הרי שהבטחתו כאילו באה היישר מפי השכינה. ולכן, אני רשאי לכתוב ככל העולה על רוחי, מכיוון שמובטח לי שלא יראה זאת, ולכן לא יפגע. על כן, אוסיף ואומר לך, מר כינוי מטופש, שאתה פשפש עלוב, וסבך היה צבוע, וכל בני משפחתך, ודאי שצפעים הם אם עלה בידם להשריץ רמס עלוב שכמותך. לך ללמוד הילכות דרך ארץ לפני שתבוא לדבר איתי. בור ועם הספר שכמוך.

לא רציתי לפתוח שרשור נוסף

ולכן אני משרשר את השאלה הבאה שלי לכאן. עוד סיבה שלא רציתי לפתוח שרשור נוסף היא, שנושא השאלה קשור לכאן. הבנתי ממביני דבר העוסקים ביהדות, שגוי אינו מסוגל לשמור שבת. אני יודע שאסור לגויים לשמור שבת (וגם זה מוזר). האם הגויים יודעים את זה? ולמה בעצם שגוי ירצה לשמור שבת? אם ממילא לא ירצה ואינו יכול, מה הטעם לאסור עליו לשמור? האם מישהו פה שמע פעם על גוי ששמר שבת? תודה רבה על התשובות וההתייחסויות שלכם. הדברים נותנים לי זויות ראיה חדשות, ואני מודה לכם מאוד. תודה

למעלה