ההשפעה של אשפוז בבית חולים על קשישים

ענתי44

New member
ההשפעה של אשפוז בבית חולים על קשישים

ד"ר, האשפוז עושה לי רע
מאת: e-Med, דוקטורס
יום שלישי, 1 במאי 2012, 8:50

מחקר אמריקאי חדש: אשפוז בבית חולים, בלי קשר למחלות רקע, מעלה את קצב הירידה בתפקוד הקוגנטיבי פי 2.4 בקרב בני 65 ומעלה
תגיות: אשפוז,גיל הזהב

בסקירה נכללו 1,870 משתתפים בגילאי 65 ומעלה (צילום: shutterstock)
מסיבה שטרם ברורה, אשפוז בבית החולים גורם לירידה קוגנטיבית אצל מבוגרים. כך לפי מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת Neurology.

חוקרים אמריקאים העריכו את השינויים בתפקוד הקוגניטיבי במבוגרים, כחלק מפרויקט בריאות והזדקנות שנערך בשיקגו. כמו כן בחנו את הרשומות הרפואיות לזיהוי אשפוזים ודרגות המחלה.

בסקירה נכללו 1,870 משתתפים בגילאי 65 ומעלה, שעברו בדיקות קצרות להערכת התפקוד הקוגניטיבי במרווחים של שלוש שנים. במהלך המעקב, שנמשך יותר מתשע שנים, כ-70% מהנבדקים אושפזו לפחות פעם אחת.

להבין את הסיבות

ללא אשפוז הירידה הממוצעת בתפקוד הקוגניטיבי עומדת על 0.03 יחידות לשנה
החוקרים מצאו כי ללא אשפוז הירידה הממוצעת בתפקוד הקוגניטיבי עומדת על 0.03 יחידות לשנה. לאחר האשפוז, קצב הירידה בתפקוד הקוגניטיבי עלה לקצב ממוצע של 0.075 יחידות לשנה. זהו נתון המקביל לעלייה של פי 2.4 בהשוואה להידרדרות הקוגניטיבית שקדמה לאשפוז. מתוצאות אלו עולה כי לאחר אשפוז חלה הידרדרות קוגניטיבית כללית.

בעקבות ניתוח נתונים נוסף, עם התייחסות למשך האשפוז וחומרת המחלה של המשתתפים, עולה כי חלה ירידה קלה בלבד בהיקף ההשפעה. החוקרים קוראים לערוך מחקרים נוספים במטרה להבין את הבסיס להשפעות הקוגניטיביות בבית החולים.

ענתי, יש בזה הגיון

ראיתי שאנשים נכנסים לבית חולים בגיל מבוגר, מאבדים את סדר הימים, את סדר יומם ואם חוזרים הביתה קצת מוגבלים, זה גם משפיע עליהם.
כמובן שזה גם תלוי בסוג האישפוז, באורכו ובתמיכה המשפחתית.
מה שלומכן?
נשיקות ויום נפלא, טובה

ענתי44

New member
אמא בסדר

השבוע כשהראו את אביו של ראש הממשלה ביום פטירתו והראו אותו עם יוני נתניהו ז"ל, ירדו לי דמעות ואמא שאלה אותי מה קרה והסברתי לה " מה אני יגיד לך" היא אומרת לי " הוא לא נמנה עם חוג מכריי וזה לא מעניים אותי".... משהו כזה. אחותי אומרת שזה האלצהיימר שדיבר ממנה, ושיש בו מין דבר טוב של לא להתעסק בעניינים של אחרים ולא לקחת ללב צרות של אחרים.... אמא א' היתה בוכה איתי.
שבוע טוב ומבורך

yekantalisa

New member
פגיעה ביכולת לחוש אמפתיה? אמי

לא חשה יותר אמפתיה לסביבה. לעומת זאת, היא מאוד דואגת לאהובים עליה. בשבועיים האחרונים אני סובלת מהאובך ומשתעלת נוראות.
היא מביעה שוב ושוב את דאגתה, מציינת ש"זה לא בסדר ככה, זה לא בסדר", בכלל, הביטוי הזה מככב... לחושך אובדן מילים נרדפות ובכלל.
אגב, היא מטופלת להפליא במקום שבו היא שוהה. כה שמחה. משתדלת לבקר הרבה, נעזרת גם במטפלת בימים ששאר בני המשפחה מבריזים - והם מבריזים - זה היה צפוי

כנראה שהמוטו שלהם, 'בלי תרופות פסיכיאטריות' במידת האפשר ו'חשיפה לקבוצת השווים', נכון מאין כמוהו. שיימשך כך. הלוואי.

ענתי44

New member
נפלא לשמוע שאמא שלך במקום טוב

גם אני לא מסכימה לתת לאמי תרופות שינה או הרגעה. יש לה מספיק כימיים מהתרופות נגד אפילפסיה.
כולם מודעים לשכחה של חו7לי דמנציה אבל יש עוד שינויים כמו שינוי ביכולת לתפקד, שינויים מנטליים פגיעה ביכולת השיפוט וחוסר יכולת לחוש אמפתיה כלפי הזולת. בפעם הראשונה שאמא נהגה ככה, לפני שבכלל חשבנו על אלצהיימר והיא "לכאורה" תפקדה טוב. צעקתי עליה והרגשתי ממש בושה מהתנהגותה. אבל היום זה חלק מהמחלה. וגם אמא שלי חשה אמפתיה למי שהיא מכירה ואוהבת. שרק ישארו במצב הזה בלי הדרדרות נוספת דיינו.

swirrrly

New member
גן ילדים, כיתות ו' ו-ז'

בסוף יום טיפוסי בגן ראיתי את אבי בפתח הגנון מוסר לי שחוזרים הביתה, אך לפתע נעלם, ונאלצתי לחזור עם משפחה אחרת

בכיתה ו' התביישתי בבי"ס (
) לאכול ליד אנשים
ובכיתה ז' לא היו לי חברים

סליחה, האם את יודעת באיזה פורום את כותבת??

אולי לא הבנתי אותך, אך זהו פורום תמיכה למשפחות של חולי אלצהיימר

למעלה