הדת החדשה...

נתנאל183

New member
הדת החדשה...

שלום חברים וחברות

כולנו עוברים יחד תהליכים מסויימים בחברה בה אנו חיים. רובנו ככולנו כועסים ממורמרים ואף שונאים את הקן בו גדלנו חלקנו הגדול כופר באלוהינו... חלקנו פשוט לא מאמין בדובריו. כהנה וכהנה...

חשבתי רבות על רעיון מהפכני כמו מין תרופה כזו שתתן מרגוע ולו זמני לאנשים מסוגנו ותיתן בכח ההומור וכח הדימיון פרספקטיבה קצת אחרת במבט שלנו על החיים ועל עצמנו...

קצנו לראות משפחות מתפרקות קצנו בלראות אנשים מדוכאים וסובלים קצנו לראות אנשים שלא יכולים לדבר עם ילדיהם קצנו בשם שהדביקו לנו כ... אנוסים(?) קצנו ברבנים שמנדים אותנו...

ברור שאין רעיון שיכול להתאים לכל החתכים באוכלוסיה אבל ליבי אומר לי שהוא יכול לפחות לתת חומר למחשבה...

הרעיון שלי הוא הדת החדשה...

אני כבר גיבשתי דרכי חשיבה מסויימים שבאורח פלא כבר מקילים עלי ועל העומס הנפשי שאני חווה ובטח גם אתם.

אך ראשית ארצה לשמוע מכם רעיונות. כמאמר שנאמר מכל מלמדי השכלתי ומחברי יותר מכולם...

לאחר מכן ננסה יחד לגבש רעיון ובעזרת ה' החדש נגיע גם לבלוגים וכו' וכו'.

באהבה אין קץ

אחד מכם

נתנאל

מומיה26

New member
אני מציע לך לבנות יקום חדש

היקום הנוכחי מלא בעיות, דתות קדומות ודעות קדומות. הכי טוב להעיף את כל מה שיש, ולהקים גלקסיה חדשה!

נתנאל183

New member
מספיק להחליף את הכדור בזה לא אכפת מהאחרים

עכשיו ברצינות אל תגידו שאתם כל כך מיואשים???

חייב להיות מוצא.

רונן 110

New member
ולמה חייבים דת?אי אפשר להאמין באלוהים בלי דת?

למה להכניס אותנו מראש לכללים ודפוסי חשיבה דוגמתיים?
שכל אחד יאמין באיזה אלוהים שהוא רוצה, מבלי שיכפה על האחרים את האלוהים שלו.

נתנאל183

New member
זה בדיוק העניין

אנשים נמצאים בבעיה... הם רוצים לשמר חיי משפחה לא להתגרש לדבר עם ההורים ועם הילדים החברים העבודה הדודים הדודות הסבתות שהילד יכיר את סבתא וסבתא רבה תכיר את הילדה... כל זה לא בדיוק ילך להם אם הם יחליטו שהם יוצאים בשאלה ביום אחד... נכון?
אני בסך הכל מציע דרך חשיבה חדשה אני מציע דת כמו דתות אחרות שקיימות עם דפוסי פעולה שונים מעט.

נכון זאת אלטרנטיבה פשרנית מסויימת. שדורשת הרבה כוחות ויצירתיות אבל למה קודם לפסול ואחר כך לשמוע בא קודם נשמע ואח"כ נפסול.

זה רק טבעי שתהיה ספקן.

אני מציע לך דת שהמילה הזאת אומרת לך רק רע ראני מבין אותך כי אני במצב זהה.

אני רק משתמש במטאפורות. כדי שתבין ש "דת" לא שייכת לאל מסויים אלא לאדם.

ערכים ומעשים טובים מהווים 90%מהרעיון שאני מציע אולי יש משהו ברעיון שלי

הערך הראשון יהיה לפתח חברה דתית שסובלנית כלפי נשים אבל לא מכריחה לשכב איתן בכל מצב (סליחה מראש למנהלי הפורום אל תתנפלו חכו רגע)

אולי גם נפתח רעיון שהכיפה על הראש לא אומרת אני דוס עלוב ומסכן אלא אני לובש את המדים של אלוהיי החדש שדוגל באהבה...

מיהו האל? בודהה השמש אני בעצמי ילדיי ווט אבר...

אתה מתחבר??

נתנאל183

New member
כן גבעה אני אמיתי נתנאל 183 לא כלכך.

אולי אני נשמע לך דמות מהלוני טונס אבל יש לי רעיונות להקל על אנשים שעדיין לא יצאו או שלא רוצים לצאת בשאלה או שרוצים לעשות את זה בסטייל שונה. נכון אולי תבוא ותאמר לי אין דרך אחרת יש כזה משפט באנגלית סיים שיט דיפרנט דיי או בעברית אותה גברת בשינוי אדרת.
זהו שלדעתי לא... ראיתי אנשים דתיים וחרדים שחיים במינימום דת אם בכלל מאושרים ושמחים ומדברים עם כל המשפחה והכל בסדר.

אני רק רוצה להפוך את זה לשיטה.

איך???

בא נדבר על זה. אני פתוח לכל סוג של תגובה.

רונן 110

New member
נתנאל היקר, אני בטוח שהכוונות שלך טובות

מקריאת דבריך ברור לי שיש פער אידאולוגי גדול בינינו. אני לא אומר את זה כביקורת.

אנחנו בפתחו של עידן חדש, הנפש כמהה לאמת, לאהבה,לאחדות.

הפשרות שאתה ורבים מהכותבים בפורום מציעים בהרבה נושאים אינם האמת שלכם, אלו פשרות שאתם כופים על עצמכם כדי לא לזעזע יותר מידי את עצמכם ואת העולם שסביבכם. זה בסדר מבחינתי, כל אחד והדרך שלו להתמודד עם הדברים. אבל מה שאתם לא שמים לב זה שהעולם הפנימי שלכם כבר השתנה, והוא משתנה כל הזמן. הפשרות האלו לא ימלאו אתכם מבפנים, עדיין תרגישו מרוקנים. רק האמת שהיא האהבה ללא תנאי אדם כלפי עצמו וכלפי הסובב אותו היא שתביא לשינוי מבורך.

מחבק אותך ומאחל לך המון אהבה

אתה מדבר כמו מחב"ת....

"תרגישו מרוקנים"
תעשה טובה אל תבלבל תביצים, אני מרגיש מרוקן רק אחרי שאני בשירותים, וזה עד שאני מגיע למטבח.
אם אני "מרגיש מרוקן" אני יעשה משהו שאני נהנה לעשות, אפשר ליהנות מהחיים.ותאמין לי שזה כיף.ושום פשרות,כי אני עושה מה שבא לי ולא ממרר לאחרים תחיים בגלל "אמונה שלי..." שאולי גם תשתנה.מה שאחרים פה עושים.אוהבים סקס (כמוני
)תעשו סקס,אוהבים לזיין תשכל תעשו את זה,העיקר תיהנו ממה שאתם עושים, ואל תקשיבו לסיפורים של אחרים שיחליטו לכם ממה אתם נהנים/מרוקנים....
משהו קטן,לטעמי הכל זה עניין של ביטחון עצמי שלכם,וזה נקודת המפתח.

רונן 110

New member
לכל מחב"ת יש מכסה...

מה זה מחב"ת? יש לכם קיצורים שחילוניים לא בדיוק מכירכם.

שיהיה לך בהצלחה בשירותים ובסקס...אגב, נשמע רעיון לא רע לדת חדשה...

זה לא יילך.

עם הדת, יהיה אפשר לערוף את ראשו של משה מדין "המתנבא מה שלא שמע"
לולי הדת, לא הייתי מודע לדברי מהרח"ו
"...ויאמר ה' אלי סרו מהר מן הדרך אשר צויתם צויתם כתיב והוא אותו ענין המצוה ראשונה שצוה משה בפרשת בא בפ' קדש לי כל בכור שנאמר ויאמר משה אל העם זכור את היום שהם ערב רב הנק' עם בלשון סתם ושם בפ' זו נתבאר אצלינו ענין מצוה זו שלא יאכל חמץ מה עניינה וע"ש. והנה שם ביארנו בענין זה שמשה מעצמו רצה לצוות מצוה זו אל הערב רב לזכותן ולהכניסן תחת כנפי השכינה ולא כן צוה הש"י אלא קדש לי כל בכור וגו' וז"ש אשר צויתם אתה ולא אני" (ע"ח שער ל"ח פרק ו)

ועם הדת אני למד
"וכן נביא השקר מיתתו בחנק אע"פ שנתנבא בשם ה' ולא הוסיף ולא גרע שנאמר אך הנביא אשר יזיד לדבר דבר בשמי את אשר לא צויתי ומת הנביא ההוא:
אחד המתנבא מה שלא שמע במראה הנבואה או מי ששמע דברי נביא חבירו ואמר שדבר זה לו נאמר והוא נתנבא בו הרי זה נביא שקר ומיתתו בחנק:
כל המונע עצמו מהריגת נביא השקר מפני מעלתו שהרי הולך בדרכי הנבואה הרי זה עובר בלא תעשה שנאמר לא תגור ממנו וכן המונע עצמו מללמד עליו חובה או הפוחד וירא מדבריו הרי הוא בכלל לא תגור ממנו ואין דנין נביא השקר אלא בבית דין של שבעים ואחד:

nini132

New member
אתה מתכנן לעטוף אותנו באור ואהבה?

כי אני מעדיף פינה חשוכה אם לא אכפת.

נתנאל183

New member
יאוש...עניין של בחירה

אם בחרתם לחיות כחילונים ולשלם את המחיר... אשריכם ואשרי חלקכם ואין מדליה בעולם שמתאימה לרמת האומץ הנדרשת.

אם חפצה נפשכם באלטרנטיבה בואו נדבר עליה.

אני אתן דוגמה

אדם עומד בפני קידום בקריירה שיביא אותו לעושר ושמחה ויגשים את משאלותיו הכמוסות ביותר...

בד בבד הוא צריך לעקור את מקום מגוריו ולהיות 80% מהזמן בחו"ל מה שיפריד אותו ממשפחתו ילדיו וחבריו האם בהכרח שומה עליו לאבד הכל למען החלום. או אולי עליו לבנות חלום משלו שמטרתו היא כן להשאר עם ילדיו. ובמקום להתהלך עם תחושת החמצה כל חייו הוא יוכל להביט אל עצמו במראה ולומר הגשמתי את החלום.

או במקרה שלנו לתת נשיקה לילד הקטן שלו. שגודל איתו בבית.

גם לחזור בשאלה רצוי לדעת איך.

אחי חזר בשאלה אבל רצה לדבר עם ההורים שלי (שהיו מדברים איתו כי הם מאד ליברליים אבל לא משנה) והחליט שהוא בא לשבתות עם כיפה. וחוזר מהצבא עם כיפה ומדבר יפה ואפי' מניח תפילין בחופש. אז מה... תאמרו שהוא מסכן? לא הוא הרוויח את ההורים שלו מבחינתו .

הכל עיניין של משקפיים

נתנאל183

New member
ושוב

אני פונה לאנשים המכונים אנוסים...

לא לאלה שכבר חצו את הקווים.
שיהיו בריאים.

נסו להבין.

reאלי

New member
מכיוון שהבעיה של רוב האנוסים היא חברתית...

פתרון כמו שלך לא יעזור כאן.

freeonly

New member
ב"דת" יש מספר אלמנטים

המקור הלשוני של המילה, שהוא גם אחד האלמנטים הבסיסיים בה, הוא "חוק". את זה אין צורך להמציא, כי כבר יש לנו משהו עדכני יותר ודמוקרטי הרבה יותר.

אלמנט אחר הוא אוסף של עובדות, וגם את זה אין צורך להמציא, כיוון שיש לנו "שיטה מדעית" שיודעת טוב יותר מכל דת לקבוע ולהסיק עובדות.

במקום שאין עובדות ואין חוקים, נותרות אמונות - אבל גם את זה אין צורך להמציא, כיוון שמתוקף היותן אישיות וסובייקטיביות, כמות האמונות היא (לפחות) ככמות המאמינים, ומתוקף היותן רק במקום שאין עובדות וחוקים - גם אין להן השפעה.

ישנם גם "ערכים", ואחד המרכזיים, לפחות אצלי, הוא שאין צורך בדת.

למעלה