הדרכת רכיבה

carmi13

New member
הדרכת רכיבה

שלום אנשים!
אז ככה,אני רוכב בערך 9 שנים באופן עצמאי ומעולם לא למדתי רכיבה בשיעור.חברים שלי שלמדו רכיבה אומרים שאני רוכב טוב ואני גם רואה שהשליטה שלי בסוסים(המופרעים שיש לנו...)יותר קלה ונינוחה מהרכיבה של אותם חברים.
לפני בערך שנה התחלתי לברר בוינגייט לגבי הדרכת רכיבה וכשהם שמעו שאף פעם לא למדתי רכיבה הם אמרו לי ללכת ללמוד חצי שנה ואז לחזור אליהם.מכיוון שאין לי זמן וכסף לזה מאז קצת ירדתי מהרעיון,אבל בזמן האחרון אני חושב שזה נכון לי ואני רוצה לבדוק את העסק בצורה יותר נחושה..
השאלות שלי הם,האם משהוא פה עבר בדרך דומה או שאתם מכירים משהוא כזה?
אם אתם יודעים אם כולם יגידו לי כמו וינגייט או שיש מקומות יותר פתוחים(שמעתי על משהו בשם אורי פלג.מכירים?)?
תודה בכל מקרה!

giri

New member
הדרישה באה ממקום של רצינות

הם רוצים לעשות יישור קו וקשה להאשים אותם.
אתה יכול לבקש להבחן במקום זאת על מנת שיתרשמו מרמת הטיפול בסוסים והרכיבה שלך - אולי יסכימו?
לגבי מקומות יותר פתוחים - אני מתקשה להמליץ לך ללכת על זה בלב שלם. בדרך כלל הנמכת דרישות סף באה יד ביד עם רמה פחות טובה, ואני חושבת שבאופן כללי אנחנו צריכים לשאוף להעלות את הרמה בארץ.

giri

New member
ועוד מחשבה...

אם אתה מעוניין להיות מדריך, חצי שנה של שיעורים זה ממש כלום ביחס לעובדה שאתה מדבר על רכישת מקצוע.
אין לך חצי שנה להשקיע בהתמקצעות בתחום שאתה מעוניין להתפרנס ממנו? אז אולי כדאי שתחפש תחום אחר...
אני אומרת את זה בצורה הכי נקיה שאפשר - אנשים לומדים שנים בשביל לרכוש מקצוע, מה זה כבר חצי שנה של שיעורי רכיבה, שיכולים ללטש לך את היכולות וללמד אותך דברים חדשים?
גם מבחינת העלות זה זניח מול העלויות של הקורס.
תסתכל על זה ככה - יש לך הזדמנות עכשיו, מהמקום של המיומנות שכבר יש לך, ללמוד דברים אחרים ודרכים אחרות לעשות דברים ברכיבה. יש לך הזדמנות להתמקצע. כל החיים לומדים דברים חדשים - מה רע?

jgut

New member
אני מכירה כמה וכמה אנשים

שעברו מסלול דומה. למען גילוי נאות - אני לומדת בווינגייט את הקורס הטיפולי. את הקורס מדריכים הרגיל שלי, למדתי במקום אחר שכבר נסגר לצערי והיה ברמה גבוהה.
&nbsp
סליחה מראש על הבוטות - הם כולם חושבים שהם יודעים לרכב. גם חבריהם שלכאורה רוכבים טובים וחושבים על עצמם כרוכבים טובים - אמרו להם שהם יודעים לרכב.
בפועל כשהם מגיעים לקורס אני רואה אנשים שפשוט רוכבים רע מאוד. הם אולי טיילו ודהרו עם הסוסים ה"מופרעים" שלהם, והיו מאוד "אמיצים". בפועל הסוסים היו מופרעים מתוך מצוקה, כי רכבו עליהם אנשים, שלא ידעו איך לשבת נכון, איך לא להציק לסוס במתג ואפס מושג בחלוקת משקל נכונה, מרכז כובד ואיך לשמור על איכות החיים של הסוסים.
&nbsp
על הקורס של אורי פלג יש לי ביקורת. בעיקר בגלל הרמה של האנשים שמתקבלים לקורס. כל מקום שמכבד את עצמו ידרוש במינימום את התנאים שווינגייט דורש. במקום בו אני עשיתי את הקורס, דרשו שהאנשים ילמדו כמה שנים לפני שהם ניגשו לקורס מדריכים ובצדק.
יש לכך הרבה סיבות ואם יעניין אותך אני יכולה לפרט. רוב הסיבות קשורות לבטיחות ולכמות התאונות שקורות בענף הסוסים.
&nbsp
יכול להיות שאתה יותר נינוח עם סוסים ויש לך גישה טובה אליהם. אני ממליצה לך במקום להתפשר כל רמה נמוכה, ללכת לקחת שיעורים פרטיים אצל מאמן מקצועי שיביא אותך לרמה סבירה לקורס. דווקא אם אתה מרגיש שיש לך גישה טובה עם סוסים, לא הייתי מבזבזת את זה, על קורס פחות טוב.

carmi13

New member
תודה על היחס

לא התכוונתי לא לקחת שיעורים בכלל,אלא באמת לשאול אם יש מקומות שמוכנים להסתכל איך הבן אדם רוכב ולפי זה לומר כמה שיעורים הוא צריך.
לגבי היישור קו,יצאתי עם בחורה שלמדה הדרכת רכיבה בוינגייט.אין לי כלים מקצועיים להגיד איך היא רכבה,אבל אני יכול להגיד שהיא הסתדרה עם הסוס פחות טוב...חוץ מזה היא אמרה לי שתכלס,אחרי שהיא סיימה את הקורס והתחילה להדריך,היא הרגישה שהיא לא באמת יודעת איך להדריך ורק עם הניסיון זה הסתדר.

jgut

New member
לפחות עד לא מזמן כן היה אפשר לעשות

בוינגייט מבדק רכיבה ולפי זה היו אומרים לך מה עליך להשלים. למיטב ידעתי גם כיום עושים. האם דיברת עם מכון וינגייט או מכללת וינגייט? שים לב שמדובר בשני גופים שונים.
בנוסף אתה יכול להתחיל שיעורים אצל מאמן ושהוא יעריך מה הסיכוי שלך בקורס.
&nbsp
ולגבי הבחורה שלמדה הדרכת רכיבה -
אני חייבת לומר שרמת ההדרכה בארץ כל כך התדרדרה במספר שנים האחרונות, שמה שהיא מספרת נכון לרוב המדריכים שמסיימים קורסים. בעיני זו תעודת עניות לכל מה שקשור בנושא.
תחשוב על כך - נניח אני רוצה להדריך שחיה אבל אני לא יודעת לשחות. האם ניראה לך הגיוני שאני יתקבל לקורס מדריכי שחיה?
האם ניראה לך הגיוני שקורס מדריכי שחיה בים הפתוח, יהיה ברמה עוד יותר נמוכה ממי שמדריך שחיה בבריכה?
זה בדיוק מה שקורה בפועל כיום בקורסי מדריכי רכיבה.
&nbsp
כדי ללמד לרכב, צריך לדעת לרכב ולדעת להעביר את הידע הלאה. לא מספיק לדעת להסתדר. לא מספיק לרכב סביר. צריך לדעת לרכב ברמה גבוהה ולדעת לתפעל את הסוס בהמון סביבות ומטרות. צריך לדעת לעשות תרגילים מתקדמים.
רק אז אפשר ללמוד איך להעביר את הידע הזה הלאה. בקורס מדריכים אמורים ללמוד איך להדריך. לא איך לרכב.
אחרת אתה גורם לתלמידים שלך לקבע טעויות שיהיה להם קשה לתקן. אחרת קורות תאונות במגרש ובחוץ. ובנוסף עושים נזק לסוסים מרכיבה לא נכונה.
וסליחה על החפירה. פשוט הנושא הזה מאוד מפריע לי.
&nbsp

carmi13

New member
לא ידעתי שיש שני

גופים נפרדים,ואני כבר לא זוכר עם מי דברתי(זה היה לפני יותר משנה).
בכל מקרה,הבנתי את הרעיון,ואני אמשיך את הבירורים.
תודה רבה!

jgut

New member
בהצלחה!

נשמח אם תעדכן איך הולך. כל נושא הקורסים הוא נושא מאוד חשוב.

carmi13

New member
תודה,אתם אנשים חביבים

דרך אגב,משהוא שמע על אח של אורי פלג,ניצן פלג?

carmi13

New member
טוב,אני מניח

שיש סיבה טובה...
פשוט משהי אחרת שאני מכיר למדה והדריכה אצלו והיא אמרה שיש לו גישה מיוחדת וזה עוד כיוון שחשבתי עליו..

למעלה