הדרכת הורים ושינה - באשדוד

sofush

New member
הדרכת הורים ושינה - באשדוד

שלום רב!
אנחנו זוג בשנות ה-30 עם פעוטה בת 2.4 ובקרוב תצטרף תינוקת למשפחה. מאחר ואני חושבת שקשה לייעץ ביעילות מעל דפי הפורום-אני מעוניינת בהמלצות להדרכה במקום מגוריי. יש מספר אופציות שעלו בחיפוש בגוגל אבל אני לא יודעת במה ואיך לבחור.
הייתי רוצה לקבל הדרכה כיצד להתנהל במהלך היום יום בצורה טובה יותר וגם הדרכה בנושא שינה
השינה נושא מאד מורכב - היא ישנה איתנו בחדר עד גיל כ-9 חודשים ואח"כ היה תהליך של למידה להירדם לבד בחדר שלה. חלק מהלילות היו שקטים וחלק פחות, אבל היה סה"כ בסדר.
מאז המלחמה בקיץ היא התרגלה לישון עם מישהו (אין לנו ממ"ד וחלק מהזמן התארחנו אצל קרובים וישנו באותו חדר. באופן כללי זאת הייתה תקופה מאד לא פשוטה, והיא עדיין לא לגמרי התאוששה ממנה לדעתי) אנחנו לא יודעים כיצד להחזיר אותה להרגלי שינה עצמאיים, ולאור התינוקת שתצטרף ותישן איתנו בהתחלה הנושא עוד יותר מורכב...

מעניין אותי משהו "פרקטי" שאוכל ליישם ולא ללמוד בתיאוריה, אבל תוך ראיית צרכיו של הילדה, בלי לנסות "לשבור" אותה. אשמח לקבל המלצות (או להפך) מהגולשים, (אפשר גם במסר פרטי)

תודה והמשך יום טוב!

dvora idan

New member
איך לגרום לילדה לישון במיטתה

הי sofush
התקופה של צוק איתן הייתה באמת תקופה קשה, אבל אנחנו כבר כמה חודשים אחרי.....
הרעיון שכתבת "והיא עדיין לא לגמרי התאוששה ממנה לדעתי - זו רק דעתך, ולא בטוח שזו דעתה של הילדה
תבדקי האם המחשבה הזו , מעכבת אותך להחזיר אותה למיטה שלה?
אם כן כדאי קודם כול להסיר את המחשבה המעכבת.
כי אם חשוב לך שהילדה תישן בחדר שלה, את צריכה להחליט שזה מה שאת רוצה.
ואז לבנות לך תכנית כדי להרגיל אותה לישון בחדר שלה.
תכנית פרקטית תוכלי לראות בסרטון הדרכה בערוץ ההורים
(נמצא בתחתית העמוד מתחת לטיפים להורים )
ומהסרטון הזה תוכלי ללמוד איך לגרום לילדה לישון במיטתה כל הלילה?
מוזמנת לשתף כאן בתובנות וכמובן לשאול ולהתיעץ
בברכה
דבורה

sofush

New member
הבהרות

דבורה שלום!
תודה על המענה ועל סרטון ההדרכה!
לגבי מה שכתבת אני מבהירה כמה דברים:
1. לגבי צוק איתן - זה משהו שהמטפלת במשפחתון גם שמה לב עליו ולא רק אני: היא מאד רגישה לרעשים, בומים וסירנות (אמבולנס, משטרה). כשהיא שומעת סירנה או איזשהו "בום" חזק היא מספרת על זה. אחרי המלחמה היא הייתה אומרת שזה מפחיד אותה אבל עכשיו רק אומרת שיש סירנה... גם מטוסים רועשים במיוחד בשמיים זוכים להתייחסות...
2. הילדה מעדיפה לישון במיטה שלה, אבל עם נוכחות של אחד ההורים (אפשר להתפשר גם על סבא/סבתא
העיקר לא להיות לבד)
כל עד יש איתה מישהו בחדר (ישן/יושב לידה/ עומד וכו') אין לה בעיה לישון. מה שקורה שכשהיא מתעוררת לבד בלילה היא בוכה וקוראת לנו. כשהעברנו אותה למיטה של "גדולים" היינו בטוחים באמת שהיא תתטייל וגם תעבור אלינו למיטה, אבל זה בכלל לא קורה.
ברור לי שהעיקרון הוא אותו עיקרון של ללמד אותה להירדם ולחזור לישון בכוחות עצמה.
לדעתי יש פה מרכיב של הרגל שנוצר בתקופה מאד לחוצה, יחד עם חששות לגבי המקום שלה במשפחה עם הצטרפות התינוקת החדשה.
אני לא חושבת שבשלב זה לא נכון להתחיל ללמד אותה לישון בכוחות עצמה ע"י להשאיר אותה בוכה בחדר-והיא יכולה לבכות לאורך המון זמן, מנסיון מדובר בעניין של שעות! אני כן מנסה להסביר לה שכל אחד ישן במיטה שלו וזה צפוף לישון ביחד במיטה שלה, שאמא ואבא פה ליד בחדר הסמוך ומאד מחזקת אותה אם היא ישנה לילה שלם במיטה לבד.

dvora idan

New member
שינה של הילדה במיטה

sofush שלום לך
בהחלט, צוק איתן היה עבורינו תושבי הדרום סוג של טראומה.
ילדים בדרך כלל כבר נמצאים קדימה.
ואנחנו נשארים עם מחשבות ... של אולי....
לפי מה שכתבת , יש לי כמה טיפים:
טיפ אחד

ממליצה לך לצפות בתגובות שלך לבכי שלה.
נראה לי ,שזו ילדה מאוד חכמה שלמדה היכן הכפתור הרגיש שלך
וכדאי לה לבכות -
מה קורה כשהיא בוכה?
היא מקבלת בסופו של דבר - גם אם היא "צריכה" לבכות שעות....
בדיוק את מה שהיא רוצה.
יש לך ילדה שיודעת מה היא רוצה
היא נחושה להשיג זאת
היא עקבית ומתמידה.
יש לה כול מה שחשוב שיהיה גם לנו ההורים.

טיפ שני

לבנות תכנית מדויקת איך תפעלי (איזה פעולות תעשי בלי לדבר) כשתבכה
תשתפי אותה שמהלילה כך את תפעלי.
תספרי לה, שיש לה אפשרות להחליט לישון בכייף
או לבכות , ואת תפעלי כפי שתכננת.
ותתחילי לפעול בהתאם,
עשי את פעולותיך באהבה ובנחת