הדמוקרטיה הערבית הראשונה בפעולה

  • פותח הנושא adato
  • פורסם בתאריך

adato

New member
הדמוקרטיה הערבית הראשונה בפעולה

האנרכיה בערי הרשות: יועצו של ערפאת נרצח בעזה היועץ, חליל אל-זאבן, ליווה את ערפאת מאז שנות ה-60' ואף שימש כיועץ התקשורת שלו וכמזכירו האישי. הוא נרצח בעת שעזב את משרדו בעזה. מדובר בתקרית האחרונה בתוך גל של אלימות בערי הרשות הפלסטינית סוכנויות הידיעות יועצו של ערפאת ואיש אמונו, חליל אל-זאבן, נרצח הלילה (ג') בעזה על ידי אלמונים - כך דיווחו מקורות ביטחוניים בעיר. היועץ, המלווה את ערפאת מאז שנות ה-60' ושימש כמזכירו האישי, היה פעיל זכויות אדם ועיתונאי ברצועת עזה. אל-זאבן בן ה-59 נורה בעת שעזב את משרדו בשכונת סברה בעיר. כוחות הצלה פינו אותו ממקום הירי לבית החולים בעיר - שם נקבע מותו. בגופו אותרו 12 סימני ירי. היועץ אל-זאבן פירסם מגזין שבועי בושאים פנים-פלסטינים ובנושאי זכויות אדם - בעיקר זכויות אסירים השוהים בבתי הכלא בישראל. הוא הצטרף לערפאת בשנות ה-60' ושירת במספר תפקידי מפתח בסביבתו. בין השאר שימש כיועץ תקשורת וכמזכירו האישי של ערפאת. אל-זאבן הגיע לעזה ב-1994 יחד עם ערפאת, תחת תנאי הסכם אוסלו. שניים מאחיו משמשים כנציגים פלסטינים במדינות דרום אמריקה ובנו מועסק בדרום אמריקה כטייס. גורמי ביטחון ברצועה אמרו הלילה כי אינם יודעים מי ביצע את הירי, והוסיפו כי הנושא נחקר. ההתנקשות בחייו של אל-זאבן היא רק מקרה אחד בתוך רצף אירועים אלימים ברשות הפלסטינית, המיוחסת לאנרכיה השוררת בערי הרשות. בשבוע שעבר הסתערה קבוצה של 15 חמושים פלסטינים על לשכת העיתונות בעיר חאן יונס, בדרישה למקומות עבודה. מדובר בארוע השני מסוגו שהתרחש תוך שבוע. החמושים עטו מסכות שחורות ונכנסו למשרדי האיגוד בעיר בדרישה שיעסיקו אותם. בתגובה לאנרכיה הגיש לאחרונה ראש עיריית שכם, רסאן שכעה, את התפטרותו. שכעה מחה על כשלון הרשות בהתמודדותה עם הקיצונים. האבטלה הגואה בשטחי הרשות בכלל וברצועת עזה בפרט, גורמת בין השאר להתגברות האנרכיה בשטחים. כוחות המשטרה הפלסטינים אינם מצליחים למנוע מהחמושים השולטים ברחובות לעורר מהומות.
 

adato

New member
הכל זה מזמימה ציונית

גם הפלת התאומים והאנטישמיות הכל מזימה ציונית אחת גדולה של היהודים הרי הערבים הם נאורים ב100 שנה הם לא יכולים לייצר מדינה אחת דמוקרטית אז למה לעזאזל הם חושבים ש"פלסטין" תהיה דמוקרטית??? כבר עכשיו רואים ניצוצות של "דמוקרטיה" ברשות ממש כמו שאר המדינות הערביות
 

shaief

New member
באמת מעניין. כנראה שרצח אייש שלטון

זה סימן לאנרכיה... מה תגיד על רצח ראש ממשלה? שי.
 

מטרניך

New member
אצלם זאת שיטה מקובלת (עבדאללה,

הנששיבים למיניהם, חממי, סרטאווי, ואספי תל, שורה ארוכה של מנהיגים פלסטיניים שחוסלו ע"י אנשי ערפאת או סוכני סוריה בלבנון, כל מנהיגי לבנון -ג'ומבלאט, פרנג'ייה, ג'ומאייל, רשיד כראמה וכו', כל מנהיגי עיראק - נורי סעיד, קאסם, אל-באכר וכו' פשוט אי-אפשר לספור את כולם, אף אחד כמעט לא מסיים שם את חייו בדרך הטבע). אצלנו זה אירוע טראומתי המתרחש אחת להרבה-הרבה זמן.
 

מטרניך

New member
הטרור הפנים-פלסטיני מתגבר

אללה יסתור כשישראל תפנה את הרצועה. בתמונה: מפנים את גופתו של חליל זבן, יועצו של ערפאת. תצלום: רויטרס.
 

resh0

New member
בעיראק הורגים האחד את השני, בקרוב

גם בתחומי הקאנטונים... מפלגת מרצ והשמאל כולו חייבים! חייבים להשלים עם כך שאצל הערבים חשובה בראש ובראשונה טובת החמולה, רק אח"כ ייתר העניינים. כאשר האינטרסים של חמולה אחת מתנגשים עם אלו של חמולה אחרת, מיד מתפרצ לו ייצר האלימות המוטבע כנראה מלידה אצל המוסלמים, הכל בשם אללה...
 

מטרניך

New member
טעות לגבי עיראק. זה לא אחד את השני.

בעיראק יש היום ניסיון של החברים של אבנרי, ישגבול וייתר תומכי הטרור בישראל ובעולם למנוע בכל מחיר את העברת השלטון המסודרת לממשלה עיראקית שתייצג את הקבוצות השונות באוכלוסייה, ובראש ובראשונה את השיעים, הסונים והכורדים בחסותה של ארה"ב. ע"י מעשי טבח ממוקדים כמו היום מנסים אירגוני הטרור, חביבי השמאל הבי"ל, לשסות את הקבוצות הדתיות והאתניות האחת בשנייה והצית מלחמת אזרחים. עקבתי בשידור חי ב-CNN אחרי מסיבת העיתונאים של מועצת השלטון הזמנית והדוברים מכל הקבוצות העלו על נס את ההסכמה שהושגה אתמול על החוקה החדשה לעיראק ואת האחדות בין חלקי האוכלוסייה השונים שלא יתנו לקבוצות שוליות של רוצחים להטיל את המדינה למעגל דמים. יש לישראל אינטרס רב בהצלחת המשטר החדש בעיראק שרוב המשטרים הערביים חוששים מהדוגמא שהוא יתן לעמים שלהם בכך שהוא יראה להם שדמוקרטיה, יוזמה חופשית וקידמה אפשריים בעולם הערבי למרות הכל. לטווח ארוך רק ניצחון הדמוקרטיה והכלכלה החופשית באזור יבטיח את השלום גם בין ישראל לפלסטינים ולשכניה.
 

resh0

New member
הכיבוש, הוא האשם בפיגועים בעיראק.

בגלל הכיבוש האמריקאי, הורגים הערבים האחד את השני... אולי תומכי מרצ ישתכנעו שיתכן וישנה סיבה אחרת לטרור הפלשתיני?
 

מטרניך

New member
זה משנה מבחינה זאת שכרגע

'אחדות המאבק' נגד ישראל מטייחת קצת את הניגודים ומלכדת את אירגוני הטרור. ברגע שההתנחלויות יפונו וצה"ל יצא ממילא יתבטל הצורך 'להתאחד נגד האוייב' - אלא אם כן הם ינסו להמשיך את מלחמת הטרור ואז יהיה מצב חדש.
 
למעלה